Chciałbym przedstawić Wam moje cztery kółka.
Audi posiadam od października 2009 roku. Jestem jego drugim właścicielem a pierwszym w Polsce. Samochód zastał sprowadzony z Belgii a dokładnie z Brukseli. Poprzedni właściciel bardzo dbał o niego i może spać spokojnie bo Audi trafiło w dobre ręce czyli do mnie i pozostanie jeszcze bardzo długo.
Na początek trochę danych o autku: Audi 80 8C sedan wersja limitowana DESIGN silnik 1.9 TDI 1Z 90KM 202Nm rocznik 1995 przebieg 277 tys. km lakier LY6P - ragusa (green metalic) skrzynia CVC 100% bezwypadkowy, oryginalny lakier, jedynie połowa drzwi kierowcy była lakierowana
Wyposażenie: 2xElektryczne szyby elektryczne lusterka (podgrzewane) elektryczny szyberdach 1xAirbag, 2xpirotechniczne napinacze pasów ABS halogeny przeciwmgłowe centralny zamek (w tylnych siedzeniach też) autoalarm immobilizer obrotomierz radio hak wspomaganie kierownicy regulacja wysokości foteli przód jasna tapicerka podłokietnik z tyłu oświetlenie dla każdego pasażera oryginalne 10-ramienne felgi aluminiowe 7J15 ET37 z oponami 205/60 pełnowymiarowe aluminiowe koło zapasowe hamulce tarczowe przód i tył
Niestety nie posiada klimatyzacji.
A teraz kody wyposażenia z wlepki w bagażniku:(niektóre nie zgadzają się z rzeczywistością)
X2A: kraj sprzedaży auta Belgium
B0A: zestaw komponentów bez wymagań co do warunków terenowych
C4K: cast aluminiowe felgi 6 1/2J x 16 offset 42 (1J0 601 025 AQ)
G0C: 5-biegowa ręczna skrzynia
H3C: opony 195/65 R 15 T (black)
J1A: akumulator380 A (64 Ah)
M2K: 4-cyl. turbo diesel eng. 1.9 L/66 kW TDIand MVEG 2 kod silnikowy T2F
Q1A: standardowe przednie fotele
1AC: anti-lock brake system (ABS)
1G3: Kolo zapasowe normalne zamiast dojazdowki
2PQ: kierownica z poduszką powietrzną
1N1: wspomaganie kierownicy
3AF: prawe boczne lusterko: sferyczne, elektrycznie sterowane i podgrzewane
3BS: lewe boczne lusterko: asferyczne, elektrycznie sterowane i podgrzewane
T2F: wyposażenie dla silnika 028.C
3S0: bez roof rails/roof load rack
4UC: airbag dla kierowcy
5J0: bez tył spoiler
0G1: Przedłużenie okresu przeglĄdu
8AV: bez radio, z loudspeaker connections
8GL: alternator 120A
8FA: bez second battery
8RL: 6 głośniki (pasywne)
1LA: tarcze hamulcowe, front
3FD: electric sliding/pop-up szyberdach
3YB: kieszenie drzwiowe, front
1BA: standard suspension/shock absorption
Modyfikacje i dodatki: pompa 11 wtryskiwacze 240 6 otworkowe kolektor dolotowy z Leona Cupry BPX kat out, egr out, wolna odma chiptuning mojego autorstwa skrzynia biegów FEC z Audi A4 B6 AWX filtr paliwa z podgrzewaczem elektrycznym z Opla hamulce Girling 60 tarcze 276x25 felgi aluminiowe 17-cali BSA 195 (CAM) rozmiar 7Jx17 ET35 opony: 2x Michelin Pilot Exalto 205/50ZR17 89W, 2x Dunlop Sp-Sport-9000 polerka komina lampy tył Colour Edition ksenon 5000K H3 w halogenach przeciwmgłowych radio Kenwood KDC-4047UA głośniczki Magnat 2-drożne na podszybiu skrzynia basowa Magnat 30 cm 400W wzmacniacz Carpower 350W CB Uniden PRO 520XL + antena President Alaska (ML145) kierownica S-line z Tiptronic
Modzenie Chip-Boxa:
Modyfikacja polega na zamontowaniu rezystorka między 2 a 3 pinem wtyczki nastawnika, oraz diody 1N4148 lub dwóch (2 diody = 1,2 bar) w szereg zasilania MAP-sensora 5V na płycie sterownika. Mój BOX zbudowałem na płytce, zastosowałem przekaźniki, całość włączana jest w razie potrzeby jednym włącznikiem. Mój sterownik ma numer 028 906 021 AP. W niektórych sterownikach da się zwiększyć doładowanie poprzez podmianę rezystora na płycie sterownika na takiego z większą rezystancją.
Nowe radio i test głośników - lepszy zostawiłem, gorszy sprzedałem:
Montaż ksenonów 5000K w halogeny przeciwmgłowe. Różnicę od razu widać:
A to taki mój pojazd alternatywny na gorsze drogi (błoto, łąki, lasy):
Wersja zimowa:
A tu taka mała zimowa przygoda. Dróżki pod śniegiem nie widać było.
Plany: regeneracja głowicy - zrobione FMIC mocne sprzęgło przyciemnić szyby grill w czarny mat zawieszenie 40/40 - zrobione ABS naprawić - zrobione tuleje dystansowe 20 mm ale najlepiej felgi 8J i ewentualnie dystansy odnowić felgi oryginał 15 cali na zimę mieszek dźwigni zmiany biegów - zrobione głośniki w tylnych drzwiach, subwoofer w zabudowie bagażnika zamiast skrzyni climatronic zamontować zderzaki RS2 lub Cabrio lift, aby i jednocześnie FMIC zmieścić lampy soczewki + ksenon + spryskiwacze listwy boczne i lusterka w kolor nadwozia oświetlenie wnętrza ringi na zegary i może jeszcze coś na co będzie ochota
Powyższe plany będę realizował jak czasu i funduszy wystarczy. Nie wykluczam (a prawdopodobnie tak będzie) dalszych modyfikacji silnika do ok. 180 KM.
I jeszcze kilka fotek:
Dzięki za obejrzenie i komentarze. Jak będą nowe fotki to wrzucę, a jak będę coś modził to napiszę.
Pozdrawiam <ok>
10 marca 2012r.
Założyłem sprężyny sportowe firmy AP-Sportfahrwerke. Obniżają 40/30. Ale coś mi się zdaje, że wyszło ciut niżej ale jest przyzwoicie. Poprzednio obniżony troszkę miałem tylko przód. Założyłem też letnie koła bo mam nadzieję, że wkrótce zawita wiosna. A oto kilka fotek:
22 marca 2012r.
Nadeszła pora na chiptuning. Program zrobiony przez PROCHIP Nałęczów zgodnie z moimi wymaganiami. Doładowanie 1,25 bar, dawka 48 mg. Lutowaniem zająłem się sam wraz z braciszkiem przy pomocy zwykłej lutownicy. Oczywiście zamontowane zostały podstawki.
Nie byłem na hamowni ale przy pomocy excela i wzorów których nauczyłem się na studiach, udało się oszacować moc auta na poziomie 124 KM i 255 Nm chociaż mam wrażenie, że jest więcej. Obliczenia na podstawie logów dynamicznych.
1 kwietnia 2012r - Tor Lublin. [center][/center]
Maj 2012 - kilka fotek:
Listopad 2012 - montaż elektrycznie podgrzewanego filtra z Opla 1.7D i kolektora z 1.9TDI 160KM:
Ostatnio zmieniony 29 sty 2015, 21:40 przez rafal9h10, łącznie zmieniany 24 razy.
Jak do tej pory samochód większych problemów mi nie robi. Ale wiadomo, że lata robią swoje więc naprawy od czasu do czasu muszę wykonać. Na drodze owszem, odwdzięcza się, jak poproszę o 200 to jest 200 i nie trzeba długo prosić.
Dzisiaj po południu zacząłem zakładać sprężyny 40/30 firmy AP-Sportfahrwerk. Na jutro zostało mi jeszcze tylne lewe koło.
I pewnie założę już letnie koła, bo coraz cieplej się robi.
Sprężyny założone, koła na lato też, samochód umyty, zdjęcia dodałem do pierwszego postu.
W kolejce do dalszych modyfikacji stoją dystanse, grill i ABS.
A mógłbyś opisać (ewentualnie udostępnić excela), jak zrobiłeś te wykresy momentu i mocy na podstawie logów dynamicznych. Kiedyś czytałem o możliwości zmierzenia mocy na podstawie logów, ale autor postu nie doprecyzował jak wygląda taki proces.