Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Takie tam B2a 4.2 V8 ABZ - tylko puki co N/A :) by BRmotoRS

Prezentacja w/w od 1972r do 1986.
guziq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 132
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Żyrardów

Takie tam B2a 4.2 V8 ABZ - tylko puki co N/A :) by BRmotoRS

Post autor: guziq » 17 gru 2013, 00:04

Samochód trafil do mnie na wiosne, z krainy polskich jezior - gdzie przestał spokojnie 2, lub wiecej lat. Pierwsze ogledziny - nadwozie w bardzo dobrym stanie, progi całe, podloga wszedzie jest itp. Okazało sie ze wstepne ogledziny były prawidłowe i samochod naprawde jest "mocno" zdrowy.
Jako ze zawalony byłem robota (w sumie teraz tez jestem) robilem go z doskoku, co chwila odkrywajac niespodzianki jakie ukrył w aucie i czesciach poprzedni własciciel przez 2 lata postoju u niego na placu. Umowa była, ze mam tylko wsadzic silnik, odpalic na krotko, zrobic wode i heyah. Reszte (odchwaszczenie) własciciel miał zrobic we własnym zakresie. Plany sie jednak zmieniły, ponamawiałem własciciela na kilka "uysprawnien" bo szkoda tego nie zrobic przy swapie, i tak z samego włożenia silnika zrobiła sie kompletna odbudował auta.

Standardowo - przerobienie wózka:
Obrazek
poszedłem z rozpedu, dopiero jak juz go obnizyłem, zauwazyłem ze nie ma stabilizatora (ot taka rutyna :) ) - dzwonie do własciciela, własciciel do porzpedniego tunera - przyszły mocowania stabi i stabi na przód. No to poszlismy dalej z robota i wózek dostał stalowe tuleje:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I silniczek polaczony ze skrzynia - narazie czysto przymiarowo:
Obrazek
Obrazek
i wsadzony do budy w celu dalszych prac:
Obrazek
Obrazek
Okazało sie ze silnik, mimo ze umieszczony standardowo jak w kazdym A80 - wypadał cos drastycznie nisko:
Obrazek
Obrazek

winne za to było takie tam "stuningowaie" zawiasu:
Obrazek
Poszła seria i wreszcie zrobilo sie pod miska troche wiecej miejsca.

W miedzy czasie zamach wrócił z odelzania:
Obrazek
Obrazek
i wynikły cyrki z dociskiem, ktory co prawda pasował do zamachu, ale tylko bez tarczy. po załozeniu tarczy, słoneczko wywijało sie w druga strone i sprzegło nie robiło :) Docisk przyszedł z allegro i mozna bylo poskladac całosc.

Wszystko było juz pokompletowane, wiec nic tylko skladac na gotowo - po wyciagnieciu szmat z kanałów ssacych, oczom mym ukazał sie widok tragiczny - ale tutaj nie moge znalezc zdjec, mysle ze własciciel cos wstawi. Podjałem wiec decyzje o zdjeciu głowic - i chwała bogu ze tak zrobiłem, bo silnik w srodku wyglada tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiec zaczelismy rozbierac dalej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i finalnie wychodzi to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzisiaj załozyłem czapki - pomiar kompresji oscyluje w okolicach 14bar - na 2 cyl jest troszke slabiej, ok 12, ale zakladjaac ze silnika stał 2,5 roku, dostanie wecy i sie poukłada. Jak kazde V8 :)

W miedzyczasie zrobilismy mała regeneracje tylnych hamulców: (tylne sanie tez dostały komplet nowych stalowych tulejek)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odkrylismy ze wał, ktory byl bardzo ładnie zawiniety stretchem, po odwinieciu okazał sie nie dosc ze nie pasujacy (za krotki) to jeszcze był słaby :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Swoja droga kolo pasowe odkrecalismy tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
od nowosci nikt nie wymienial rozrzadu :)

Wydech wyszedł tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A wieniec na kole pasowym wyglada tak:
Obrazek


Bede na bierzaco robil updaty, ale projekt juz publikuje, bo jeszcze pomyslicie ze nic nie robie :)
Mechanika pojazdowa - specjalność grupa VAG, geometria komputerową, klimatyzacja, chiptunig. stroimy na seryjnych ECU
a także SWAPy, uturbianie, układy wydechowe i dolotowe z nierdzewki, strojenie (standalone i piggyback) itd. -
885 60 50 40

Awatar użytkownika
Fanthom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 638
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Fanthom » 17 gru 2013, 00:22

Będzie kosa - jak wszystkie b2 z 4.2 <ok>

LU CASH

Post autor: LU CASH » 17 gru 2013, 00:25

No i jest B2 ABZ :-)

Gratulować :-)


Kto robił tulejki sanek?

guziq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 132
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: guziq » 17 gru 2013, 00:47

Ja robie. Tuleje sa stalowe, wspawywane. Nie lubie 2czesciowek :)

Gratulowac to mozna wlascicielowi, ze wreszcie po prawie 3 latach stania samochod bedzie jezdzil :) Ja tylko wykonuje swoja prace najlepiej jak moge :)
Mechanika pojazdowa - specjalność grupa VAG, geometria komputerową, klimatyzacja, chiptunig. stroimy na seryjnych ECU
a także SWAPy, uturbianie, układy wydechowe i dolotowe z nierdzewki, strojenie (standalone i piggyback) itd. -
885 60 50 40

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 17 gru 2013, 07:04

kolejna dobra robota <ok>
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 17 gru 2013, 08:49

Dla mnie miszcz! mam nadzieje że kiedyś dorobie się B2Q + V8 do zabawy :mrgreen:

chmiel25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2073
Rejestracja: 29 lis 2008, 09:27
Lokalizacja: łódź

Post autor: chmiel25 » 17 gru 2013, 13:03

Quzik to cudowne V8 z pustym wałkiem?
Fanthom pisze:Będzie kosa - jak wszystkie b2 z 4.2
Chyba kolejne z wielu :mrgreen:
Nie da ci żadna Blachara tyle cooo 1,85 bara!!!
Jest Dym jest MOC :)
AUDI 80 AVANT Q TDI KOKS by UYSY :) jest dobrze:)
AUDI 80 COMPETITION TATOWOZ bedzie lalka:)
ACE to jest Forest. Niby biegnie ale nie wie gdzie i po co.

guziq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 132
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: guziq » 17 gru 2013, 13:19

Tak, to to.
Mechanika pojazdowa - specjalność grupa VAG, geometria komputerową, klimatyzacja, chiptunig. stroimy na seryjnych ECU
a także SWAPy, uturbianie, układy wydechowe i dolotowe z nierdzewki, strojenie (standalone i piggyback) itd. -
885 60 50 40

Awatar użytkownika
skoti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2579
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:46
Lokalizacja: PL(FMI)

Post autor: skoti » 18 gru 2013, 00:09

Ten silnik wygląda jak by ktoś do niego narzygał , a daj zdjęcia całego auta jak możesz. dzięki

guziq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 132
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: guziq » 18 gru 2013, 22:10

Jak zdejme fure z podnosnika to porobie....
Mechanika pojazdowa - specjalność grupa VAG, geometria komputerową, klimatyzacja, chiptunig. stroimy na seryjnych ECU
a także SWAPy, uturbianie, układy wydechowe i dolotowe z nierdzewki, strojenie (standalone i piggyback) itd. -
885 60 50 40

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 18 gru 2013, 22:54

Powoli zaczynasz być nudny z tymi V8 :mrgreen: Może czas na V10...

Czekam aż ten potwór wyjedzie, bedzie odśnieżał nawet latem :mrgreen:
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

guziq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 132
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: guziq » 23 lut 2014, 10:39

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mechanika pojazdowa - specjalność grupa VAG, geometria komputerową, klimatyzacja, chiptunig. stroimy na seryjnych ECU
a także SWAPy, uturbianie, układy wydechowe i dolotowe z nierdzewki, strojenie (standalone i piggyback) itd. -
885 60 50 40

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 23 lut 2014, 11:22

Bajka ,a co z białym b4 z przodem b3 coupe <ok>

guziq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 132
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: guziq » 23 lut 2014, 18:05

Nie mam na nie czasu. Zmienila sie mocno koncepcja w miedzyczasie, silnik VR6 jezdzi w golfie Cieplaka, ja najpierw buduje sobie 8v turbo, puki co znalazlem chwile na zalozenie sobie intercoolera i mam jedynego wolnossaka z IC na dolocie. Plan jest żeby zrobić okolice 300Hp na seryjnym dole, a potem wjedzie jednak ABZ, bo w końcu czymś sie musze reklamować, nie zdecydowalem czy na turbo czy na rootsie, i nie wiem czy z manualrm 0A3 czy z 4HP24...
Mialem jeszcze czas zeby zalozyc zawias Koni Sport z regulacja twardości na sprężyną H&R z gleba -50 albo nawet -60 (ciezko wyczuć), kupilem zwrotnice przednie i tylne na lozyska 82m. Mam juz obcykany bezadapterowy zestaw p'n'p na tyl pod przednia tarcze 280x22, pasujący do tego stopnia ze goli nawet wyjscie linki ręcznego i z niczym nie koliduje, zamowilem steering quickner dzieki uprzejmości cowboya, mam plan na przeniesienie mocowań kielichów tak jak to bylo w competition torowym, co da jeszcze wieksza glebę z przodu. Pomyslow jest masa, na nic nie ma czasu...
Mechanika pojazdowa - specjalność grupa VAG, geometria komputerową, klimatyzacja, chiptunig. stroimy na seryjnych ECU
a także SWAPy, uturbianie, układy wydechowe i dolotowe z nierdzewki, strojenie (standalone i piggyback) itd. -
885 60 50 40

Kawka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 09 mar 2014, 03:04

Post autor: Kawka » 11 mar 2014, 14:43

Czy stalowe tuleje do sanek zamiast gumowych nie wpłyną negatywnie na nie wiem co ale tak moze byc ? Opowiedz mi dlaczego takie rozwiazanie bo sam wkładam V6 od 80 i jak mają mi sanki spaść na glebe to wole tez takie tuleje zrobic, pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B1 / B2.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga