Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.8 AAH] Gwint problem ze skrecaniem i prowadzeniem auta

Kamil321
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 147
Rejestracja: 28 gru 2009, 23:18
Lokalizacja: Regulice/Chrzanow

Post autor: Kamil321 » 17 paź 2011, 20:30

yhym no to zobaczymy koncem tygodnia jak to zrobie wszystko bo i tam kusze to jeszcze raz wszystko rozebrac zeby zlikwidowac luz na wkladzie i wymienic poduszki amortyzatora na te mniejsze bo dla tego ze sa teraz te wysokie wystaje mniej gwintu na kielichu.A i czy to prawda bo cos czytalem ze przy kazdej regulacji gwintu gora dol trzeba robic zbieznosc?

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 17 paź 2011, 21:23

Kamil321 pisze:jak sie mogla rozjechac jak koncowek drazkow nie ruszalem ani wachaczy,to jakim cudem bo ja juz nie rozumiem :-P i jeszcze przywrocilem wysokosc do takiej jaka byla wczesniej
A jaką masz pewność, że gniazda końcówek drążków przy gwincie, mają identyczny rozstaw w porównaniu z ori kolumnami?
Kamil321 pisze:A i czy to prawda bo cos czytalem ze przy kazdej regulacji gwintu gora dol trzeba robic zbieznosc?
Nie wiem czy zbieżność też, ale pochylenia na pewno.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 19 paź 2011, 12:47

nie ma regulacji w osce, tzn jest jak sie zacznie kopac po tarczy albo po zwrotnicy zeby ja przekrzywic wzgeldem mcpersona, ale takiej ksiazkowej nie ma wogole... jak zakladalem gwint na pcozatku sezonu to mi gadal gosicu na zbieznosci ze jak go obnize to znowy trzeba robic zbieznosc, ja oczywiscie "tak, tak przyjade" na drugi dzien musialem podnosic auto i nie ma tragedii, auto nie plywa na drodze, kierownica jest wciaz na wprost, ostatnio znowu sposcilem go na dol i takze nie zauwazylem rozjechania sie zbieznosci... takze reasumujac przy kombinacjach gwintem gora dol (uzywajac suwmiarki do idealnego odwzorowania wysokosci po obu stronach) nie musisz robic zbieznosci, jezeli jednak wymieniasz kolumne, nawet wyciagajac jedna i ta sama, zbieznosc powinna byc zrobiona, to pisze z wlasnego doswiadczenia bo nie raz i nie dwa rozbieralem zawias przod w cabrio... o skrajnosciach nie bede pisal bo udziela sie w temacie przynajmniej jedna osoba, ktora nie lubi mojego blachego podjescia do spraw mechanicznych samochodu ;]

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 19 paź 2011, 14:26

IC69 pisze:Nie wiem czy zbieżność też, ale pochylenia na pewno.
Ale zmiana pochylenia automatycznie zmienia zbieżność.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 19 paź 2011, 20:31

andi77 pisze:IC69 napisał/a:
Nie wiem czy zbieżność też, ale pochylenia na pewno.

Ale zmiana pochylenia automatycznie zmienia zbieżność.
No, w sumie racja.
Kolczat pisze:nie ma regulacji w osce, tzn jest jak sie zacznie kopac po tarczy albo po zwrotnicy zeby ja przekrzywic wzgeldem mcpersona, ale takiej ksiazkowej nie ma wogole...
A na sworzniu, przy wahaczu?

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 19 paź 2011, 23:01

teraz Irku powstrzymam sie od komentarza bo nie pamietam jak to bylo jak probowalem robic negatyw, ale wiem ze nawet tym sworzniem nie dalo sie nic zmienic mimo ze kontrukcja na pierwszy rzut oka mowi co innego...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga