Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

cześć, chciałbym się pochwalić i zapytać

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
Mirinda
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2016, 12:36

cześć, chciałbym się pochwalić i zapytać

Post autor: Mirinda » 17 sty 2017, 18:03

Obrazek
"Złota Strzała", bo tak ją nazywam, 80 B3 91r, ma pod maską 1.8s 90KM (na symbolach się nie znam, podobno mam dobry w profilu) Generalnie daje rade, ale chcę ją odświeżyć bo w planach mam wycieczkę tym samochodem. Wnętrze to bieda edyszyn, korbka do szyb, pokrętła do lusterek, materiałowe "poszycie" na boczkach, fotele to z kolei rozklekotane, wysiedzone gąbkowe fotele, kanapa z tyłu jest względnie wygodna, dużo miejsca sprawia, że jedzie się komfortowo (nawet z tyłu). Trafiła do mnie od kuzyna.
p.s. zdjęcie w załączniku
Co do odświeżenia, to chcę w niej dużo namieszać, generalnie marzy mi się silnik 2.6 V6 i bodykit Kamei, co do środka to pierwsze pytanie, jakie były wersje i co posiadały i co będzie pasowało do mojej wersji (chyba, że wszystkie mocowania są identyczne, to wtedy luz, tylko wersje).
O pieniądze nie muszę się martwić, więc pojawia się kolejne pytanie, lepiej robić to u znanych wioskowych mechaników i u każdego zostawiać auto na 2 tygodnie czy postawić na miesiąc i mieć wszystko z bani?
Do zrobienia jest niemalże wszystko, od założenia nowych bębnów i szczęk hamulców z tyłu przez wymianę amortyzatorów do SWAPa silnika i instalacji gazu. (nie zapominajmy o wnętrzu i karoserii). Lekkie naprawy blacharskie, malowanie...

Poszukuję kogoś/warsztatu, który zrobi mi to dosyć szybko i który podjąłby się SWAPa silnika w Białymstoku i tak do 100-150km okolic.

Reasumując, przedstawcie mi proszę wnętrza w "be-trójkach" i doradźcie w sprawie doboru mechanika/warsztatu.

Dzięki wielkie z góry za pomoc.

Co do planów podróży, to chcę tym samochodem zwiedzić Europę.

pozdrawiam, Mirinda.

czarekHD
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 369
Rejestracja: 11 lut 2016, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Post autor: czarekHD » 17 sty 2017, 18:48

plany ambitne okok w b3 nie było boczków różniących się jakoś znacznie,dopiero w b4 po lifcie wprowadzono "parapety"jedynie wzorem tapicerki,kolorem się różniły. dużo by się tu rozpisywać o wyposażeniu jakie możesz dokupić. co do napraw,to część rób sam,zaraz wiosna a takie wymiany jak hamulce czy jakieś końcówki w zawieszeniu itp ogarniesz sobie w pół godziny z przerwą na browarka,a i zawsze masz pewność że porządnie zrobione. Pozdrawiam kolegę z Białegostoku piwoa80
co do polecanych mechaników to napisz na grupię podlasia moze ktoś rzuci jakimś sprawdzonym kontaktem

Mirinda
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2016, 12:36

Post autor: Mirinda » 17 sty 2017, 18:56

ale generalnie mogę sobie na wiele pozwolić? klima, el. szyby, lusterka, to wszystko smignie? czy mogę mieć bardziej wygórowane rządania typu grzana przednia szyba i fotele? i gdzie mógłbym tego wymagać jakieś pomysły?

pozdrawiam, Mirinda.

czarekHD
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 369
Rejestracja: 11 lut 2016, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Post autor: czarekHD » 17 sty 2017, 19:22

nic nie jest problemem,kwestia kasy umiejętności,znalezienia części i wiązek od wyższego wyposażenia. w audi b3 miałeś grzane dupy 4 elektryczne szyby,lusterka także wystarczy poszukać

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 17 sty 2017, 19:58

El.szyby,lusterka,grzane fotele to mogę Ci pomóc ewentualnie sam zrobię.Co do klimy i swapa silnika to niestety nie pomogę.

czarekHD
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 369
Rejestracja: 11 lut 2016, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Post autor: czarekHD » 17 sty 2017, 21:39

na v6 nie swapuj już lepiej 1.8t

Mirinda
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2016, 12:36

Post autor: Mirinda » 17 sty 2017, 22:00

dlaczego? niby mocowania pasują, wiem, że OC drogie. 1.8t może faktycznie będzie bardziej odpowiedni do tej Krypy, jest lżejszy itp, ale te brzmienie fałszóstki :)

e: łatwiej może dorwać dobre 1.8t?

pozdrawiam, Mirinda.

czarekHD
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 369
Rejestracja: 11 lut 2016, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Post autor: czarekHD » 17 sty 2017, 22:05

https://audi80.pl/topics9/allprzekla ... t74698.htm tu jest temat o swapie

ogólnie to wiadomo 1.8t to nowsza konstrukcja na pewno łatwiej będzie dorwać coś ciekawego i będzie lepiej iść niż v6,nie wspominając o możliwości podkręcania w przyszłości. jak dla mnie za v6 przemawia tylko dźwięk i nic więcej

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 17 sty 2017, 22:56

Ciekawy projekt się szykuje, tylko pytanie czy opłacalny?

Mirinda
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2016, 12:36

Post autor: Mirinda » 18 sty 2017, 11:32

opłacalny na pewno nie, ale zrobione będzie i tak (nawet jeśli sprowadzenie auta bez zastrzeżeń będzie kosztować kilka złotych mniej).
mam jeszcze jedno pytanie, co do zawieszenia, lepiej wydać te parę zł więcej na gwinty czy zwykłe amortyzatory, czy może od innego modelu?
co polecacie?

pozdrawiam, Mirinda.

czarekHD
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 369
Rejestracja: 11 lut 2016, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Post autor: czarekHD » 18 sty 2017, 15:19

ja bym się w gwinty nie pchał bo nie da się tym jeździć na codzień,strasznie twarde. Jak chcesz obniżyć to lepiej jakiś kit albo sprężyny

popkuszdw
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2014, 15:26
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: popkuszdw » 18 sty 2017, 21:46

Wielkie plany widzę :-) oby Ci się powiodło :-) tak naprawdę wiele rzeczy z montażem dodatkowego wyposażenia byś sam ogarnął z pomocą forum :-) Ja do swojej B3 wrzuciłem parapety z B4, 4 el szyby, el lusterka, el szyberdach, podgrzewane fotele, mam jeszcze plany wrzucić climatronic a to wszystko z pomocą forum :-)

Mirinda
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2016, 12:36

Post autor: Mirinda » 22 sty 2017, 14:18

zmieniły się nieco oczekiwania co do samochodu:
1. wnętrze zostaje, ale poślę je do regeneracji (imitacja skóry)
2. fotele i kanapa do prania razem z wykładziną, wstawiam skórzane z grzaniem dupy i nowa wykładzinę i wycieraczki
3. boczki skórzane, z el. szybami, bo i tak będą rozebrane, to dlaczego nie zrobić?
4. po tym będę się zastanawiał nad car audio
5. karoseria, omatko... no to tak, usunięcie ognisk rdzy (jeśli będzie potrzebny to przeszczep kawałka nadkola prawego) i tu jeszcze tak, zedrzec farbę zabezpieczyć blachę i malowanie od podstaw w kolorze tornado red ;)
6. regeneracja silnika o ile to możliwe, sprawdzenie instalacji gazowej i elektrycznej i wyjęcie tego
7. wymiana zawieszenia i hamulców
8. swap na 1.8t (zupełnie nie brałem tego silnika pod uwagę, a to przecież dobra jednostka jest), instalacja gazowa, w przyszłości będzie na wymarzone 2,6...
9. mam nadzieję zwinąć jeszcze felgi aluminiowe i jakieś dobre oponki
10. wymienić lampy i takie tam duperele ;)
chce zachować wszystkie oryginalne części ;)
jakby ktoś szepnął gdzie po taniości mogę lampy nowe kupić to byłbym wdzięczny
jak ktoś ma czarną skórę z grzaniem dupy to też się odzywajcie ;)
powrzucam trochę zdjęć, ale czekam na dogodne warunki :)

pozdrawiam, Mirinda.

czarekHD
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 369
Rejestracja: 11 lut 2016, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Post autor: czarekHD » 22 sty 2017, 20:55

czekamy na postępy oklasky

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga