Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABK] - strzały na LPG

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
idau
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 13 cze 2007, 10:08
Lokalizacja: Wieluń

[80 B4 2.0 ABK] - strzały na LPG

Post autor: idau » 21 cze 2007, 09:48

Po długich poszukiwaniach znalazłem przyczynę nadmiernego zużycia paliwa i strzelania w tłumiku - podgięta klapka w przepływomierzu. Po konsultacji z gazownikiem, który stwierdził iż ten przepływomierz nie nadaje się już do regeneracji, a następny wytrzyma też do pierwszych strzałów, mam pytanie odnośnie zabezpieczeń przed strzałami na LPG.
U mnie zabezpieczenie przed wybuchem gazu znajduje się za przepływomierzem, w postaci gumowej obejmy, na wmontowanym między przepływomierz a przewód gumowy do kolektora ssącego aluminiowym króćcu.
Proszę o opinie czy montować dodatkową chrapę zabezpieczającą do gazu na obudowie filtra przed przepływomierzem, czy posiadane zabezpieczenie jest w zupełności wystarczające.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2007, 14:51 przez idau, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 21 cze 2007, 09:52

A masz jakąś fotkę gdzie jest ten przepływomierz i jak to sprawdzić ? Bo u mnie też ostatnio wzrosło zużycie.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 21 cze 2007, 10:46

Klapa przeciw wybuchowa powinna być zamontowana za przepływomierzem w kierunku silnika i to powinno spełniać swoja role. Zadbaj o świece i przewody zapłonowe a nie bedzie strzałów. Do ABK sa dosyć drogie przepływki nowa kolo 1200zł

wolq

Post autor: wolq » 21 cze 2007, 10:54

Mam takie same zabezpieczenie jak u Ciebie i u mnie też z początku strzelało autko.
Przyczyn, o czym się przekonałem, może być kilka:
-przwewody WN (muszą być dobre i nowe, najlepiej niedrogie a dobre BERU)
-kopułka + palec (przekonałm się, że jadnak maja wpływ kupiłem sobie również BERU)
-szczelna obudowa filtru powietrza (ważne aby była cała,jeśli popękała to trzeba dobrze ją posklejać i wzmocnić jakimś łącznikiem metelowym.
-szczelny cały dolot do przepustnicy(miałem dziurawy ten wąż gumowy w jednym miejcu, niemal niewidoczne było na pierwszy rzut oka ale jednak zasysał lewe powietrze głupiał i strzelał)
-przepływomierz (musi być sprawny,powinien reagować nawet na najmniejszy naciśnięcie pedału gazu. Łatwo to można sprawdzić )
-tankować gaz na markowych stacjach (jest róznica w cenie, ale w moim przypadku pomogło jak diabli)

Po zrobieniu tych paru rzeczy pojechałem jeszcze raz na ustawienie do gazownika i od tej pory już 2 lata śmigam bez strzałow,wybuchów,pierdnięć kichnięć czy jak tam zwał

idau
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 13 cze 2007, 10:08
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: idau » 21 cze 2007, 11:02

Przepływomierz jest zamontowany na górnej obudowie filtra powietrza. Po demontażu ( bardzo prostym) jedna obejma od gumowej rury ssącej, odpięcia zaczepów górnej pokrywy filtra powietrza i odpięciu wtyczki sterującej i ewentualnego przewodu doprowadzającego gaz, pozostaje okręcić 4 śruby mocujące przepływomierz do obudowy filtra
W środku jest uchylna przepustnica, która przy odłączonym zasilaniu powinna opierać się o gumowy zderzak i całkowicie zamykać dopływ powietrza. Przy próbie uchylenia ( można to spokojnie robić) nie powinna się nigdzie zacinać lub blokować i wracać do pierwotnego położenia. Oczywiście mówimy cały czas o silniku ABK.

wolq

Post autor: wolq » 21 cze 2007, 11:55

No wszystko się zgadza to czego nie wiesz?

[ Dodano: 2007-06-21, 12:03 ]
Aaaa.... istnieje możliwiość regeneracjii przepływomierza tylko mechanicy nie bardzo się chcą do tego zabierać. Należy roznitowac przepływomierz i lekko podetrzeć klapkę dawkującą powietrze tak aby zaczęła lużno poruszać się po swojej "trajektorii". Sam u siebie tak zrobiłem nie było tragedii papier ścierny i jechane, z tym że ta klapka jest już wyosiowana i część powietrza samoczynnie wlatuje bez jej udziału. Kupiłem inny przepływomierz, używany rzecz jasna ale nie widział do nigdy wcześniej gazu, i po założeniu da sie odczuć bardziej dynamiczną pracę silnkia.

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 21 cze 2007, 14:16

Obrazek

Oki, czyli chodzi o to :-) Ale to czarne na czym jest napisane BOSCH jest chyba czymś przyklejone, bo samo to chyba nie odejdzie.

wolq

Post autor: wolq » 21 cze 2007, 15:11

OGr pisze:Ale to czarne na czym jest napisane BOSCH jest chyba czymś przyklejone, bo samo to chyba nie odejdzie.
To "czarne z tym metalowym" jak powiadasz,a powszechnie zwane przepływomierzem, musisz odkręcić od obudowy tak jak Ci kolega wcześniej pisał
idau pisze:Przepływomierz jest zamontowany na górnej obudowie filtra powietrza. Po demontażu ( bardzo prostym) jedna obejma od gumowej rury ssącej, odpięcia zaczepów górnej pokrywy filtra powietrza i odpięciu wtyczki sterującej i ewentualnego przewodu doprowadzającego gaz, pozostaje okręcić 4 śruby mocujące przepływomierz do obudowy filtra

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 21 cze 2007, 15:31

no zobaczymy ale zdaje mi się że ja to mam czymś przyklejone :-(

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 21 cze 2007, 16:43

Proponuję sprawdzić, czy klapka zabezpieczająca przed wybuchem zwisa pionowo i swobodnie sie wychyla. Jeżeli nie jest pionowo to choćby ich było zamontowanych 10 to nic nie pomogą.

silentfox
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 388
Rejestracja: 15 kwie 2007, 19:55
Lokalizacja: Grupa Dolnośląska

Post autor: silentfox » 21 cze 2007, 20:46

a macie cos takiego za jak puszczacie gaz na lpg to szczela w tlumik
--== OOOO==--
Przewaga dzięki technologi.

wolq

Post autor: wolq » 22 cze 2007, 07:37

a na benzynie masz to samo?

idau
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 13 cze 2007, 10:08
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: idau » 22 cze 2007, 10:49

Do OGr. - to czarne co jest przyklejone to jest pokrywa potencjometru i sterowania właściwym przepływomierzem i tego nie radzę odrywać.

Do Silentfox - tak mam takie objawy, że po zdjęciu nogi z gazu na LPG strzela mi w tłumiku. Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, iż przycinający się przepływomierz ( nie otwierający się na max, a tak powinno się dziać przy jeździe na LPG) nie daje całkowicie potrzebnej dawki powietrza. Z posiadanych informacji wiem jednak, że najpierw trzeba doprowadzić do porządku zasilanie paliwem, a następnie regulować dawkę LPG.

Awatar użytkownika
wilu8
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1226
Rejestracja: 28 lis 2006, 23:12
Lokalizacja: lubsko
Kontakt:

Post autor: wilu8 » 22 cze 2007, 23:37

czy ktoś z was obserwował reakcje pedału gazu przy zasilaniu gazem i pb czy jest taka sama , ponieważ u mnie zauważyłem że na gazie szybciej reaguje na pedał a na pb da sie odczuć pewne opoznienie, co może być przyczyną?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga