Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B2] Sprężyny przód

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OZZYDKW
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 25 cze 2013, 22:57
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

[80 B2] Sprężyny przód

Post autor: OZZYDKW » 31 paź 2013, 00:40

Jak kupiłem swoją Audi 80 B2 to zauważyłem, że jak staną przed autem to prawa część samochodu jest niżej jak lewa, na początku myślałem, że może samochód nie stoi równo ale u mnie pod garażem jest równo jak na stolnicy i jest to samo stąd moja podejrzenia że albo coś pękło i siadło albo sprężyna jest już wytłuczona.
Amory były tyle co wymieniana więc wiem, że są ok ale sprężyny są założone jeszcze w Ingolstadt 30 lat temu więc możliwe, że po prostu umarły.
Może mi ktoś coś poleci, bo chciał bym nieco obniżyć sylwetkę auta ale bez tzn gleby, zależy mi głównie na komforcie jazdy.
Czy ktoś z Was zakładał inne sprężyny, jakieś nieco niższe albo i lepsze od fabrycznych?

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1934
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 31 paź 2013, 14:08

Możesz spróbować poszukać fabrycznych -20/25mm od B3 i B4. Lekki tuning i będą pasować do B2. Jeśli nie chcesz się bawić i kupić dedykowane szukaj H&R progresywne. Obniżenie i jednocześnie zachowanie komfortu przy zastosowaniu seryjnych ale gazowych amorków. Przy zastosowaniu np Bilstein B4 będzie sztywniej ale nadal mega komfort.

Tigeros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2842
Rejestracja: 22 lip 2009, 03:00
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Radom

Post autor: Tigeros » 31 paź 2013, 20:41

a patrzyłeś na poduszki amorków? może ktoś chciał ograniczyć koszta i wymienił tylko jedną, wtedy auto będzie krzywo stało.

Awatar użytkownika
OZZYDKW
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 25 cze 2013, 22:57
Lokalizacja: RJA/RZ
Kontakt:

Post autor: OZZYDKW » 01 lis 2013, 02:34

Zobaczę na te poduszki, być może jeszcze poprzednie właściciel coś poknocił, co do sprężyn to na pewno chcę nieco obniżyć samochód więc przód i tył oraz usztywnić, gdyż wkurzające jest gdy w zakrętach auto buja się na boki jak Mercedes W123, ale jak wspomniałem nie chcę aby odbiło się to na komforcie jazdy, sztywniejsze to nie twarde jak w sportowym wozie do driftu :-P
Tylko teraz pytanie H&R progresywne czy Bilstein, jaka jest różnica między jednymi a drugimi sprężynami?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga