Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Zawieszenie przód

Zablokowany
banan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2015, 22:57

[B4 2.0 ABK] Zawieszenie przód

Post autor: banan » 19 kwie 2015, 23:12

Jest to moja pierwsza przygoda z b4, specjalnie kupiłem egzemplarz do lekkiej odbudowy, takie zboczenie mechanika domowego :).

Mam do Was gigantyczną prośbę. Powiedźcie mi proszę, najlepiej w formie linków z ipartsa czy coś podobnego, jakie elementy zawieszenia przód do montażu amortyzatora do kielichów muszę kupić. Komplet. Jestem od kilku h kolejnym posiadaczem 80-tki w zdrowej budzie, ale zaniedbanej mechanicznie. Tam jest taka rzeźba, co się inżynierom nie śniło :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
joandaw
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 840
Rejestracja: 27 sty 2010, 18:06

Post autor: joandaw » 20 kwie 2015, 00:02

Wywal te gąbki czy co tam jest u góry jest sam kielich i nakrętka na kielichu taka ramka w koło plastikowa od spodu reszta poduszka przykręcona sróbą z dwoma rowkami kielich na fedre odboje itd Poszukaj foty z etki jest cały wykaz i sprawdz co tam brakuje lub dodano Napewno stukało dlatego ktoś chciał luz zlikwidować ale nie w taki spaosób partyzantka ;-)

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 20 kwie 2015, 19:59

Bo pewnie ktoś myślał że te talerzyki mają przylegać i że to one podczas jazdy stukają. Masakra :mrgreen: Z drugiej strony podziwiam cię że z własnej nieprzymuszonej woli kupiłeś taki samochód...

Awatar użytkownika
elektronic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 529
Rejestracja: 22 mar 2009, 21:03
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Turek

Post autor: elektronic » 20 kwie 2015, 21:16

Tu z ETKI
Obrazek
A ja tam się koledze nie dziwię. Szybciej i taniej się da mechanikę ogarnąć, niż by miał blacharkę lekować; nawet mniej sprzętu do tego potrzeba. :mrgreen: Sam bym tak zrobił, jak by było trzeba.

banan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2015, 22:57

Post autor: banan » 20 kwie 2015, 22:35

Dzięki za schemat, jest świetny :). Przyda się na przyszłość, bo... auto okazało się obciążone prawnie :< i dlatego cena była 800zł niższa niż średnia aut w takim stanie ;/. Dobrze, że się udało do hurtowni dodzwonić i odwołać zamówienie paru części. Stracone dwa dni latania, nerwy na paliwo i ciąganie kumpla, żeby zawiózł i przywiózł.

Ale nadal wzdycham do kształtów 80-tek i szukam wytrwale dalej.

Awatar użytkownika
elektronic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 529
Rejestracja: 22 mar 2009, 21:03
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Turek

Post autor: elektronic » 20 kwie 2015, 22:43

Czyli co? Auto zwróciłeś?

banan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2015, 22:57

Post autor: banan » 20 kwie 2015, 23:01

Tak, oddane, jedyne poniesione koszta to paliwo. Umowa spalona zapalniczką z auta na miejscu.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 22 kwie 2015, 09:57

elektronic pisze:A ja tam się koledze nie dziwię. Szybciej i taniej się da mechanikę ogarnąć, niż by miał blacharkę lekować;
A ja się dziwię ponieważ każdy szuka samochodu w jak najlepszym stanie czy to blacharskim czy mechanicznym. No chyba że ma się wtorek hajsu u dużo wolnego czasu. Ja osobiście nie wyobrażam sobie kupić samochodu mając świadomość że odrazu będę musiał go remontować czy naprawiać.

Awatar użytkownika
elektronic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 529
Rejestracja: 22 mar 2009, 21:03
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Turek

Post autor: elektronic » 22 kwie 2015, 15:15

Odbiegamy od tematu, ale...
hudy pisze:każdy szuka samochodu w jak najlepszym stanie
już niech kolega nie przesadza. Jak bym chciał kupić auto i by mi się trafiło w niewielkich pieniądzach takie z np zawieszeniem do ogarnięcia to bym je kupił. No chyba że silnik by był umierający, to inna sprawa. Ale mechanikę to by się zrobiło coś dziś, coś za tydzień i by auto było stale do dyspozycji. Zawieszenie można zrobić za 500 zł i przód i tył. Hamulce jakieś 200 zł jedna oś. Przyjąłem tu koszt części ze średniej półki. Pomijam już filtry i olej; rozrząd przyjęło się wymieniać po zakupie auta, chyba że wiadomo kiedy zmieniany. A blacharka? Musisz odstawić auto na przynajmniej kilka dni żeby powycinał, posztukował, potem pospawał, poszpachlował i w końcu polakierował. Mechanikę zrobisz sam, a blacharkę nawet jak się znasz to bez sprzętu nie zrobisz nic.

Zablokowany

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga