Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABT] Stuki w czasie jazdy. Tylne lewe koło

ODPOWIEDZ
Avocado
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2011, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

[80 B4 2.0 ABT] Stuki w czasie jazdy. Tylne lewe koło

Post autor: Avocado » 26 mar 2013, 20:24

Witam

Jakiś czas temu zauważyłem, że w czasie jazdy słychać dziwne stukanie w okolicach tylnego lewego koła. Przy zwiększaniu prędkości hałas się powiększa. Dźwięk jest trudny do określenia. Jest to takie charakterystyczne "tykanie".
Podejrzewam łożysko ale nie jestem pewny. Nie wiem czy to ma coś w tym wspólnego ale jak podniosłem samochód do góry to w czasie poruszania kołem góra dół występuje lekki luz.
Pytanie też czy można z tym jakiś czas jeszcze jeździć czy wymiana (jeżeli to łożysko) powinna się odbyć natychmiast? Czy dalsza jazda spowoduje jakieś dalsze uszkodzenia i czy może się coś stać?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 26 mar 2013, 22:17

Avocado pisze:Pytanie też czy można z tym jakiś czas jeszcze jeździć czy wymiana (jeżeli to łożysko) powinna się odbyć natychmiast? Czy dalsza jazda spowoduje jakieś dalsze uszkodzenia i czy może się coś stać?
To jest forum, nie widze i nie słysze co się u Ciebie dzieje, z opisu można wyciągnąć wiele wniosków :

- łożysko
- czop
- luźna sprezyna
- o ile masz tarcze z tylu to blacha moze trzec o tarcze.
Avocado pisze:Czy dalsza jazda spowoduje jakieś dalsze uszkodzenia i czy może się coś stać?

W najgorszym przypadku może urwać Ci się koło i mozesz wpaśc do rowu, w najlepszym przejeździsz tak jeszcze dlugo do czasu aż sprzedaż auto.

W tym przypadku zalecam jechać do mechanika na diagnozę i ewentualną wymianę.

Jak jest wycie + luz na kole to raczej na pewno łożysko, takich tematów było pełno..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie tylne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga