Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Najlepszy mikser lpg i pdkładka ebonitowa

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
Szymek18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:30
Lokalizacja: Mrągowo

[B4 2.0 ABT] Najlepszy mikser lpg i pdkładka ebonitowa

Post autor: Szymek18 » 03 gru 2015, 22:00

Witam
Szukałem odpowiedzi na swoje pytania i nie znalazłem konkretnej która rozwiałaby moje wątpliwości.
Jaki jest najlepszy mikser lpg w ABT, szczelinowy czy palnikowy i gdzie ma się znajdować podkładka ebonitowa, nad mikserem czy pod, a może w ogóle nie powinno się jej zostawiac przy montażu lpg?
W tej chwili zamontowany mam mikser szczelinowy ok 38mm z podkładką pod nim. Dolot powietrza nie był przerabiany.
Samochód w takiej konfiguracji przyspiesza w miarę do 100 km/h i dalej coś go trzyma i nie ma chęci na rozpędzanie, pod górę to od 80km/h już cieniutko idzie i pali przy normalnej jeździe 14-15l (przewaga miasta) . Próbowałem regulować napięcie membrany, zmieniałem ustawienia w centralce bingo i niestety nic dobrego mi z tego nie wyszło. Sonda oscyluje cały czas podczas jazdy na ciepłym i zimnym silniku z tym że na zimnym dużo obniża pwa. Z wolnymi jest gorzej, oscylacja zanika na ciepłym silniku i robi się ubogo.
Muszę wiedzieć czy taka konfiguracja jaka mam jest odpowiednia czy może powinien być inny mikser a może podkładka ebonitowa powinna znajdować się nad mieszalnikiem?

Przeczytałem już chyba wszystkie związane z tym tematy ale każdy pisze co innego, jeden że na górze, drugi na dole a trzeci że w ogóle nie powinno być tej przekładki.
Jeżeli ktoś jest pewny jaka powinna być konfiguracja to proszę o odp

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 03 gru 2015, 22:50

A w momencie gdy nie chce jechać to co pokazuje się w programie od bingo? Jeśli faluje albo sonda jest na bogato to może wydech masz zapchany. Jak jeździ na benzynie?

Szymek18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:30
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Szymek18 » 04 gru 2015, 18:16

Sonda cały czas oscyluje przy jeździe ale przy mocniejszym deptaniu i wyższych obrotach sinusoida się zwęża tzn nie oscyluje od 0-0,8 tylko np 0,15-0,65, dokładnie nie podam wartości ponieważ w jeździe ciężko ocenić a nie miałem obok drugiej osoby.
Wydech raczej nie jest zapchany, był wymieniany rok temu od kolektora do końca a w miejsce katalizatora wstawiony tłumik przelotowy.
Na benzynie jest dużo lepiej, nic nie muli i moim zdaniem rozpędza się normalnie powyżej 100km/h. Na gazie to tak jak mialby z 60km albo i mniej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga