Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 b3 - Rysunki techniczne

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
OgrzesiekO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2012, 21:34

Audi 80 b3 - Rysunki techniczne

Post autor: OgrzesiekO » 18 kwie 2016, 13:00

Cześć. Mam szalony plan... Chciałbym odnowić swój samochód który jest na chwilę obecną w opłakanym stanie... Znajomi mówią żeby już na złom z nim jechać, ale jaki samochód kupie z taką blachą i tanimi częściami...

Poszła mi nagrzewnica...
Olej na wałach cieknie...
Kałuże w samochodzie się pojawiają po deszczu...
Linki w drzwiach strzelają...
Hamulec się sam pompuje...
Rurę trzeba podwiesić...
Światła wsteczne raz działają a raz nie...
Licznik się zatrzymał...
Obroty raz 1k a raz ponad 2k na luzie...

Większość z dnia na dzień się zaczęła sypać...

Chcę wszystko naprawić, powymieniać stare fotele albo je odnowić bo pękają, zrobić podsufitkę i podłogę mam masę rzeczy do roboty.

Czy ktoś z was robił generalny remont i porządek samochodu?
I czy ktoś ma jakieś rysunki techniczne samochodu?
Pozdrawiam :D

Sarin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 08 lis 2015, 11:55

Post autor: Sarin » 18 kwie 2016, 19:24

OgrzesiekO pisze:Cześć. Mam szalony plan... Chciałbym odnowić swój samochód który jest na chwilę obecną w opłakanym stanie... Znajomi mówią żeby już na złom z nim jechać, ale jaki samochód kupie z taką blachą i tanimi częściami...

Wydaje mi się że taki sam tylko bez wad poniżej.
Prawda jet taka, że reanimacja to wydatek kilku tysięcy a w moim
przypadku mimo bardzo dobrej kondycji samochodu ( nie licząc klaru )
kilkunastu tysięcy.

Jeśli nie jesteś wybitnie zakochany w tej sztuce, kup lepszą bazę do naprawy.
Skup się na tym czego nie chcesz lub nie umiesz naprawiać i kup samochód mocny właśnie z tym.

Widzisz miałem kilka Jaguarów - to specyficzny klimat i często kupuje się tak:

- mocna blacharka
- dobre wnętrze i tapicerka
- dobra mechanika
- cena

Kupując jaga możesz trafisz góra 2 pozycje. Kupując Audi pierwszą i czwartą praktycznie masz w pakiecie.

OgrzesiekO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2012, 21:34

Post autor: OgrzesiekO » 19 kwie 2016, 07:48

Rok temu była w nim wymieniana uszczelka pod głowicą dwa lata temu nowe sprzęgło i szkoda mi by było teraz tych pieniędzy. :/

waldi1233
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 19 gru 2015, 08:42
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: waldi1233 » 20 kwie 2016, 09:06

Chłopie, ja astrę kupiłem za dwójkę, dwójkę włożyłem w remont głowicy, uszczelkę i inne duperele, a po dwóch tysiącach km silnik zaczął srać olejem w tym samym miejscu pod głowicą, turbo nagle zaczęło świszczeć i pompa ciekła, i zamieniłem się na audi, niby straciłem, ale za to mam teraz pewne auto... Musisz się powaznie zastanowić, czy opłaca Ci się je robić, jesli chcesz z nim zostać na dłużej i masz zdolności żeby samemu sobie porobić to rób śmiało ;) Jeśli nie wiążesz z nim dłuższej przyszłości to kup inne audi po prostu, może ogólnie w dobrym stanie, ale z zajechanym silnikiem, zrób przekładkę i wtedy kasa na marne nie pójdzie :)

Awatar użytkownika
mistrz ceremoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 09 cze 2014, 11:49
Lokalizacja: zmc

Post autor: mistrz ceremoni » 29 kwie 2016, 11:55

Rozumiem sentymenty bo ładne no i pieniądze na części wydane ale tak jak powiedział Sarin lepiej poszukać czegoś w lepszym stanie i się za to zabrać. Chyba że masz dużo wolnego czasu i odłożone trochę biletów NBP to jak najbardziej działaj, bo nic tak nie daje satysfakcji jak zrobienie czegoś wyjątkowego z czegoś co inni oddali by na złom.

Ja za swoją dałem 800zł i przypchałem do domu, do dzisiaj nie wiem co mnie wtedy urzekło w tym samochodzie xd. Niedługo będzie 3 lata jak ją mam no i kwotę 10 koła przekroczyłem już... jakiś czas temu XD

Szukaj czegoś w dobrym stanie wizualnym bo nowy lakier to też koszt no i w dobrym stanie mechanicznym. Najlepiej kup takie samo, z 2 zrobisz jeden xd. 1.8 to popularny model i części nie są drogie, zawsze można jechać poszukać drobnych części na szrocie.

Jak zdecydujesz się na remont to mam całą książę o audi, pomogę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga