Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT] Pytanie o tuleję belki tylnej.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rafgc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 17 cze 2007, 16:43
Lokalizacja: Morąg

[B4 ABT] Pytanie o tuleję belki tylnej.

Post autor: rafgc » 17 lis 2008, 20:03

Witam!

Od samego początku po wymianie tulei belki tylnej skrzypi mi coś na nierównościach i np przy zjeżdżaniu z krawężnika, czy jest możliwość, że mechanik zrobił coś źle przy zakładaniu tulei? Czy jest możliwe, aby kołnierz tulei tarł o powierzchnię mocowania przy bujaniu, a może występują 2 rodzaje tych tulei (tak jak w przypadku wahaczy z przodu) i mam założoną za luźną tuleję obracającą się w obudowie belki podczas pracy?

I jeszcze jedno, co to jest za opaska na tej tulei, bo w książce nie ma jej na rysunku, zrobiłem zdjęcie komórką jak mi zmieniali opony i zaznaczyłem miejsce w którym ta opaska występuje, wygląda ona jak te opaski zaciskowe na węże wodne tylko jakby masywniejsza i wytrzymalsza, strzałka wskazuje na śrubę tej opaski.

Obrazek

Luken66
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 119
Rejestracja: 09 sty 2007, 21:50
Lokalizacja: Korsze

Post autor: Luken66 » 18 lis 2008, 17:18

Co do opaski to ona tam musi być. A co do skrzypienia to zbadaj reduktor siły hamowania. Bardzo często skrzypi sprężyna. Zdejmij ją i pobujaj budą. Myślę że w tym tkwi Twój problem. Ja tą sprężynę muszę wyciągać i smarować co jakiś czas bo też ostro skrzypi. A ile się nakombinowałem zanim doszedłem co to :)
MZ ETZ 251e, Audi B4 1.9 TD, Audi B4 2.0 E
http://www.meduza.aq.pl/

Awatar użytkownika
rafgc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 17 cze 2007, 16:43
Lokalizacja: Morąg

Post autor: rafgc » 18 lis 2008, 17:48

Dzięki Luken66 za podpowiedź, jak będę miał czas to sprawdzę ten motyw, bo skrzypiąca sprężyna reduktora siły hamowania to coś nowego i być może masz rację, bo kiedyś nie wytrzymałem i popryskałem WD40 na tuleje i ucichło, więc pewnie przy okazji spryskałem tą sprężynę.

Awatar użytkownika
boomer86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 65
Rejestracja: 05 lis 2007, 21:51
Lokalizacja: Opole

Post autor: boomer86 » 20 lis 2008, 23:46

a ja bym obstawial na kiepska jakosc samej tulei ... czesta tak bywa , ze albo sie 'dotrze' i ulozy , albo bedzie skrzypiec , bo guma twardnieje np. ...
..:: B4 AVANT ABC "OŚka" ::..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie tylne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga