Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 sedan 86'] Amorki

ODPOWIEDZ
Piotrek 16
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 17 cze 2007, 22:53
Lokalizacja: Szyldak\Mazury

[80 B3 sedan 86'] Amorki

Post autor: Piotrek 16 » 18 cze 2007, 20:21

Witam Wszystkich szukałem tematu ale nie wpadł mi w oko, chodzi mi o to że musze wymienic przednie amorki i tu moje pytanie: Co Panowie polecacie?? Jakiej firmy są najlepsze, najtrwalsze a zarazem najtańsze. Szukam jakichś seryjnych amorków nic twardego sportowego
Z góry dzięki za info i POZDRAWIAM
....::::PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE::::....
(][__\===OOOO===/__][)

Awatar użytkownika
zserty
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 929
Rejestracja: 08 kwie 2007, 16:17
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: zserty » 18 cze 2007, 22:02

Brat ostatnio wymieniał komplet na sachsa gazówki. Autko twarde (w porównaniu z poprzednimi), ale pięknie tłumi nierówności. No i trzyma się drogi. Nie znam niestety ceny.

Moim zdaniem powinieneś wybrać amorki dobrego producenta, coś z górnej półki. Wtedy nie będziesz wymieniał co cztery miesiące. A jeżeli w grę wchodi cena to wybierasz między olejakami a gazówkami.

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 18 cze 2007, 22:43

Z tego co wyczytałem przed kupnem to do b3 zalecane są olejowe, w b4 jednak już gazowo-olejowe, ja też wymieniałęm ostatnio, i klepałem tematy, ale wkońcu zdecydowałem się na FIRMĘ NK, dają 3 lata gwarancji, a pieczątkę warsztatu tonie problem chyba zdobyć,a jak sam zakładasz to 2 lata. Jak CI padnie amor to idizesz do nich i wymiana sztuka na sztuke, keyaby, sachsa różne są zdania, tyle że te amory idą do producenta gdzie są sprawdzane i dopiero po ocenie dostaje się wymeinione (tak przynajmniej słyszałem/czytałem)

Kondziu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 13 cze 2007, 14:32
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Kondziu » 19 cze 2007, 14:41

Markus, ale zanim producent sprawdzi to pół roku w plecy w polsce.
Ja kilka dni temu założyłem nowe amory na przód Monroa+odboje i łożyska= 300 zł. Koszt w sumie nie kosmiczny ale auto prowadzi się pierwsza klasa. Zakładałem olejowe amory.
Pozdro.

Awatar użytkownika
krzysiek11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 256
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:52
Lokalizacja: Wejherowo/Kartuzy

Post autor: krzysiek11 » 19 cze 2007, 16:35

nie kupój KOFAP bo bardzo zle tłumią
DELFI mialem sa ciche ale szybko padły
teraz mam MONROE od 6 miesięcy i nie jest żle
-mówie o olejowych.

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 19 cze 2007, 17:14

Wymieniłem na stare sachsy na nowe sachsy (125zł za sztuke olejowe ) i takie polecam . Na starych zrobiłem 84tys. a ile poprzednicy ????
AUDI SPORT

Awatar użytkownika
misiek440
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 917
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek440 » 19 cze 2007, 22:58

to i ja się wypowiem bo już kilka firm próbowałem

monroe - strasznie twarde nawet jak na olejówki - osobiście nie polecam
keayaba - jak sie trafi jedni chwalą drudzy wymieniają po paru miechach
nk - się nie wypowiem bo nie miałem

a polecam: (w takiej kolejności)

1.gabriel --- jeżeli uda się jeszce komuś znaleśc amorki tego producenta-->mi się ie udało
2.Bilnstai - barzo dobre tlyko stosunkowo drogie
3.Sash - te ja wybrałem i jestem za dowolony

pamiętajcie gazowki podnoszą trochę a autko i szybiej padają
a olejowe znowu w drugą strone --- i to mój wybór ale z tyłu nie wiem czy nie założegazówek bo jak włoże butle do gazu to pewnie troche siądzie ztyłu
Było b3 3A + blos
jest:
--------Vectra A C20NE----------
------- Omega 3.0 MV6 x30XE----------

Piotrek 16
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 17 cze 2007, 22:53
Lokalizacja: Szyldak\Mazury

Post autor: Piotrek 16 » 20 cze 2007, 18:28

No zakupiłem sobie Kayaba olejowe tylko teraz jeszcze mnie interesuje ile biorą za wymianę chciał bym wiedziec żeby mnie maechanior nie skasował za to jak za zboże???
....::::PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE::::....
(][__\===OOOO===/__][)

Awatar użytkownika
misiek440
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 917
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek440 » 21 cze 2007, 22:55

hmmm ja to robiłem sam nie pomogę aha radze jeżeli masz niszczone kupić osłony na amorki około 50zł komplet oraz łożyska jeżeli wytłuczone około 35 zł na koło
Było b3 3A + blos
jest:
--------Vectra A C20NE----------
------- Omega 3.0 MV6 x30XE----------

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 07 lip 2007, 22:23

Kondziu pisze:Markus, ale zanim producent sprawdzi to pół roku w plecy w polsce.
.
Tak jest w przypadku Keyaba, a w przypadku NK przynosze stare dostaje Nowe, nikt nie testuje ich a ja nie martwie się że potrwa to 2 miesiące i muszę jeździć MPK ;-) Jak narazie jest ok
Piotrek 16 pisze:No zakupiłem sobie Kayaba olejowe tylko teraz jeszcze mnie interesuje ile biorą za wymianę chciał bym wiedziec żeby mnie maechanior nie skasował za to jak za zboże???
Mi znajomy mechanik za wymianę amorów, łożysk amora, końcówek drążka krzyknął 40zł za przód ale to po znajomości, generalnie 50zł za strone biorą.

Awatar użytkownika
mario2560
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 418
Rejestracja: 19 lut 2007, 17:53
Lokalizacja: Białystok/Suwałki

Post autor: mario2560 » 08 lip 2007, 08:57

M@rcus pisze:....wkońcu zdecydowałem się na FIRMĘ NK, dają 3 lata gwarancji, a pieczątkę warsztatu tonie problem chyba zdobyć,a jak sam zakładasz to 2 lata. Jak CI padnie amor to idizesz do nich i wymiana sztuka na sztuke...
Jak sądzisz dlaczego żaden szanujący się producent nie stosuje takiej praktyki jak wymiana amora sztuka za sztukę? Bo sprzedający nie ma go u kogo reklamować? Według mnie tak :-) Sachs też daje ostatnio 3lata gwarancji. Na rozpatrzenie reklamacji masz 14dni a nie dwa miesiące czy pół roku, po tym czasie dostajesz naprawiony, nowy lub zwrot kasy, chyba że część - w tym przypadku amortyzator została uszkodzona z winy klienta lub podczas nieodpowiedniego montażu. Życzę bezawaryjnego użytkowania NK.
P.S. Nowe niuńki z fabryki wyjeżdżają na Kayabach więc to o czymś świadczy, a cena w przypadku B3 na pewno nie przyprawia o zawrót głowy. Czy nie lepiej kupić lepszą, niestety przeważnie droższą część niż później narzekać że Audi to kupa złomu i cały czas się psuje 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga