Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 ] Problem z inst. gazową...Zablokowany wielozawór

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
STomasz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 15 paź 2007, 12:02
Lokalizacja: Mrągowo

[Audi 80 ] Problem z inst. gazową...Zablokowany wielozawór

Post autor: STomasz » 02 lip 2008, 22:08

Witam.
Mam problem i nie wiem jak z tym sobie poradzić, a dokładniej chodzi o wielozawór w butli gazowej (tak myślę że to on) który się chyba zablokował lub coś w tym stylu...Wskaźnik na butli pokazuje mi że zbiornik jest w połowie pełny a tak na prawde jest pusty...A zaczęło sie od tego że jechałem sobie i odczułem koncówke gazu...Jadę na stacje benzynową,mówię poproszę do pełna, a ty weszło tylko 8 litrów..:/
Proszę o pomoc, co jest tego przyczyną i jak mogę zwalczyć ten problem...mam nadzieje że butli nie trzeba będzie zmieniać:(

Pozdrawiam.


Dodam że instalacja I generacji.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 02 lip 2008, 22:17

STomasz, niestety bez wykręcenia wielozaworu się nie obejdzie bo prawdopodobnie zawiesił się pływak. Jak instalka na gwarancji to reklamacja, niech wymieniają wielozawór, a jak po gwarancji to albo sam go wyjmiesz albo poszukaj dobrego gazownika. Gdzieś na forum już opisywałem jak wyjąć wielozawór. Uprzedzam, że mogą być niezbędne narzędzia specjalne w postaci przyrządu do zarabiania (zgrubiania) końcówek rurki miedzianej.

Awatar użytkownika
STomasz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 15 paź 2007, 12:02
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: STomasz » 19 lip 2008, 15:21

mam jeszcze do ciebie pytanko Danek...Bo ten pływak sie zaciął jakoś w połowie i jak pojechałem zalać to weszło za 18 zeta i stuknął ten zawór...ale gaz i tak powoli wchodził w butle...licznik szedł powoli dalej i gaz tez niby szedł....i mam takie pytanie,czy ten gaz na pewno wchodził mi do butli czy tylko licznik nabijał...I czy by cos moze dało jak bym butle tak powoli dopełnił do prawidłowej pojemności to może ten pływak by się jakoś podniósł wyżej abym mógł więcej lać gazu...Nie wiem...Co o tym wszystkim myślisz??

Z góry dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-07-19, 15:33 ]

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 19 lip 2008, 18:18

STomasz pisze:czy ten gaz na pewno wchodził mi do butli czy tylko licznik nabijał
Gaz powoli był dalej wtłaczany do butli ale nie radzę próbować dopełniać zbiornika w ciemno bo nie wiadomo co tak naprawdę się tam dzieje. Trzeba wyjąć ten wielozawór i obadać sprawę, bez tego się nie obejdzie. Czasem zdarza się, że blokuje się zawór przy wlewie i wtedy ciężko się napełnia albo wcale bo czujnik ciśnienia w pompie ją wyłącza jednak u Ciebie na 99,9% to wina wielozaworu.

josef
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 90
Rejestracja: 26 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: Lebork

Post autor: josef » 20 lip 2008, 18:51

Miałem podobny problem, jak zobaczylem gazownika z młotkiem i kołkiem w ręku to się............ale popukał i nic ,mowil że wielozawór do wymiany(250 zeta)no to wziąłem i wymontowałem sam , zauważyłem że pływak blokował się na ząbkach ,nie zazębiały się i blokowały ,lekko je podpasowałem tak żeby trybiły wszystko dmuchnąłem powietrzem ,zmontowałem i jak na razie działa ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga