Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] sonda lambda Bingo-m

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
przemekPT
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 25 sie 2019, 21:00
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Mazowieckie

[B4 2.0 ABT] sonda lambda Bingo-m

Post autor: przemekPT » 13 lut 2023, 18:07

Witam, mam bałagan w kablach, chodzi mi o podłączenie sondy lambda z bingo-m i ECU samochodu. Z sondy wychodzą trzy kable. Dwa białe i czarny. Białe są połączone kostką z brązowym i niebieskim z czarnym paskiem. Z bingo powinien wychodzić szary i fioletowy. No i z ECU (chyba to te) są czarny i zielony. Teraz jak to wszystko do kupy zebrać. Na fioletowym mam oczko jakby pod masę. Na schemacie fioletowy łączy się z sondą więc nie wiem po co te oczko jest. Jakby ktoś widział jak to połączyć, z góry dzięki za odpowiedź.

Dodano po 4 minutach 25 sekundach:
przemekPT pisze:
13 lut 2023, 18:07
Witam, mam bałagan w kablach, chodzi mi o podłączenie sondy lambda z bingo-m i ECU samochodu. Z sondy wychodzą trzy kable. Dwa białe i czarny. Białe są połączone kostką z brązowym i niebieskim z czarnym paskiem. Z bingo powinien wychodzić szary i fioletowy. No i z ECU (chyba to te) są czarny i zielony. Teraz jak to wszystko do kupy zebrać. Na fioletowym mam oczko jakby pod masę. Na schemacie fioletowy łączy się z sondą więc nie wiem po co te oczko jest. Jakby ktoś widział jak to połączyć, z góry dzięki za odpowiedź.
Płytka podrdzewiala. Jest coś do psiukania żeby ta rdza zeszła czy sterownik będzie na śmieci. A może nie przeszkadza? :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4639
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [B4 2.0 ABT] sonda lambda Bingo-m

Post autor: maciek889 » 13 lut 2023, 21:14

Czarny to sygnał sondy i go rozłączasz i miejsce rozcięcia wpinasz z jednej strony (w kierunku sondy) fioletowy z bingo a szary do drugiego końca. Tam masz pojedyńczą wtyczkę na samochodzie na czarnym więc nawet nie musisz ciąć.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

przemekPT
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 25 sie 2019, 21:00
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [B4 2.0 ABT] sonda lambda Bingo-m

Post autor: przemekPT » 13 lut 2023, 22:18

maciek889 pisze:
13 lut 2023, 21:14
Czarny to sygnał sondy i go rozłączasz i miejsce rozcięcia wpinasz z jednej strony (w kierunku sondy) fioletowy z bingo a szary do drugiego końca. Tam masz pojedyńczą wtyczkę na samochodzie na czarnym więc nawet nie musisz ciąć.
Dobra to fioletowy wiem gdzie podpiąć, problem będzie z szarym bo u mnie z tymi kablami to armagedon jest. Jedyny czarny to własnie widzę jak jest z w jednym przewodzie z zielonym to ten może?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga