Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Maksymalna pojemność zbiornika LPG (butli)

Wszystko co związane z LPG
Awatar użytkownika
HeavenQueen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 526
Rejestracja: 14 sty 2009, 18:51
Lokalizacja: Trzebinia

[All] Maksymalna pojemność zbiornika LPG (butli)

Post autor: HeavenQueen » 12 cze 2010, 11:41

Witam,

szukałem ale nie znalazłem takiego tematu. Otóż interesuje mnie jakie macie butle gazowe.
W moim B4 Avant z 93 roku mam toroidalną butlę firmy Bormech o pojemności 44 dm^3.
Wchodzi do niej około 33 litrów gazu. W bagażniku pod podłogą jest tyle miejsca że wiatr hula i chciałbym założyć większą butlę, maksymalną jaka się zmieści tak żeby można było zamknąć podłogę bez problemów.
Montować butlę bede sam dlatego nie mam możliwości przymierzania zbiorników. Pochwalcie się co tam macie wsadzone.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
krisiun1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 999
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:28
Lokalizacja: Iłowo

Post autor: krisiun1 » 12 cze 2010, 12:12

Największa butla toroidalna jaką spotkałem to 70L.W moim aucie zainstalowana jest butla 51L i najwięcej udało mi się do niej zalać 41L.Ale to zależy akurat od jakości gazu.

Awatar użytkownika
HeavenQueen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 526
Rejestracja: 14 sty 2009, 18:51
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: HeavenQueen » 12 cze 2010, 12:39

A Sedan i Avant mają tyle sami miejsca na butle? Czy są jakieś różnice konstrukcyjne?

Awatar użytkownika
pawelja89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 107
Rejestracja: 09 maja 2010, 00:13

Post autor: pawelja89 » 12 cze 2010, 15:23

krisiun1, to nie zależy od jakości ile gazu Ci wejdzie. Jeżeli masz coś takiego jak "Świadectwo jakości i gwarancja na zbiornik" to poczytaj sobie. Jest tam napisane pojemność np. 55L, ciśnienie robocze 2,0 MPa i co najważniejsze stopień napełnienia 80%.
Ile wejdzie gazu zależy jak jest ustawiona sprężarka na stacji gazowej. Na jednej stacji wchodzi więcej a na innej mniej. Natomiast zupełnie nie zależy to od jakości gazu

dzord
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:11

Post autor: dzord » 12 cze 2010, 20:26

No u mnie w bagażniku siedzi 100L :-) w trasie 900KM przejade :-)
hehe miażdżąca rezerwa 20 L,coprawda jest pod kątem ale prosto też sie zmiesci,z tym że potrzebowałem miejsce na tube :-)
Jak sie niema co sie Lubi
To sie Kocha Co sie Ma.

marian.76

Post autor: marian.76 » 12 cze 2010, 20:59

Skoro mowa o butlach LPG,to ostatnio wymontowałem instalacje gazową z autka i nie mam pojęcia co zrobić ze zbiornikiem,poj.51L.Chciałem sprzedać ale pewnie nikt nie zechce kupić.Na tym wskaźniku poziomu napełnienia wskazuje ,że nic nie ma ,a mimo to w połowie jest zapełniona.Po odkręceniu zaworka nic nie uchodzi.Podejrzewam że to woda.Może ktoś wie czy w woj.podlaskim ktoś skupuje takie zbiorniki,bo gazownik nie chciał brać?? :-/

kloku80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 62
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:03
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kloku80 » 12 cze 2010, 21:14

W moim Avancie B4 (butla w kole) jest zamontowana według papierów butla 63 litry,do pełna przy tankowaniu wejdzie około 50 litrów.Wszystko jest schowane idealnie .

Awatar użytkownika
HeavenQueen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 526
Rejestracja: 14 sty 2009, 18:51
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: HeavenQueen » 12 cze 2010, 23:33

kloku80 pisze:W moim Avancie B4 (butla w kole) jest zamontowana według papierów butla 63 litry,do pełna przy tankowaniu wejdzie około 50 litrów.Wszystko jest schowane idealnie .
I o to mi chodziło. Podłoga pasuje, nie wystaje? Ta butla jest Bormechu?
Pytam bo chodzi mi o wymiary, na stronie Bormechu jest zbiornik 62l 630x250mm
dzord pisze:No u mnie w bagażniku siedzi 100L :-) w trasie 900KM przejade :-)
hehe miażdżąca rezerwa 20 L,coprawda jest pod kątem ale prosto też sie zmiesci,z tym że potrzebowałem miejsce na tube :-)
Ten zbiornik to chyba cylindryczny, tak?
Pochwalił byś się jakąś fotką jak to wygląda w bagażniku.

Pozdro!

Awatar użytkownika
pawelja89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 107
Rejestracja: 09 maja 2010, 00:13

Post autor: pawelja89 » 13 cze 2010, 03:33

no jak 100L to pewnie butla na wierzchu w bagażniku, co zmniejsza strasznie bagażnik przy przewożeniu dłuższych rzeczy przy złożeniu bagażnika przeszkadza. Najlepiej butle schować w kole, a koło wozić w bagażniku. Zawsze je można wyjąć w razie potrzeby.
Przy włożeniu butli w miejsce koła zapasowego podłoga bagażnika w żaden sposób nie wystaje ani nie odstaje. Leży tak jak byś miał tam schowaną zapasówke.

Padre (LDZ)
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 23 lip 2008, 21:40
Lokalizacja: Hollyłódź

Post autor: Padre (LDZ) » 13 cze 2010, 07:00

marian.76 pisze:Po odkręceniu zaworka nic nie uchodzi.Podejrzewam że to woda
W butli jest zabezpieczenie przeciwwypływowe. Jak jest duży ubytek ciśnienia (odkręcenie zaworu "w powietrze"), to wielozawór się zamyka. Może to to. Woda też na pewno jest w zbiorniku, ale nie sądzę, żeby to było aż pół butli.

Awatar użytkownika
krisiun1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 999
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:28
Lokalizacja: Iłowo

Post autor: krisiun1 » 13 cze 2010, 10:00

pawelja89 pisze:krisiun1, to nie zależy od jakości ile gazu Ci wejdzie. Jeżeli masz coś takiego jak "Świadectwo jakości i gwarancja na zbiornik" to poczytaj sobie. Jest tam napisane pojemność np. 55L, ciśnienie robocze 2,0 MPa i co najważniejsze stopień napełnienia 80%.
Ile wejdzie gazu zależy jak jest ustawiona sprężarka na stacji gazowej. Na jednej stacji wchodzi więcej a na innej mniej. Natomiast zupełnie nie zależy to od jakości gazu
To wyjaśnij mi różnicę 10L między tankowaniem i skąd wzięła się tak spora poduszka powietrzna.I to było moje doświadczenie z butlą, po drugie kolego w żadnym świadectwie jakości i gwarancji na zbiornik nie jest napisane że właściciele stacji benzynowych mają w d....ie jaką ty masz butlę i ile do niej maksymalnie wejdzie gazu, zawsze znajdzie się jakaś wymówka na przekręt.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2010, 21:32 przez krisiun1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pawelja89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 107
Rejestracja: 09 maja 2010, 00:13

Post autor: pawelja89 » 13 cze 2010, 10:17

No nie powiedziałbym, że od razu przekręt. Oczywiście drugą kwestią jest gdzie tankowałeś gaz. Jeżeli na jakiejś małej prywatnej stacji to się zgodzę mogło tak być. Ja tankowałem gaz zawsze na Shellu, bo podobno tam najlepszy. I na 2 różnych stacjach Shellu byłą różnica w ilości zmieszczonego gazu. Nie pamiętam dokładnie ile to było ale było. To samo było na Statoilu i na innych stacjach sieciowych. Więc tam raczej takich przekrętów nie robią. A co najlepsze tłumaczył mi to koleś u którego weszło najwięcej gazu na prywatnej stacji. Jednak okazało się to prawdą, bo wtedy przejechałem najwięcej kilometrów na pełnej butli.

Awatar użytkownika
HeavenQueen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 526
Rejestracja: 14 sty 2009, 18:51
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: HeavenQueen » 13 cze 2010, 20:36

pawelja89 pisze:Przy włożeniu butli w miejsce koła zapasowego podłoga bagażnika w żaden sposób nie wystaje ani nie odstaje. Leży tak jak byś miał tam schowaną zapasówke.
To ja wiem, ale do pewnej wielkości butla mieści się tak jak piszesz i ja chce się dowiedzieć jaka to wielkość jest :-)




PS. Audi zrobiło masakrę w Le Mans: pierwsze, drugie i trzecie miejsce zajęły Audi R15 TDI! Bosko :D

Awatar użytkownika
pawelja89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 107
Rejestracja: 09 maja 2010, 00:13

Post autor: pawelja89 » 13 cze 2010, 23:56

kloku80 pisze:W moim Avancie B4 (butla w kole) jest zamontowana według papierów butla 63 litry,do pełna przy tankowaniu wejdzie około 50 litrów.Wszystko jest schowane idealnie .
Jak kolega ma to pewnie tyle się mieści. Poza tym jak zajedziesz, żeby Ci wstawili większą butlę to oni Ci powiedzą ile najwięcej wejdzie w miejsce koła zapasowego. Więc nie masz co się martwic na zapas.
I pamiętaj, ze lepiej zajechać do lepszych magików od gazu i zapłacić więcej na początku i nie mieć później problemów niż zajechać do amatorów zrobić taniej a później narzekać i jeździć po magikach od gazu żeby poprawiali.

Awatar użytkownika
MIODEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3818
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:48
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: MIODEK » 14 cze 2010, 00:03

U mnie jest toroidalny 53L a tankuje po 49 L. Przy większych zbiornikach nieuniknione jest iż pokrywa 'koła zapasowego" leży na butli... powodując to iż podłoga naszego bagażnika będzie nierówna...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga