Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 JN] Pisk z tyłu po dociążeniu auta.

ODPOWIEDZ
wojtek2121
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2015, 22:01

[B3 1.8 JN] Pisk z tyłu po dociążeniu auta.

Post autor: wojtek2121 » 10 lut 2016, 15:50

Witam, jestem posiadaczem audi 80 b3 1.8 jn z 1990r w sedanie. Mam taki problem; gdy do auta zapakuje się komplet osób, strasznie piszczy z tyłu, zazwyczaj z lewej strony. Jak jadę sam wszystko jest ok, czasem w zakrętach zapiszczy ale to cichutko. Dodam jeszcze że nie jest to zwykły pisk tylko taki metaliczny, jak by coś tarło o siebie. Z początku myślałem ,że to szczęki trą o bęben ale bęben zimny i koła swobodnie się obracają. Działo się to od momentu gdy ją kupiłem. Zmieniłem łożyska jak w temacie; https://audi80.pl/b3-all-wymiana-loz ... t42806.htm no i nie pomogło. Nie dokręciłem ich za mocno ani za lekko. Po prostu z ręką tyle ile dałem rade tak jak pisali forumowicze. Zastanawiam się nad czopem na belce gdyż podczas wymiany zauważyłem straszny luz
Obrazek w tym momencie, łożysko samo zeszło aż się zdziwiłem. Jak robiłem drugą stronę to myślałem ,że dali mi za małe łożysko ale weszło z oporem. Czyli mi sie wydaje tak jak powinno. teraz myślę, że może czop jest uszkodzony i łożysko się zużywa? Szukałem na forum ale w większosci przypadkach zmiana łożysk pomaga ale tu nie pomogła. Co o tym myślicie? ( z lewej strony).
I jeżeli tak to czy wymiana czopu jest ciężka? Czy dam rade sam to zrobić, czy też może wina leży po mojej stronie (źle zmieniłem łożyska)?
Ostatnio zmieniony 10 lut 2016, 17:23 przez wojtek2121, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się kierowca, nie samochód.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie tylne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga