Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC] Cabrio. Stukanie na kierownicy, dźwięk z pod pr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[B4 2.6 ABC] Cabrio. Stukanie na kierownicy, dźwięk z pod pr

Post autor: quick » 27 wrz 2014, 07:55

Cześć.
Wczoraj zaniepokoiłem się następującymi rzeczami. Przechodząc do meritum będę wdzięczny za pomoc:

- jadąc samochodem wzdłuż jakiejś ściany (np. w tunelu lub szpaleru samochodów) słyszę jak z pod przednich kół wydobywa się dźwięk jak ty klaskania, tykania.. (Przytoczyłem takie okoliczności przyrody bo dźwięk jest słyszalny kiedy ma się od czego "odbić". Jadąc w terenie niezabudowanym nie słyszę tego.). Chyba z pod prawego koła. Co do lewego to nie wiem bo nie jechałem wzdłuż ściany przy lewej stronie auta.

- do tego, przy prędkości w okolicach 40 km/h zaczyna mi coś stukać i przenosi się to na kierownicę. Do tego zaobserwowałem, że skręcając przy prędkości zbliżonej do ww., pojawia się dźwięk, który się nasila przy manewrze skrętu. Można do przyrównać do.. odwirowywania prania w pralce? Używając słów to "buh buh buh buh..."

- uzupełniając historię. Za nim pojawiły się te dźwięki to wczesniej zaobserwowałem, że kierownica lekko wibruje. Tzn. nie skacze ale uczucie było takie jak jedzie się tramwajem i czuć, że pojazd sunie po szynach..

Myślałem, że to wina źle przykręconych kół ale koła są wporządku. Dystanse chyba też bo inaczej nie dałoby rady przykręcić kół.

Viteknt
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 302
Rejestracja: 08 lut 2012, 17:22
Lokalizacja: N.Tomyśl

Post autor: Viteknt » 27 wrz 2014, 15:59

Może źle wyważone koła ? Ewentualnie co przychodzi na myśl to kończące swój żywot przeguby półosi . U mnie też czasem jądac po równej drodze wyczuwałem delikatne wibracje i przy wymianie przegubu przy kole dowiedziałem sie dlaczego . Pękł wianek przy przegubie od strony skrzyni biegów i dopiero ruszenie całą półosią go rozsypało.

Awatar użytkownika
robert_paulson
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 20 lis 2009, 13:40
Imię: Wiktor
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: robert_paulson » 27 wrz 2014, 18:32

Co do pierwszego problemu to kiedyś miałem tak samo... i w końcu się okazało że w oponie mam wbity fleczek z damskiej szpilki :roll: Zauważyłem to dopiero jak pewnej nocy zeszło powietrze z opony. Później mój szwagier miał ten sam odgłos i jak obejrzałem mu koła to znalazłem tak samo wbity wkręt w oponie. Więc przypadek nie wyjątkowy.

A powodem takiego stukania i wibrowania kiery może być kończący się przegub wewnętrzny. Kiedy ma luz góra-dół jak szarpiesz nim z kanału to znak że dokonał żywota.

Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: quick » 27 wrz 2014, 21:58

Viteknt, raczej koła są wyważone..

Pytanie, czy jeżeli wasze przewidywania są prawidłowe to czy poruszanie się autem jest wskazane lub czy też możliwe - do momentu aż oddam je do mechanika (za tydzień).

Viteknt
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 302
Rejestracja: 08 lut 2012, 17:22
Lokalizacja: N.Tomyśl

Post autor: Viteknt » 28 wrz 2014, 10:31

Co do przegubów to jak nie bedziesz piszczał oponami co krzyżówke to ze spokojem powinny wytrzymać :-)

Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: quick » 01 paź 2014, 19:47

Ok, przyczyna znaleziona. Za długie śruby (milimetry..), które trzymają koło na dystansie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga