Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK] Chyba zamarzł amortyzator

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dzaba
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 11 sty 2007, 10:45
Lokalizacja: Śrem

[B4 ABK] Chyba zamarzł amortyzator

Post autor: dzaba » 23 gru 2007, 10:07

Hej
Czy to możliwe aby zamarzł amortyzator? Wsiadam w nocy do autka, jade sobie a to auto takie sztywne jakies. Sprawa sie tyczy przedniego lewego amorka. Jak nadusze na lewy błotnik to auto ani drgnie, jakby zamiast amorka kołek był. Autko stoi równo. Czy jak odmarznie to amortyzator bedzie jeszcze działał, czy czeka mnie wydatek?
Pzdr

Awatar użytkownika
homer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 392
Rejestracja: 29 mar 2007, 21:45
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk
Kontakt:

Post autor: homer » 23 gru 2007, 10:12

jezeli ci marznie amor to znaczy ze puscil(tylko jezeli masz olejowy, badz olejowo gazwoy) i czeka cie wymiana ;-)
SERYJNE ALE NIEZAWODNE CLUB:D
4 tłoczki na osi Club :D
Kocham Lans Club
wywoze do lasu club;)
bez Audi w garazu lecz z Audi w serduchu :(

Awatar użytkownika
dzaba
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 11 sty 2007, 10:45
Lokalizacja: Śrem

Post autor: dzaba » 23 gru 2007, 10:18

Kurde a 3 dni temu byłem na przeglądzie i mial 72 % sprawności.T ak nagle by puścił ? :-/

Awatar użytkownika
homer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 392
Rejestracja: 29 mar 2007, 21:45
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk
Kontakt:

Post autor: homer » 23 gru 2007, 10:23

wystarczy ze w miedzy czasie zaliczyles dziure badz kraweznik i juz mogl sie posypac... sprawdz uwage czy nie masz tez sprezyn guma powleczonych... niekotrzy tak robia a wiadomo guma w zimnie twardnieje przez co sama sprezyna mniej pracuje, mozesz tez miec gumy usztywniajace tylko po tej stronie :roll: w sumie najlepiejnto wez na podnosnik zddejmij kolo i zobacza jka bedziesz mial zarzygany amor to jego wina a jak nie to sprawdz wszystkie laczenia gumowe czy nie sa za mcno zparciale <ok>
SERYJNE ALE NIEZAWODNE CLUB:D
4 tłoczki na osi Club :D
Kocham Lans Club
wywoze do lasu club;)
bez Audi w garazu lecz z Audi w serduchu :(

Awatar użytkownika
pawelbicz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 377
Rejestracja: 05 sty 2007, 03:35
Lokalizacja: Katowice/Krzeszowice

Post autor: pawelbicz » 23 gru 2007, 10:25

dzaba pisze:T ak nagle by puścił
Może się tak zdarzyć.. kiedyś przy awaryjnym hamowaniu i jednocześnie ostrym skręcie mój półroczny amorek Kayaba przestał istnieć.. dosłownie.. jak go wymontowalem to tłoczysko przesuwało się góra/dół pod własnym ciężarem..
było: 5000 (C3) AVANT '84
jest: 80 B2 1.8 '85 topic: https://audi80.pl/viewtopic.php?t=683

Awatar użytkownika
MARCIN 80B4
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:12
Lokalizacja: Busko

Post autor: MARCIN 80B4 » 23 gru 2007, 10:36

a może po prostu się zatarł, jak się nie mylę to temp. krzepnięcia oleju w amortyzatorze to ok -40.

Awatar użytkownika
labek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 11 cze 2007, 00:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: labek » 23 gru 2007, 10:40

Ja tez tak mialem w zimie ze mi zamarzal amor czy niewiem co bo nie sprawdzalem, ale jechalem jak taczka przez chwile a pozniej wszystko wracalo do normy... dwa lata temu i dopiero w czwartek wymienilem amortyzatory przod :P
AlosKnownAs marwins

Tato ten samochód jest zepsuty?
-Nie synku to diesel.

SOLD!
http://audicoupe.sol.pl/galeria/view_al ... me=album68

Awatar użytkownika
dzaba
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 11 sty 2007, 10:45
Lokalizacja: Śrem

Post autor: dzaba » 29 gru 2007, 10:40

I już po sprawie. Amorek puścił ale jak na złość dopiero jak prowadziłem autko na warsztat na wymiane amorków heh. Teraz mam nowe Kayaby :-) A te stare już chyba miały prawo odmówić współpracy, jak sie okazało nie były jeszcze nigdy wymieniane :-|
Pzdr

krzyzak11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 01 lis 2007, 23:59

Post autor: krzyzak11 » 04 sty 2008, 00:08

Cześć
Mnie dzisiaj spotkał ten problem puścił mi amorek a dzień wcześniej właśnie coś tak za sztywno mi było.Ale na szczęście miałem używki i przełożyłem narazie bo gleba będzie to do tego czasu mogę pośmigać na gazowo olejowym a drugi olejowy.:)
dzaba ale masz spokój już na jakiś czas z amorami:)
Pozdro

Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Plastman » 04 sty 2008, 11:08

U mnie marznie i skrzypi przy skręcaniu kierownicą. Ogólnie rzecz biorąc oznacza to przedostawanie się wody w okolicę uszczelniaczy. Kiedy woda tam zamarznie, "zespawuje" tłoczysko z obudową i amortyzator przestaje działać. Potem odmarza i działa normalnie. Jest tylko taki problem, że zamarznięta woda w błyskawicznym tempie zabija uszczelniacze i amortyzator zacznie wyciekać. Kończy się to wymianą amorka.

[ Dodano: 2008-01-04, 11:08 ]
U mnie marznie i skrzypi przy skręcaniu kierownicą. Ogólnie rzecz biorąc oznacza to przedostawanie się wody w okolicę uszczelniaczy. Kiedy woda tam zamarznie, "zespawuje" tłoczysko z obudową i amortyzator przestaje działać. Potem odmarza i działa normalnie. Jest tylko taki problem, że zamarznięta woda w błyskawicznym tempie zabija uszczelniacze i amortyzator zacznie wyciekać. Kończy się to wymianą amorka.
Turbodiesel, czyli frajda tak, koszty nie.

Mam plan pokazać wyższość niższego, czyli przewagę komory wstępnej nad wtryskiem bezpośrednim. Głupie? Tak. Bez sensu? Owszem. Ale za to ile frajdy...

1,6TD is not for senior citizens

Awatar użytkownika
willi
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 989
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:12
Lokalizacja: KONOTOP-LUBUSKIE

Post autor: willi » 04 sty 2008, 20:47

dzaba pisze:Kurde a 3 dni temu byłem na przeglądzie i mial 72 % sprawności.T ak nagle by puścił ? :-/
ja zglebowałem swoje autko i pojechałem na przegląd stwierdzili najpierw że nie zarejestrują mi autka bo jest za niski :mrgreen: po przejściu kolejki wjechałem ponownie na sprawdzenie amorków i byli w szoku bo miały ponad 90% a buraki myżleli że sprężynki poobcinałem fleksem "idiot" :mrgreen:

ps.ale nie za każdym razem maszyna pokaże dobrze
było Audi 90 2.3NG 136KM
viewtopic.php?t=11858#112425
http://pl.youtube.com/watch?v=4L8auyMI1B0
była Audi B4 avant 1.6 ADA 101KM
viewtopic.php?t=18271
NARAZIE LIPA POZOSTAŁ ROWER

Awatar użytkownika
helmut23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 46
Rejestracja: 28 sty 2007, 13:42
Lokalizacja: Sławno

Post autor: helmut23 » 25 sty 2008, 12:09

Dwa lata temu zamarzł mi amortyzator i nie chciał puściś, jak po kilku godiznach puścił to wogóle nie trzymał i auto się kiwało w góre i w dół jakby wogóle nic go nie trzymało. Niby na badaniu technicznym amorki byly zprawne, ale zima pokazała jednak swoje:)
Moje Audi B4 1,9 TDI dziwna sprawa, ale mam w papierach rocznik 1995 (sedan). SUPER IGIEŁKA!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga