Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3] Problem z podnosnikiem szyby

Zablokowany
dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

[80 B3] Problem z podnosnikiem szyby

Post autor: dadid_ » 13 maja 2008, 09:42

Spotkał mnie głupi zbieg okoliczność. Czytałem o szybkach w innym poscie pare dni temu nawet dopisalem cos do tematu i bylem szczesliwy ze u mnie wszystkie szybki sprawne gdyz jest swietna pogoda samochod czarny, bez klimy to warto otworzyc sobie szybke chyba ze ktos lubi wielkie temperatury to niech zostawi sobie taki samochod od rana w najlepszym sloneczku.

Padła mi szybka od strony kierowcy. Wszyscy zartuja mowiac "jeee nie pomrozimy łokcia".
Zerknijcie na moja fotke i doradzcie co tu mogło sie popsuc ... pierwsza moja mys to silniczek albo poprostu on nie ma podtrzymania ... wkladalem reke pod szukajac żyłki i jest naciagnieta nie zerwana... problem wyglada tak ze silniczek po przytrzymaniu guziczka opuszczania czy wznoszenia pobuczy tylko chwile i koniec a szybka ani drgnie ... wyglada to tak jakby nie mial podtrzymania ...
Obrazek

Obrazek

Patrzyłem tez pod kierownice ale tam w tej wiazce kabli nie umialem sie odnalezc i tu tez chciałby zapytac co to jest?
Obrazek

Zerknijcie w moja usterke i pomozcie mi naprawic szybke ...
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2012, 19:36 przez dadid_, łącznie zmieniany 1 raz.
KUPIĘ LAMPY TYŁ (TAKIE JAK OD B4) CZERWONE DO MOJEJ B3 - PROSZE O PW JAK KTOS MOZE PUSCIĆ.

Awatar użytkownika
tester86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 138
Rejestracja: 08 mar 2007, 23:06
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: tester86 » 13 maja 2008, 10:08

Na początek odkręć silnik napędowy twojej szybki i zobacz czy pracuje "bez obciążenia" jeżeli nie to odpowiedz masz gotową. Silnik się upiekł . A to co jest na drugiej focie stawiam na centralkę od alarmu ale mogę się mylić bo pierwszy raz widzę coś takiego ;)
MOBIL: President Harry II ASC, President ML-145

BYŁO Audi 80 B3 1.8 DZ 112KM
JEST Audi A6 C4 2.5 TDI QUATRO 140 KM + -->KLIK

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 13 maja 2008, 20:50

....tak to już jest z tanim szajsem z Chin :-/
powodzenia

dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

Post autor: dadid_ » 13 maja 2008, 22:36

FranoF1
całkiem niezle mi pomogłeś :!:
KUPIĘ LAMPY TYŁ (TAKIE JAK OD B4) CZERWONE DO MOJEJ B3 - PROSZE O PW JAK KTOS MOZE PUSCIĆ.

Awatar użytkownika
basu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 197
Rejestracja: 06 sty 2008, 13:41
Lokalizacja: DKL

Post autor: basu » 14 maja 2008, 03:09

zrób tak jak ci radzi tester86 i sprawdź silnik wraz z ta linką (czy co to tam jest co kręci za ciebie korbką) bez obciążenia, a później jeśli nie działa to sam silnik - może silnik pracuje a ta linka sie zerwała bądź spadła. Jesli cały ten chiński mechanizm działa to sprawdź czy szyba nie stawia zbyt dużego oporu (najlepiej włóż spowrotem korbkę i spróbuj zakręcić) - może sie gdzies szyba zblokowała, a elektryka jest oka.

Co do tego na ostatnim zdjęciu to zobacz czy wędrują do tego przewody z szyb elektrycznych (z przycisków bądź z silników) - może to być sterownik elektrycznych szyb.

Jesli nie są do tego podłączone elektryczne szyby, a ten przewód czarny u dołu zdjęcia nie jest do niczego podłączony (ten co wychodzi z innej strony niz wszystkie pozostałe przewody) to najprawdopodobniej jest to antena - więc całe urządzenie to zapewne sterownik centralnego zamka z pilota lub centralka alarmu

Używane części -> OLX.pl
Moje <quattro>

dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

Post autor: dadid_ » 14 maja 2008, 11:05

basu
dzieki za odpowiedz ..
juz pisze do czego doszłem ...spedziłem w samochodze cały dzien ... szukałem centralki szyb i znalazłem oto ona ...
Obrazek

sprawdzałem ją gdyż wydawało mi sie ze przy przycisnieciu guzika szyby dobrej nastepuje opuszczanie a nastepniecykniecietej ceweczki (tego styku)
Przy czynnosci z szybą zepsuta nie ma wogole pracy tej cewki gdyz przyciagnie ona do siebie złącze i zaraz odskakuje ... próbowałem recznie ... i przytrzymujac styk silniczek cały czas buczy ale niestety nie ma efektu działania szyby... probowałem wiec zamienic motory zeby sprawdzic czy te cewki sa dobre ktore odpowiedzialne sa za podnoszenie i opuszczanie szyby ... okazuje sie ze pokazał m sie za pierwszym razem prawidłowy efekt ale za drugim szybko opuszczała sie i zamykała ale jakby takimi schodami i za kazdym razem trzeba bylo jej dac impuls ... w kazdym razie to i tak przyczyna musi lezec w drzwiach ... bede dzis rozkrecał cały mechanizm i sprawdze co jest nie tak... szyba twardo siedzi i mam nadzieje ze nie zrobie tak by mi opadła i pozniej samochodu nie zamkne ale zawsze jest metoda podkładania ....

[ Dodano: 2008-05-14, 11:07 ]
PS ....
To na dolnym rysunku w pierwszym poście to napewno centrala alarmu ... dzieki ...
KUPIĘ LAMPY TYŁ (TAKIE JAK OD B4) CZERWONE DO MOJEJ B3 - PROSZE O PW JAK KTOS MOZE PUSCIĆ.

Zablokowany

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga