Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3\B4 All] Tylna klapa na pilota

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swiety82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:43
Lokalizacja: Sagan Stadt

[B3\B4 All] Tylna klapa na pilota

Post autor: swiety82 » 08 sie 2008, 23:24

Witam, kombinuję jak zrobić klapę bagażnika na pilota. Często wożę różne rzeczy, i ciągłe podnoszenie mnie po prostu denerwuje, stąd narodził się pomysł żeby zrobic to na pilota-pstryk i klapa sama idzie w górę. Przeszukałem forum ale nie znalazłem nic ciekawego.

Mam fabryczny alarm, podobno można znaleźć jakieś dodatkowe opcje(podłączyć coś???). Mam na pilocie 3 przyciski, z czego używam tylko 2-ch...

Może ktoś wyjaśnić mi jak elektr. klapa ogólnie działa? Potrzebny jakiś siłownik do podnoszenia klapy czy tylko do zwalniania blokady?

Pozdrawiam i czekam na sugestie!

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 09 sie 2008, 09:44

Z całą pewnością potrzebowałbyś siłownika do zwlniania zamka oraz dwóch do podnoszenia klapy

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 09 sie 2008, 16:01

Proponuje podejrzec jak to jest zrobione w mercedesie tam uzyte sa sprezyny które same naciagaja kalpe do góry <ok>

Awatar użytkownika
swiety82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:43
Lokalizacja: Sagan Stadt

Post autor: swiety82 » 13 sie 2008, 23:55

Dzięki za podpowiedź, podejrzałem mercedesy i :

1. Zamocuję sprężynę centralnie od powiedzmy jakiegoś VW czy Merca, który po naciśnięciu będzie samoczynnie "pchał" klapę do góry
2. Zostawię fabryczne siłowniki Audi które spowolnią klapę i będą w rezultacie pomagać pchać ją ku górze,

Ale...

1. Jaki zamek na pilota zastosować? Czy można jakoś wykorzystać oryg. zamek, gdzie mam 3 przyciski pilota i wykorzystuję tylko 2(do drzwi, 3 przycisk po naciśnięciu mignie-znaczy że działa, ale nic się nie dzieje)
2. Jak ew. zastosować popularne zestawy do centralnego z Allegro? Pytam, ponieważ po naciśnięciu przycisku siłownik ciągnie linkę, ale nie wraca do poprzedniego położenia, tak więc za każdym razem musiałbym zamykać klapę ręcznie na kluczyk po otworzeniu, a wolałbym ją zatrzaskiwać i już nie kombinować, chyba że jeszcze raz musiałbym nacisnąć przycisk pilota i cofnąć zamek?

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 16 sie 2008, 08:30

W audi zamek jest pneumatyczny więc ciśnienie jest podawane na wszystkie siłowniki,dodatkowy klawisz do bagażnika ma racje bytu tylko w elektrycznych centralnych zamkach i raczej fabrycznych niż z allegro.Ale ponieważ Polak potrafi da się to zrobić,tylko dość dużo zachodu z tym będzie.

grinch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1400
Rejestracja: 16 maja 2007, 14:50

Post autor: grinch » 16 sie 2008, 09:29

A otóż ja zrobiłem się taki leniwy że chciałbym otwierać i zamykać klapę na przycisk :mrgreen:

Da się coś takiego Reznąć :D Starośc nie radość i trzeba się oszczędzać 8-)

Awatar użytkownika
Fantomas_29
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 463
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:17
Lokalizacja: Dobieszowice/śląsk
Kontakt:

Post autor: Fantomas_29 » 16 sie 2008, 11:07

Z otwieraniem zamka nie ma żadnego problemu bo ja to u siebie zrobiłem. Kupujesz zwykły siłownik elektryczny do centralnego i podłanczasz pod te ciengno co otwiera. Problemem natomiast jest dźwiganie klapy do góry. Nijak nie mogę wymyślec jak to zrobic.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga