Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] problem z demontażem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pafko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 21 gru 2006, 08:13
Lokalizacja: Oleśnica

[80 B4] problem z demontażem

Post autor: pafko » 17 paź 2007, 06:52

Witam serdecznie. Jestem w trakcie wymiany tapicerki na skórzaną. I napotkałem na problemy z demontażem foteli,oparść tylnych i boczków.
1.jak zdemontować kompletnie fotel /oddzielenie siedziska i oparcia/?
2.jak oddzielić tapicerkę z boczków drzwi?
3.jak zdemontować na części pierwsze oparcia z tyły?
Proszę pomóżcie,przeglądałem już vagcata i niestety trochę rysunki są nieczytelne /brak info o pkt.2/.
Miałby ktoś rysunki z etki?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 18 paź 2007, 00:57

Witaj pafko.

Ad 1- Na dole siedziska są dwa wkręty. Odkręć je, podnieś siedzisko i wysuń spod oparć. Jeżeli chodzi o oparcia, to po ich wewnętrznych bokach(od strony podłokietnika) są takie plastikowe listwy maskujące. Trzeba je zsunąć ze najdujących się po nimi metalowych szyn, ciągnąć w górę oparcia (mocno siedzą, ale dasz radę). Pod nimi znajdują się śruby. Jak już je odkrecisz, wysuń oparcie z bolca znajdującego się po przeciwległej stronie.
Obrazek Obrazek
Ad 2- Tego pytania zabardzo nie rozumiem, ale jeżeli pytasz o te elementy po zewnętrznej stronie oparć, to na początku odkręć rygle zamków ktore się w nich znajdują i pociąg w stronę przednich siedzeń.
Obrazek
Na dole tego boczku jest jeszcze uchwyt, zabezpieczony kawałkiem bachy(widoczny po wyjęciu siedziska). Blachę tą musisz odgiąć chcąc wyjąć zupełnie ten boczek.
Obrazek
Ad 3- Zacznij od wykręcenia zamka z oparcia. Później weź śrubokręt płaski, włóż go w szczelinę pomiędzy pokrowcem a filcem po tylnej stronie oparcia i delikatnie podważaj, tak aby pokrowiec zaczoł się z niej wysówać.
Obrazek
Obrazek
Na tym niestety kończy się moja wiedza na ten temat i nie mogę Ci powiedzieć co dalej , bo poprotu nie wiem :-| .Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pafko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 21 gru 2006, 08:13
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: pafko » 18 paź 2007, 07:03

Sorki ,że wczoraj nie odpisałem,ale byłem przy robotach przy swojej niuni.Widok żałosny /wszystko prawie wybebeszone.Ale za to próbnie zrobili zagłówek! /żeby zobaczyć jak zachowuje się skóra-najdroższa samochodowa naturalna/.Dzięki serdeczne za pomoc IC69.Bardzo pomogłeś,oj bardzo.
Jeśli chodzi o pkt.2 to mam na myśli materiał na boczkach drzwi.Też mi to będą robić.Jak można oddzielić ten materiał od boczków?

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 20 paź 2007, 12:35

Wybacz pafko, że tak późno odpisuję ale miałem kłopoty z netem :evil:

Przyglądałem się tapicerce na drzwiach i wywnioskowałem, że ten materiał jest poprostu przyklejony do reszty boczku. Chcąc go oddzielić, trzeba go poprostu zerwać.

Awatar użytkownika
FamE
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 77
Rejestracja: 11 wrz 2007, 22:27
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: FamE » 20 paź 2007, 12:42

tak on jest przyklejony bo ja wymienialem u siebie aby miec pod kolor pokrowcow bo niepodobala mi sie tapicerka byla taka dziadkowa i teraz to lepiej wyglada powiem ci tu niema nic trudnego wystarczy delikatnie oderwac bo to jest tylko przyklejone:D

Awatar użytkownika
pafko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 21 gru 2006, 08:13
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: pafko » 21 paź 2007, 08:47

Wybaczcie,że nie odpisywałem ,ale byłem na wycieczce w Górach Sowich. :-D
Auto odbieram we środę i jak będziecie chcieli,to wrzucę kilka fotek. W międzyczasie mój dobry kolega zmienił mi wtryski od ASV.W poniedziałek będę składać to co już zrobili.Wiem ,że to nadaje się na nowy temat,ale mam też patent na wyciąganie zapieczonych wtrysków.Zdjęcia wkrótce.
Chcecie?

Awatar użytkownika
marcinz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 85
Rejestracja: 05 wrz 2007, 17:53
Lokalizacja: gostyn wlkp

Post autor: marcinz » 21 paź 2007, 10:26

pafko czekamy na fotki i ta relacje dot wtryskow.pozdr

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 21 paź 2007, 12:22

Koniecznie wrzuć fotki nowej tapicerki. Ale mam smaki na taką, aż mnie normalnie skręca ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga