Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 PM] Problem z instalacja

Wszystko co związane z LPG
Piotrek_łódź
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 166
Rejestracja: 22 lis 2015, 08:26

[B3 1.8 PM] Problem z instalacja

Post autor: Piotrek_łódź » 18 gru 2015, 22:10

witam od kiedy kupiłem audi 80 borykam się ze zła praca instalacji gazowej ponieważ podczas jazdy zdarza sie dosyć czesto taka sytuacja że minimalnie tak jak by miał jakieś przerwy w zapłonie takie małe szrpniecia lecz auto pracuje dalej i jedzie ale też zdaża się że podczas jazdy na lpg auto przełaczy się na benzynę bo jedzie dalej a przez kilka sekund na przełaczniku od gazu nie swieci się żadna lampka po tych kilku sekundach zaczynają mrygać i się przełaczy na gaz i po tem jeździ na gazie. takie sytuacje zdarzają się dosyc często choc nieraz jest tak że przejadę 20 km bez żadnego takiego incydentu czy ktoś z was jest w stanie podpowiedziec co moze być tutaj winne

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 18 gru 2015, 22:27

Albo przełącznik benzyna gaz wysiada. Jego kostka się wypaliła albo pod maską podłączenia przełącznika nie łączy (np. bezpiecznik, masa, zasilanie).

Piotrek_łódź
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 166
Rejestracja: 22 lis 2015, 08:26

Post autor: Piotrek_łódź » 01 sty 2016, 20:28

Czyli najpierw chyba zacznę od sprawdzenia instalacji czy gdzieś nie jest uszkodzona a na końcu może zastosuje nowy przełącznik

[ Dodano: 2016-01-01, 20:28 ]
koledzy a czy to może być winna tylko i wyłacznie tej masy lub przełacznika że tak mi się dzieje podczas jazdy bo ogólnie w tych instalacjach nie ma mozliwości powrotu na benzynę u mnie niby jest już na elektronice instalacja bo cos tak mówił mi jeden mechanik ale nie wiem co miał na myśli. tylko własnie chodzi o to że tak jak dzisiaj mi się stało że jadę sobię 120 km/h i nagle patrzę przełacznik ciemny żadna lampka się nie pali auto jedzie na benzynie za sekundę lampki migają na przełaczniku gazu ale nie chce się przełaczyc na gaz nawet po dodaniu gazu nic stanołem na poboczu próbowałem kilka razy właczyc i wyłaczyć auto jak i klikałem przełacznikiem i nic wyjąłem i włożyłem bezpieczniki pod maską i też nic dopiero po 20 minutach zaskoczyło nie wiem gdzie szukać ogulnie usterki

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 01 sty 2016, 20:43

Piotrek_łódź pisze:koledzy a czy to może być winna tylko i wyłacznie tej masy lub przełacznika
Nie koniecznie musi być tylko uszkodzony przełącznik może być i też sterownik.

Piotrek_łódź
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 166
Rejestracja: 22 lis 2015, 08:26

Post autor: Piotrek_łódź » 01 sty 2016, 20:53

no tak tylko teraz jak dojść do tego co jest z tym nie tak bo ja jestem ciemny w tych sprawach a duzo zeczy robię przy aucie juz sam i chciał bym to też sam spróbować samemu ogarnąć jakoś

[ Dodano: 2016-01-01, 20:53 ]
bo pewnie jak bym oddał do mechaników jakis to za szukanie wzieli by nie wiadomo ile kasy a i oszukac tez potrafią dlatego do jakiegos czasu prubóje sam w ostatecznosci do mechanika

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 01 sty 2016, 21:06

Pierw powiedz jaka masz instalacje lpg

Piotrek_łódź
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 166
Rejestracja: 22 lis 2015, 08:26

Post autor: Piotrek_łódź » 01 sty 2016, 21:19

parownik mam lovato a sterownik nie wiem w=gdzie w ogole jest

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 01 sty 2016, 21:32

Daj zdjęcie przycisku który masz w środku w samochodzie.

Albo napisz czy wygląda jak ten: http://nagaz24.pl/uploaded/product/mini3_3_2.jpg

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 01 sty 2016, 21:32

Idz po kabelkach od parownika będą szły do takiego czarnego pudełka wtedy podaj dane z niej.

Piotrek_łódź
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 166
Rejestracja: 22 lis 2015, 08:26

Post autor: Piotrek_łódź » 02 sty 2016, 12:42

jutro z rana sprawdzę gdzie ida kable i zrobie potrzebne fotki ale przycisk nie jest taki
http://nagaz24.pl/centralka-kme-bingo-m ... ,p,pl.html

[ Dodano: 2016-01-02, 12:42 ]
dzisiaj byłem sprawdzić co tam siedzi u mnie w aucie i wyszło na to co widać na fotkach.
sprawdziłem wizualnie czy przewody gdzieś nie sa uszkodzone ale praktycznie wszytkie przewody idą w peszlach osłaniajacych w kilku miejscach tam gdzie widzałem że ida jakieś kable i są gdzieś łączone do fabrycznej wiązki auta ściagałem izolacje i sprawdzałem czy jest połaczone ale wychodzi na to że wszystkie te łaczenia są polutowane i trzymają się ok.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedynie nie wiem jak wypiąc tą brązową kostkę która widać na zdjęciu poniżej nie wiem jak się ją wypina i chciałem sprawdzić czy tam jest dobre połaczenie bo też idzie jeden kabelek od instalacji gazowej
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 02 sty 2016, 13:12

Pudełko na wierzchu BINGO-M a ty nie wiesz gdzie sterownik i jaki :-P

Gniazda bezpieczników w porządku?? (czyste jak lustro) Posprawdzaj wszystkie napięcia czy w porządku napięcia z aku i napięcie po zapłonie (czerwony w sterowniku) włącz zapłon i szarp (ruszaj) nimi (wiazka) jeżeli nie będzie gasł przycisk to napięcia można raczej wykluczyć. Sprawdź dokładnie jeszcze przewód brązowy co idzie do cewki.

Jeżeli napięcia będą w porządku musisz podmienić sterownik.

Piotrek_łódź
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 166
Rejestracja: 22 lis 2015, 08:26

Post autor: Piotrek_łódź » 02 sty 2016, 14:07

ok czyli sprawdzic miernikiem jakie napięcie jest na aku i potem jakie napiecie dochodzi do sterownika bingo-m i powinno być takie samo jak na aku tak.
bezpieczniki nie spalone ruszałem nimi na pracującym silniku na gazie i nie przełączył się na benzynę ale sprubuje jeszcze tak jak mówisz szarpać za cała wiazkę i zobaczymy czy zgaśnie możliwe że to sterownik wkońcu instalacja ma w tym aucie jakieś 12 lat

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 02 sty 2016, 14:35

Te sterowniki akurat są znane z tego że tak szwankują (samoistne przełączanie, blokowanie przełącznika, gaśniecie przycisku) na forach można przeczytać ze producent o tym wie ale nic z tego sobie nie zrobił wady konstrukcyjne pole NW zakłóca układy. A co najlepsze sterownik w innym aucie może pracować prawidłowo.

Piotrek_łódź
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 166
Rejestracja: 22 lis 2015, 08:26

Post autor: Piotrek_łódź » 03 sty 2016, 19:18

no to takiego producenta za jaja bym powiesił bo wie o wadach a nie prubuje nic z tym zrobic a czy zamiast tego steronika mozna wsadzić inny bez jakiś większych przerubek lub żadnych przerubek

[ Dodano: 2016-01-03, 19:18 ]
dzisiaj sprawdziłem auto pracowało na gazie na postoju i ruszałem szarpałem wszystkimi przewodami we wszystkie strony macałem je z 10 minut ruszałem także na boki bezpiecznikami i żadnego przejścia na benzynę czy zawachania się nie było.
czyli mozna by wykluczyc chyba instalację
A jeszcze się zapytam czy w tej instalacji jest opcja odpalenia auta z gazu czy nie bo z tego co ja kojarzę to we wszystkich instalacjach chyba jest tak że mozna lecz nie zaleca się.
a druga sprawa jest taka że teraz od kilku dni jeszcze zaczął szarpac podczas jazdy i to dosć mocno mogł bym powiedzieć że to jakies wypadanie zapłonów czy coś ale przewody świece jak i kopułka czy ine żeczy poprzedni właściciel robił bo wygladaja jak nówki chyba że instalacja podaje złą dawkę paliwa bo znowu jak przełącze na benzyne i spowrotem na gaz to przez jakiś czas jest dobrze tylko potem znowu to samo

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 03 sty 2016, 19:58

O ile w programie został włączony tryb awaryjny to można. Włączasz zapłon przyciskasz żeby zielone migało póżniej przyciskasz tak długo aby zielone świeciło wtedy cykna zawory i można odpalać na LPG.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga