Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] Audi 90 Quattro ze sprężynami od S2

ODPOWIEDZ
Ardsheal

[B3] Audi 90 Quattro ze sprężynami od S2

Post autor: Ardsheal » 03 wrz 2009, 09:29

Witam,
Mam mały dylemat. Jakiś czas temu kupiłem swój ulubiony model audi :) Jak w tytule: B3 90 Quattro 2.3 NG sedan z 87 roku. Mój problem polega na tym, że poprzedni właściciel założył sprężyny od S2, a mi po ostatniej trasie polska-rumunia-bułgaria padł amortyzator z tyłu.
W katalogach mam wyraźne rozgraniczenie: amortyzator do zawieszenia obniżanego i standardowy, które powinienem wybrać? Z tego co wiem jeżeli wybiorę złe to będą pracować w złych miejscach co prowadzi do dużo szybszego zużycia itp. co przy koszcie 500zł za sztukę ma pewne znaczenie ;p
Próbowałem szukać na forum, ale niespecjalnie mogłem się doczytać o tym modelu.

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 03 wrz 2009, 13:07

wszystko zalezy od tego jakiego typu założył sprężyny.
czy zwykłe do Quattro czy do Sport Quattro.

to poznasz tylko po kolorowych kropkach na sprężynie.

odczytaj kod i patrz w ETKE to bedziesz wiedział które masz sprężyny.

Tylko pod warunkiem ze są założone ORI sprężyny.

i na podstawie tego dojdziesz czy masz kupić amorki do obnizonej zawiechy czy zwykłe

Awatar użytkownika
gornik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3208
Rejestracja: 08 lip 2008, 00:15
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: gornik » 03 wrz 2009, 14:59

Witam kolego musisz kupić koniecznie o krótszym skoku, gdyż inaczej zajedzie Ci się szybciutko bo nie będzie pracował w całym swoim zakresie.

U mnie również są sprężyny + amortyzatory od S2. Z tyłem nie mam doświadczeń na przód jak wymieniałem to tylko te dwa odpowiadają Sachs Advantage i Bilstain B6.

Z tyłem myślę, że jest podobnie.

Pozdro.

Ardsheal

Post autor: Ardsheal » 03 wrz 2009, 15:06

Domyślam się że jeśli będę miał od Quattro to mam zwykłe, a jeżeli Sport Quattro to obniżany. To zdaje się że czeka mnie dziś lekkie rozkręcanie i wybebeszanie sprężyn.

Awatar użytkownika
gornik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3208
Rejestracja: 08 lip 2008, 00:15
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: gornik » 03 wrz 2009, 15:13

Przy sport quattro czyli w S2 jest zawias -20 mm. Można to stwierdzić z zewnątrz.

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 03 wrz 2009, 15:32

Ardsheal pisze:B3 90 Quattro 2.3 NG sedan z 87 roku. Mój problem polega na tym, że poprzedni właściciel założył sprężyny od S2, a mi po ostatniej trasie polska-rumunia-bułgaria padł amortyzator z tyłu.
gornik pisze:Przy sport quattro czyli w S2 jest zawias -20 mm. Można to stwierdzić z zewnątrz.
jeśli do 90-tki ktoś wrzucił sprężyny od S2 to z zewnątrz cięzko bedzie stwierdzić czy obnizone czy zwykle. bo troszkę inaczej to w Esce wygląda a inaczej 90-tce ;-)

Najprościej to odkręcić koło o wyczyścić sprężynę jakąś szmatką lub myjką ciśnieniową.

Kolorowe kropki powinny być na dolnej części sprężyny. wtedy stwierdzisz czy obniżane czy zwykłe chyba że ktoś tak założył sprężynkę ze nie będzie ich widać(kropek) więc trzeba wtedy bebeszyć.

Ardsheal

Post autor: Ardsheal » 03 wrz 2009, 22:56

Nie udało mi się dziś odczytać oznaczeń ze sprężyn, ale z autkiem dostałem amortyzatory, które prawdopodobnie pochodzą z tego samego samochodu co sprężyny. Oznaczenie elementu to: 895 513 031 C w Etce coś takiego znalazłem dla Audi Coupe Quattro i nazywa się amortyzator gazowy dla pojazdów z sportowym układem zawieszenia, w innych modelach nazywa się z obniżonym.

W intercars mają tylko sachsa
Dziwi mnie jeszcze średnica tego pręta wewnątrz amortyzatora. W tych, o których pisałem wyżej wynosi na oko 2cm, a jak podniosłem osłonę przeciwpyłową w autku to moje mają średnicę ok, 3cm- cyfry traktować bardziej jako proporcję niż dokładne dane ;p
Zastanawiam się ile z części które mam założone i są sprawne(odboje) będę mógł użyć, a ile nowych pójdzie.

[ Dodano: 2009-09-07, 14:05 ]
Jeszcze raz wracam do tematu z nowymi wiadomościami ;p
https://audi80.pl/all-amortyzatory-d ... t31689.htm

Czy mogę założyć normalne amortyzatory czy też muszę mieć o skróconym skoku?
S2 miało -20? tak? czyli teoretycznie mogę założyć takie jakie miałem i wszystko będzie ok, czy się mylę?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl