Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8 PM] Woda w bagażniku

elf1976
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 03 kwie 2008, 16:01

[80 B3 1.8 PM] Woda w bagażniku

Post autor: elf1976 » 22 maja 2008, 10:17

WITAM
Wiem że ten problem już był poruszany ale ja mam innego rodzaju sprawę.
Wiem skąd leci woda ale nie wiem jaka jest tego przyczyna.Mianowicie zauważyłem że kapie z rynienki która jest po prawej stronie bagażnika na górze.Woda leci z tak jakby z wnętrza samochodu.Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł skąd może lecieć to proszę o pomoc .
POZDRAWIAM

dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

Post autor: dadid_ » 22 maja 2008, 10:47

Ty masz z prawej strony z rynienki a mnie leci z lewej ... nie mam czasu by do tego przysiasc ale dam znac jak lokalizuje konkretnie i usune ustere gdyz pewnie wystarczy zabezpieczyc otwor by nie przeciekalo <ok>
KUPIĘ LAMPY TYŁ (TAKIE JAK OD B4) CZERWONE DO MOJEJ B3 - PROSZE O PW JAK KTOS MOZE PUSCIĆ.

arti85944
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 14 maja 2008, 07:46
Lokalizacja: bielsko-biała

[80 B3]

Post autor: arti85944 » 22 maja 2008, 10:51

Mam ten sam problem.Kolego to cieknie na łączeniu które znajduje sie prawie na rogu dolnym tylniej szyby,Ja ściągłem uszczelke z szyby i ten mały plastik co jest na tylnym słupku i tam właśnie jest łączenie dwóch płatów blachy podszybia które u mnie były lekko rozwarstwione i tamtędy dostaje sie woda.Ja to bede uszczelniał przez położenie maty i żywicy.Jeśli coś pokręciłem to niech szanowni koledzy mnie poprawią. :-D

Awatar użytkownika
Marcin19l
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 735
Rejestracja: 12 mar 2007, 18:41
Lokalizacja: Radom

Post autor: Marcin19l » 22 maja 2008, 10:54

miałem ten sam problem leciało z rynienki po lewej stronie, a z tej strony u mnie była umeiszczona antena której podstawa była juz nieszczelna mozecie tez to sprawdzic :-)
Było OOOO 80 B3 1.8S
Jest: OOOO A6 C5 2.4 QUATTRO

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 22 maja 2008, 11:11

Kolego arti85944 a mógłbyś zdobić zdjęcie tego rozwarstwienia o którym piszesz? Bo u mnie Cieknie z obu stron :-x . A anteny nie mam wogóle bo mam na dachu. pozdrawiam
Kody lakierów Audi 80
Ps:
Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

arti85944
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 14 maja 2008, 07:46
Lokalizacja: bielsko-biała

[80 B3]

Post autor: arti85944 » 22 maja 2008, 11:12

Zrobie jutro i wstawie.

dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

Post autor: dadid_ » 22 maja 2008, 17:16

fajnie jak wstawisz ... wielu pewnie skorzysta i beda wdzieczni za pomoc... ja przez to mam wode w bagazniku a ona powoduje mi w miejscu gdzie sie nagromadzi korozje.Nigdzie nie mam rdzy tylko tam... szkoda jakbym mial miec dziure. musze sie czym predzej zajac ...
KUPIĘ LAMPY TYŁ (TAKIE JAK OD B4) CZERWONE DO MOJEJ B3 - PROSZE O PW JAK KTOS MOZE PUSCIĆ.

Awatar użytkownika
krisPrG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 524
Rejestracja: 09 lis 2007, 23:59
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: krisPrG » 22 maja 2008, 22:40

arti85944 pisze:Kolego to cieknie na łączeniu które znajduje sie prawie na rogu dolnym tylniej szyby
dokładnie, też to przerabiałem, oczywiście zanim do tego doszłem to zalałem cały garaż by dotrzeć którędy cieknie, okazało się właśnie to łączenie. po przemyśleniu problemu użyłem zwykły silikon (uniwersalny) i elegancko rozprowadziłem go po całym rogu, a dla pewności zrobiłem to samo na drugiej stronie, póki co silikon trzyma, ale gdybym teraz to robił to zamiast silikonu użyłbym czarnego kleju do szyb
krisPrG
Pruszcz Gdański wita
https://audi80.pl/viewtopic.php?p=159186#159186
zapraszam maniaków z 3-miasta:
http://www.pkaudi.pl/forum/index.php

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 24 maja 2008, 18:14

Ja mam to samo... od okąd mam Niunnię nie uporałem się z tym... cieknie mi z tej rynienki po prawej i ten plastik dookoła obsylikonowałem ale nie pomogło... wydaje mi się że może być winne odprowadzenie od szyberka - gdzieś się przetarło i pocikuje... nie wiem już... darowałem sobbie... tylko podłogę w bagażniku pomalowałem grubo Hammerite;m...

Awatar użytkownika
Wojtas255
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2007, 09:22
Lokalizacja: Radom

Post autor: Wojtas255 » 30 maja 2008, 22:15

Kochani u mnie bylo to samo. Ale w ostatni weekend rozebralem troche tyłu, wskoczylem do bagaznika a kumpel lal wode na samochód. No i okazalo sie, że zasyfione byly przewodziki odpływowe z szybera. Jak je przeczyszcilem problem zniknal :)
BYŁO : AUDI 80 B3 1.8 PM
JEST : AUDI A6 C4 2.8 30V V6

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 31 maja 2008, 22:42

Ja przewody potraktowałem kompresorem na samym początku... Nikt jeszcze nie napisał czegoś czego sam bym już nie robił... Poddaję się chyba...

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 03 cze 2008, 22:22

Ponieważ niunia była walona w tył i miałem prawą stronę wymienioną a blachaż dokładnie tego nie uszczelnił ( nie mówie o szpachli bo to nie jest uszczelnienie ) to u mnie ciekło na łączeniu poszczególnych płatów blachy . Oczywiście oprócz omówionego wcześniej miejsca pod wąskim plastikiem .
AUDI SPORT

dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

Post autor: dadid_ » 21 cze 2008, 11:32

cieknie na łączeniu które znajduje sie prawie na rogu dolnym tylniej szyby ...

W zwiazku ze bylo z tym troszke pytan moge wrzucic kilka foto by pokazac gdzie cieknie jesli ktos ma z tym problem...

Ja swoje uszczelniłem pare dni temu ... uzylem do tego włokna i zywicy ... po wyschnieciu i wlaniu nato 10 litrów wody nie ma juz ani kropli w bagazniku ...

pozdro all
KUPIĘ LAMPY TYŁ (TAKIE JAK OD B4) CZERWONE DO MOJEJ B3 - PROSZE O PW JAK KTOS MOZE PUSCIĆ.

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 21 cze 2008, 21:53

Dawaj fotki kolego! Ja rozebrałem co się dało i nigdzie nie znalazłem nieszczelności!!!

dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

Post autor: dadid_ » 06 lip 2008, 11:06

Z góry przepraszam zo tak dlugo nie pisalem ale bylem ostatnio zabiegany. Sory tez za jakos fotek ale robione sa telefonem mimo to wydaje mi sie ze wystarcza.

No to zaczynamy. Poszukiwania usterki nie obeszly sie rowniez bez sciagniecia slupka w srosku audi i polki ale wyniklo tylko z tego troche nie potrzebnego rozbierania i skladania mimo ze mozna na takowe miejsce (gdzie cieknie) zajrzec nawet wlozyc reke od strony bagaznika pomiedzy blachy lecz nie da sie od tej strony nic zrobic bo jest to miejsce znajdujace sie za inna blacha.

Polecam poszukac tutaj. Zaopatrzyc sie w kilka butelek wody i lac zobaczyc czy mamy wode. U mnie woda gromadzila sie z lewej strony autka (patrzac na samochod od strony baganika), a takie byly tego skutki ...

Obrazek


Przechodzac do miejsca w ktorym woda mnie sie przedostawała.
Sprobujcie tu lac H2O. jezeli pojawi sie wam woda w bagazniku - kapiaca badz tez cos wiecej - mozna wtedy przejsc dalej i zdjac ten prostokatny narocznik widoczny na zdjeciu.

Obrazek


Zdejmujemy ta listewke tylko delikatnie ja podwazajac najlepiej nie ostrym nozem i powoli gdyz posiada ona zaczepy (takie biale elementy widoczne na foto.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


U mnie sprawa wygladala tak. Widac bylo juz brak lakieru i troche rdzy w tym miejscu ale "dziurka" znajdowala sie troche dalej.

Obrazek
Obrazek


Istnieja teraz dwa sposoby naszej ingerencji i uszczelnienia miejsca przecieku.

1. Sposob z żywica, mata szklana i utwardzaczem (wydawał mi sie najlepszym rozwiazaniem)ale chyba mialem juz stare skladniki. Wstrzykujemy w owy otwor zywicy - najlepiej strzykawka ale bez igly (uwaga zywica na sloncu szybko schnie) mozna tez nakladac inaczej ... na to mata szklana i gotowe ... efekt nizej -

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


UWAGA! u mnie wyniknal problem. Po wyschnieciu zywicy i laniu wody w to miejsce dalej byl przeciek. Probowalem wydrapac grutki zywicy ktora odstawala i odeszla mi calosc...

Nie bawiac sie juz w to z zywica wzialem silikon

Obrazek


Nalozylem go wystarczajaco w otwor, wciskajac go tez do srodka i rozsmarowujac pod uszczelka.

Obrazek


Warto tez rozciagnac troche sylikonu spos uszczelki po tym spawie zeby woda w przyszlosci nie znalazla sobie miejsca...

Obrazek


Na sam koniec sprawdzamy czy woda dalej predostaje cie do bagaznika... =D mnie juz nie i zakladamy te listeke - również ostroznie by nie wyłamać tych bialych elementów...

Pozdrawiam i zycze powodzenia ... <ok>
KUPIĘ LAMPY TYŁ (TAKIE JAK OD B4) CZERWONE DO MOJEJ B3 - PROSZE O PW JAK KTOS MOZE PUSCIĆ.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga