Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dziwne zachowanie sprężyn [B4 1Z Avant]

Zablokowany
bylek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:43

Dziwne zachowanie sprężyn [B4 1Z Avant]

Post autor: bylek » 26 mar 2013, 08:56

Dzię dobry
Jak w temacie, dziwnie zachowują się oryginalne sprężyny w mojej maszynie. Otóż w samochodzie coś stukało (jeden głuchy stuk przy przyspieszaniu, jeden przy spuszczaniu nogi z gazu i kilka przy ruszaniu i jednoczesnym skręcaniu kierownicą w jakąkolwiek stronę). Wymieniłem wszystko co było możliwe, czyli gumy na wahaczach, na sankach, amortyzatory z łożyskami, gumy na stabilizatorze, łączniki stabilizatora, przeguby, poduszki silnika i skrzyni - dosłownie wszystko, a stuka nadal. Dodam, że przy pełnym skręcie (obojetnie w którą str.) i próbie ruszenia, autem strasznie rzucało na boki, jakbym jechał po wybojach (prędkość ruszania około 1 km/h, czyli normalna), odczuwałem to tak jakby jedno koło było ciągnięte bokiem, tak jakby nie były ze sobą zbieżne. Na koniec mojego wywodu powiem, że zlokalizowałem w końcu ten stuk przy ruszaniu - kolega dotknął sprężyny w momencie gdy ruszałem samochodem, stwierdził że to ona trzaska, że przesuwa się po swojej podstawie. Pytanie do Szanownych Panów: co zrobić by sprężynę unieruchomić w kolumnie? Składaliśmy to już 3 razy, zawsze sprężyna dochodziła do tego swojego ogranicznika, przez kilkanaście minut jazdy było ok po czym znów stukanie. Czasem stukanie ustawało na dłużej (na jakieś 2-3 tygodnie) gdy samochód na podnośniku cały został dźwignięty (przy wymianie opon). Co może być zużyte lub jak to poskładać żeby nie stukało? Czy to rzucanie auta na boki przy max skręcie to wina sprężyn?? Geometria zrobiona - dalej powyższe objawy występują. Proszę o pomoc, o jakieś pomysły bo już mam nowy cały zawias, a dalej krew zalewa podczas jazdy.

Pozdro
Mateusz

gibaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4081
Rejestracja: 18 lis 2009, 10:27
Imię: Krzysztof
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Post autor: gibaj » 26 mar 2013, 08:59


Zablokowany

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga