Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2,0 ABT] Problem z gazem

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
rapidman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 34
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:27
Lokalizacja: Kolobrzeg

[80 B4 2,0 ABT] Problem z gazem

Post autor: rapidman » 06 lip 2007, 20:28

80 B4 2000 LPGProblem nastepujacej natury :
Jak postawie samochod na noc ,lub nie jezdze bo czasami nie ma czasu to mam problem z odpaleniem .Automatycznie odpala na bezynie i po osiagnieciu wskakuje na gaz tak normalnie .
A teraz musze pare razy zakrecic i albo odpali albo nie .( czasmi musze odpala na gazie )=
Bylem u mechanika sprawdzili kable swiece ,uklad paliwowy i diagnoza byl anastepujaca ;
Auto jak dentysta co kolwiek milaoby to znaczyc ; mam przed zakonczeniem jazdy przelanczac na gaz ,aby komputer zapamietal ze jedzie na benzynie i wtedy jak bede odpalal to powino byc dobrze .
niestety nie jest dalej problemy z odpalaniem .
W sumie auto jest po kapitalnym remoncie silnika ,wyjmowali ,pasowali itd .
teraz jestem na dotarciu jeszcze jakie300 km i bedzie 1000 na "nowym silniku ".
Mam zalozone odciecie komputera po wylaczeniu samochodu w postaci przekaznika nie wie nawet jaki to ,zalozyli mi tam gdzie zakladalem gaz ,ale tez po jakims czasie bo dopiero wtedy wychodzilo ze na benzynie nie moge jeczac i musialem odlanczac akumulator .
Nurtuje mnie to ze wczesniej tak nie bylo ,i co ma byc tak caly czas ze raz odpali a raz nie ????
Czy mozna odpalac na gazie .
Czy moze sie przekaznik przepalil
czy moze jak zakladli silnik czegos nie podlaczyli ( ale e sumie podlanczali sie z tym przekaznikiem do kompa anie do silnika )
Najlepsza motyw to jest taki ze jestem od roku w nowym miescie i nie znam tu zadnych mechanikow .( Kolobrzeg)

Chce jechac do mechanika od gazu ,aby mi cos doradzil .
Prosze o pomoc !
Ostatnio zmieniony 06 lip 2007, 20:56 przez rapidman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 09 lip 2007, 12:49

Witam.
Problem polega na złym ustawieniu lub braku emulacji sondy lambda. ECU zbiera złe dane z sondy w czasie jazdy na LPG i do nich modyfikuje mapę wtrysku, co powoduje kłopoty na benzynie. Po odłączeniu aku ECU się resetuje i ustawia w tryb adaptacji, dlatego po tej operacji jest lepiej, aż do przełączenia na LPG. Jeśli masz kompa LPG to emulacja powinna być ustawiona na "masa", po ustawieniu emulacji koniecznie reset ECU i adaptacja silnika na benie od całkiem zimnego aż do pełnego rozgrzania bez dotykania pedału gazu ani przechodzenia na LPG. Jeżeli masz I generację a masz dodatkowy emulator to też emulacja na "masa". Jak masz I generację i nie masz emulatora to go dołóż, a najlepiej dorzuć cały komputerek LPG. Np. Stag 100.
Innym powodem takiego zachowania może być uszkodzenie czujnika temperatury silnika, który podaje dane do ECU lub czujnika temperatury zasysanego powietrza ale to mało prawdopodobne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga