Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[90 b3] jak otworzyc drzwi?

kuba2955
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 233
Rejestracja: 25 paź 2007, 17:26
Lokalizacja: Hajnówka

[90 b3] jak otworzyc drzwi?

Post autor: kuba2955 » 10 paź 2010, 22:31

w lewych przednich drzwiach cos chrupło przy otwieraniu, teraz nie da sie otworzyc klamką ani od srodka ani z zewnątrz. jak do tego podejsc?
s4 c4
husaberg fe400

sprzedam części 2.6 ABC-silnikowe, osprzęt

Awatar użytkownika
Klapek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2009, 20:26
Lokalizacja: Chrzanów

B4 ABK

Post autor: Klapek » 24 paź 2010, 10:56

Witam wszystkich,
Mam ten sam problem, dotyczy drzwi kierowcy. Zaczęło się od tego, że urwał się haczyk od linki po stronie klamki wewnętrznej i nie moglem otwierać drzwi od środka a z zewnątrz mogłem. Potem przez głupotę kiedy wyciągnąłem całą linkę z pancerzem żeby to naprawić to już klamką zewnętrzną też nie mogłem otworzyć a po wszystkim zamknąłem drzwi.
Mam rozkręconą tapicerkę drzwi założoną tylko na zaczepy ale od środka też jej nie mogę wyszarpać.
Czy ktoś miał może podobny problem? Jest jakiś sposób nie niszczący żeby otworzyć drzwi w tej sytuacji?

Awatar użytkownika
kacper85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1585
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:59
Lokalizacja: WF

Post autor: kacper85 » 24 paź 2010, 11:41

kuba2955 pisze:jak do tego podejsc?
Użyć tego: https://audi80.pl/search.htm

a otrzymasz to: https://audi80.pl/b3-b4-zatrzasniete ... t46626.htm
Linki do tematów z naszymi autami TYLKO na naszym forum: audi-80-90-b4/

Awatar użytkownika
Klapek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2009, 20:26
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: Klapek » 26 paź 2010, 13:23

Tokarka606

Sposób, który proponujesz nadaje się w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie,
dźwignią, która jest na zdjęciu podnosimy mechanizm siłownika unosząc "dzyndzelek" do góry otwierając drzwi.

Ja mogę otworzyć wszystkie drzwi oprócz kierowcy i wejść do samochodu, drzwi kierowcy nie otwierają się mimo podniesionego "dzyndzla" ani od środka ani od zewnątrz.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 27 paź 2010, 17:16

sposób na otworzenie drzwi jest podobny jak ten ze zdjęć. najlepiej otwórz szybę na max,odegnij lekko tapicerkę i włóż jakiś twardy drut by się nie wyginał jak będziesz grzebał koło zamka.koło zamka jest taka wajcha,rygiel nazwij to jak chcesz.trzeba ja zahaczyć i pociągnąć do góry by otworzyć drzwi...

Awatar użytkownika
Klapek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2009, 20:26
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: Klapek » 27 paź 2010, 22:28

Próbowałem na tyle długo, że postanowiłem poświęcić tapicerkę drzwi, można tak grzebać tym drutem nawet kilka godzin i nic jak się nie na szczęścia trafić na tą dźwignie, a przy okazji jeszcze porządnie porysować szybę...
Z wielkim żalem ale niestety wyciąłem otwór w tapicerce na wysokości siłownika od środka i przez niego małym zakrzywionym szpikulcem odryglowałem drzwi.
W związku z powyższym pilnie potrzebuję zakupić boczek kierowcy z otworem na korbkę i proszę o kontakt osoby mogące mi pomóc w jego zdobyciu. Szczegóły na PW.

Krzysiek
tel.603-993-334
wharfedale8.4@interia.pl

gibaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4081
Rejestracja: 18 lis 2009, 10:27
Imię: Krzysztof
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Post autor: gibaj » 28 lis 2010, 11:58

dołączę do tematu :roll: wczoraj pękła mi linka od środkowej klamki naprawiłem wszystko działało a dzisiaj nie mogę otworzyć ani z zewnątrz ani od środka :evil: centralny działa bo dzyndzel otwiera i zamyka jak to teraz dziadostwo otworzyć? :evil: spróbuję od środka odkręcać boczek cały ale na górze są 2śrubki pewnie trzeba będzie je zerwać :roll: ale mam nerwa :evil: co mogło się stać? :evil: nie sądzę żeby linka się urwała i jednocześnie spadł ten cyngiel od klamki zewnętrznej? :evil: czy w tym zamku z boku drzwi coś mogło się zepsuć?

Awatar użytkownika
maciek12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 616
Rejestracja: 07 wrz 2007, 14:03

Post autor: maciek12 » 28 lis 2010, 12:35

gibaj pisze:dołączę do tematu wczoraj pękła mi linka od środkowej klamki naprawiłem wszystko działało a dzisiaj nie mogę otworzyć ani z zewnątrz ani od środka centralny działa bo dzyndzel otwiera i zamyka jak to teraz dziadostwo otworzyć? spróbuję od środka odkręcać boczek cały ale na górze są 2śrubki pewnie trzeba będzie je zerwać ale mam nerwa co mogło się stać? nie sądzę żeby linka się urwała i jednocześnie spadł ten cyngiel od klamki zewnętrznej? czy w tym zamku z boku drzwi coś mogło się zepsuć?
wyjmij samą klamke ze środka, odepnij linke i zamknij centralny i otwórz, potem norlanie otwórz drzwi od zewnątrz... U mnie przy tych dolegliwościach pomagało... Prawdopodobnie źle ustawiłęś linke, albo cięgno klamki i cały czas jakby ktoś ciągnął za klamke... A mechanizm zamka ma tak, że jak ktoś ciągnie za klamke, to mimo odryglowania drzwi one sie nie otworzą... <ok>

gibaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4081
Rejestracja: 18 lis 2009, 10:27
Imię: Krzysztof
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Post autor: gibaj » 28 lis 2010, 14:20

ok jeszcze nie robiłem nic bo mam nerwa dalej(nie chcę żebym zaraz coś pourywał)ale zaraz pójdę i spróbuję jak mówisz i dam znać :roll: ok byłem teraz i poszarpałem za linkę i coś się odblokowało jest ok <hura> <bravo> jutro muszę kupić nową linkę wielkie dzięki <ok> wczoraj jak skręciłem starą to pewnie gdzieś zaczepiła i coś się zablokowało

Awatar użytkownika
Tauron
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 27 lip 2008, 20:49
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Tauron » 29 sty 2011, 12:09

No i podpinam się pod temat. Wczoraj szlag mi trafiło otwieranie drzwi o strony kierowcy (od wewnątrz). Na razie mam półśrodek, czyli spuścić szybę i z zewnątrz sobie drzwi otworzyć. Rano rozkręcałem wszystkie śruby, zdjąłem tapicerkę i co widzę no nic...linka zamontowana prawidłowo, gdy ją pociągnę to się cofa, nic nie wyskoczyło, jedyne co moim zdaniem uległo uszkodzeniu to rączka z klamki , a dokładnie mała sprężynka która znajduje się w środku. Nie wydaje mi sie aby tak mały element miał wpływ na możliwość otwierania drzwi. Zmontowałem wszystko na nowo (4 razy), za każdym razem próbując innego systemu i nic :(.Po założeniu linki na klamkę, klamka zostaje w pozycji całkowitego otwarcia (odstaje). Pomyślałem że może za długa jest źle naciągnięta lub coś, więc ją nieco podciągnąłem na małym ściągaczu, ale to z kolei uniemożliwia otwarcie drzwi w ogóle. Czytałem w Korpie cokolwiek na ten temat, ale super oszczędnie tam jest cokolwiek opisane na ten temat... help :-(
wcześniej skoda 105L i 120L ;)
... pierwsza fura jest zawsze niezapomniana ...
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=19129

Obrazek

Awatar użytkownika
marcinGD
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 338
Rejestracja: 17 cze 2009, 23:02
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: marcinGD » 29 sty 2011, 12:51

Jeżeli jest tak jak piszesz to masz już winowajce, klamki kosztują przysłowiowe grosze więc można zaryzykować i kupić nojke. Kiedy montowałeś ją z powrotem wpiąłeś linkę w jej miejsce w klamce i zabezpieczyłeś metalową spinką? Częstym powodem tego, że klamka nie powraca do swojej pozycji po pociągnięciu za nią jest właśnie ta spinka, która nie trzyma linki na swoim miejscu.

Awatar użytkownika
Tauron
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 27 lip 2008, 20:49
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Tauron » 29 sty 2011, 13:26

marcinGD, jaka spinka? końcówka linki to haczyk który mocuje się na uszku klamki, linka ma otulinę z tworzywa i taki metalowy grzybek, w samym mechnizmie jest wejście, swego rodzaju rynienka w którą wkłada się to zakończenie otuliny z grzybkiem, aby pracowała sama linka, myślałem że problem leży z drugiej strony linki, bo przechodzi ona przez taki plastikowy element montowany do drzwi na jedną śrubę. Przez to przechodzi linka, tylko że ów otulina wychodzi z tego elementu...
Myślisz że wymiana samej klamki pomoże? Problemem nie jest podjechanie do mechaniora i za 40 zł, to zrobić, ale to akurat sam mogę zrobić.
wcześniej skoda 105L i 120L ;)
... pierwsza fura jest zawsze niezapomniana ...
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=19129

Obrazek

Awatar użytkownika
maciek12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 616
Rejestracja: 07 wrz 2007, 14:03

Post autor: maciek12 » 29 sty 2011, 15:44

Tauron pisze:marcinGD, jaka spinka? końcówka linki to haczyk który mocuje się na uszku klamki, linka ma otulinę z tworzywa i taki metalowy grzybek, w samym mechnizmie jest wejście, swego rodzaju rynienka w którą wkłada się to zakończenie otuliny z grzybkiem, aby pracowała sama linka, myślałem że problem leży z drugiej strony linki, bo przechodzi ona przez taki plastikowy element montowany do drzwi na jedną śrubę. Przez to przechodzi linka, tylko że ów otulina wychodzi z tego elementu...
... I ta to wszystko przychodzi jeszcze niewielka spinka, która zapobiega wypadnięciu grzybka z pancerzykiem z obudowy klamki wewnętrznej... AMEN <wodka>

Co do nieodbijania klamki wewnętrznej to może spręzyna w środku ci sie uwaliła w syfie, jest źle założona, naciągnięta na odwrót itp... i nie odbija ci... weź rozbierz to i obejrzyj <wodka>

Awatar użytkownika
Tauron
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 27 lip 2008, 20:49
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Tauron » 31 sty 2011, 08:01

maciek12, wydaje mi się że własnie ta sprężynka pękła, a co do zawleczki, to chyba musze rozkręcic klamkę po przeciwnej stronie i zerknąć jak to tam jest zrobione. Samej srężynki nie dostanę nigdzie, muszę się rozglądnąc za jakimiś częściami na szrocie :(, narazie da się przeżyć, bu uchylam szybe i z zewnątrz otwieram,, ael przez ostatnie 2 lata 2 raz mi się to spier.... niczyło:P , wczesnie pękła linka,teraz to dziadostwo :P
wcześniej skoda 105L i 120L ;)
... pierwsza fura jest zawsze niezapomniana ...
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=19129

Obrazek

AB4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 389
Rejestracja: 16 kwie 2010, 20:03
Lokalizacja: Tychy

Post autor: AB4 » 01 lut 2011, 15:01

mam od zeszłego tygodnia ten sam problem,nie mogę otworzyć drzwi pasażera,kolega wsiadł zamknął i już nie dało sie ich otworzyć nawet z zewnątrz,centralny działa cypelek idzie do góry ale żadnego oporu przy pociąganiu klamek,ma ktoś może foty zamka ze zdjętą tapicerką?,bo nie mam koncepcji jak sie do tego dobrać.
Diagnostyka VAG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga