Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Lpg wysokie obroty.

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
meszok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2010, 16:21

[B4 2.0 ABT] Lpg wysokie obroty.

Post autor: meszok » 31 gru 2015, 16:17

Witam serdecznie.
Panowie problem polega na tym że na lpg łapie wysokie obroty. Zatrzymuje sie na ok 2,2k i tak trzyma. Na pb wydaję się lepiej, zazwyczaj ok 1k obrotów ale to nie reguła. Jak odepnę akumulator niby się poprawia przez jakiś czas chodzi w miarę ok a potem sie znowu zawiesza. ostatnio przez jakieś 600km trzymało obroty dobrze po czym nagle znowu zaczęło wariować. Kiedyś miałem podobną sytuacje winny był wężyk idący od przepustnicy do obudowy filtra był odpięty i łapał lewe powietrze. Gazownik powiedział że do wymiany tez będzie podkładka gaźnika bo jest sparciała. Ostatnio wymieniłem silniczek krokowy i tą podkładkę, wydawało mi się że ciut się poprawiło ale teraz znowu chodzi jak wcześniej. Szukałem czy nie łapie lewego powietrza ale nigdzie nie widzę żeby coś na lewo brało. Generalnie silnik na biegu jałowym chodzi jak chce czasem dobrze czasem na dużych obrotach. gdzie jeszcze szukać przyczyny

Maniek1993
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 09 sie 2011, 21:10

Post autor: Maniek1993 » 31 gru 2015, 22:05

czujnik temperatury ecu może być do wymiany. lub krokowy przy wtrysku zawiesza się. gdyby łapała lewe powietrza raczej obroty były by niższe niż 1000 i ciężko wkręcał by się na obroty. może ktoś jeszcze pomoże

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 01 sty 2016, 10:07

Miałem podobną sytuacje,wymiana silniczka krokowego nie pomogła.Wizyta u gazownika i po problemie.Do dziś zastanawiam się jak to się stało że przestał się wieszać i na benzynie :-/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga