Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 All bez q] - Sprężyny tył

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

[B4 All bez q] - Sprężyny tył

Post autor: Skuciok » 01 paź 2007, 22:13

Jako że moja pani usiadła na zadku ;-) chciałbym wymienić sprężyny z tyłu wozu. Jakie kupić i gdzie (najlepiej wysyłkowo).
Na alledrogo znalazłem >>takie<< po 118 za sztuke... nadadzą się, czy wziąć tańsze ? bo są za 90 za 70 zeta... czy szukać jakichś innych jeszcze droższych/lepszych
Zaznaczam, że chcę standardową wysokość, nie obniżane, ale mogą być twardsze niż standardowe, tak żeby można zapakować na tył coś i żeby nie dobijało na nierównościach, tak jak to dzieje sie obecnie. Proszę o porady.

Awatar użytkownika
MARCIN 80B4
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:12
Lokalizacja: Busko

Post autor: MARCIN 80B4 » 02 paź 2007, 13:43

jedno co wiem to na sprężynach nie ma co oszczędzać, z tymi tanimi potrafią się dziać cuda siadają pękają. nie wiem co ci polecić bo nie zmieniałem. a o k+f słyszałem że dobre tak twierdzi przedstawiciel ap.

Spicymir
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2008, 13:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Spicymir » 19 gru 2009, 11:35

Witam.
Przymierzam się do wymiany tylnych sprężyn w mojej niuni, ponieważ tyłek jest niższy (LPG) niż przód i paskudnie to wygląda. Jakie polecacie sprężyny by podnieść tył. Nowe czy używane? Jakiej firmy, jakie oznaczenia. Czy trwałość sprężyn zależy od ich twardości?

Awatar użytkownika
pandamix
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 782
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Parczew/Lubelskie

Post autor: pandamix » 19 gru 2009, 11:46

nigdy uzywek,od tego zalezy twoje życie,pamiętaj że zderzak może wisiec ale auto musi mieć dobry zawias i heble,jeśli masz sedana to wsadz sprężyny od avanta od tdi będziesz miał tyl twardszy a jednocześnie wyższy minimalnie i będzie ladnie auto wygladało,polecam jeszcze ewentualnie zrobic ze sprężynami tak jak robił to kolega kostrz,wysoko i twardo to jest sztuka,nagrzać i rozściagnać

Spicymir
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2008, 13:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Spicymir » 19 gru 2009, 12:00

Z tym rozciąganiem to chyba przesada. Przecież w ten sposób ingeruje się w charakterystykę sprężyny co może doprowadzić do zmniejszenia wytrzymałości sprężyny no i w konsekwencji ryzykujemy bezpieczeństwem. Ten wariant odpada.
A od Avanta jakie maja oznaczenia?

Awatar użytkownika
pandamix
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 782
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Parczew/Lubelskie

Post autor: pandamix » 19 gru 2009, 12:07

mówiłem o zrobieniu tego inteligentnie przez czlowieka znajacego sie na rzeczy,najlepiej znajomy kowal...oznaczeń to ja nie stety nie znajet,może ktoś jeszczcze odpowie w tym temacie

Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Skuciok » 19 gru 2009, 14:08

polecam gościa http://www.allegro.pl/item839847640_mar ... n_tyl.html poproś o sprężyny do avanta wzmacniane, u mnie pomogło, od czasu założenia tematu i wymiany sprężyn auto poszło w górę i przestało dobijać na nierównościach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl