Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 90 B4 CS by Kolorowy

Prezentacja w/w od 1991 do 1996.
Pulsar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 25 lut 2018, 23:54
Lokalizacja: Wadowice

Audi 90 B4 CS by Kolorowy

Post autor: Pulsar » 09 mar 2020, 22:58

Cześć wszystkim.

W 80-tkach siedzę już prawie trzeci rok. Przez wakacje postanowiłem przerzucić się z Coupe ACE na coś nowszego, padło na poliftowe A4 B5 1.9TDI 116km. Niestety był to strzał w kolano, nigdy nie miałem bardziej sypiącego się samochodu. Niedawno zapadła decyzja o sprzedaży A4 ze stratą prawie 60% ceny. Kolejny raz postanowiłem uderzyć w 80-tkę.
Wrzuciłem post na kilka grup i tego samego dnia w nocy dostałem ofertę Audi 90 CS za kwotę poniżej 3 tysięcy złotych. Znajdowała się niecałe 40 km ode mnie, więc z rana już jechałem ją obejrzeć. W takiej kwocie spodziewałem się czegoś zmęczonego, raczej z przeznaczeniem na części. Na miejscu stan samochodu pozytywnie mnie zaskoczył. Umówiliśmy się ze sprzedającym na drugi dzień. W domu na spokojnie przejrzałem wyposażenie, kompletność tego samochodu oraz ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę. Dość mocno biłem się z myślami nad zakupem tego samochodu, z automatami w B4 mam złe wspomnienia. Byłem mocno napalony, i nigdy takie zakupy dobrze mi nie wychodziły.
Stwierdziłem jednak, że gra warta jest ryzyka i na drugi dzień pod domem stała perłowa dama.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę suchych danych:
Rok produkcji: 1993
W Polsce: od 1995
Jestem trzecim właścicielem
Silnik: 2.8 V6 172 km AFC
4 biegowy automat z funkcją sport
Napęd: Inwalida
Instalacja LPG

Obrazek
Obrazek

Wyposażenie:
-Lakier biała perła LOA9 niedostępny w zwykłych 80-tkach
-Silnik 2.8 V6 174hp o oznaczeniu AAH
-Skrzynia automatyczna 4 biegowa z trybem sport
-Kompletna skórzana tapicerka w bardzo ładnym stanie
-Elektrycznie regulowany fotel kierowcy z podłokietnikiem
-Grzane przednie fotele
-Czujnik niezapiętego pasa bezpieczeństwa u kierowcy
-Wnętrze USA (boczek kierowcy z poduszką, poliftowa półka pod deską, tunel z poduszką, przedłużony tunel z dodatkowym schowkiem oraz coupholderem, chromowany znaczek Audi90)
-Siatka bagażowa z tyłu foteli
-Skórzana kierownica z airbagiem
-Oryginalny licznik ze skalą w km/h oraz pojemnością zbiornika paliwa w galonach
-Radio Gamma bez odbioru AM/FM
-Automatyczne światła w które wyposażona była jedynie wersja Kanadyjska
-VIN w okienku na przedniej szybie
-Przednia szyba z informacją o przystosowaniu do -40*C
-System mocowania fotelika dla dziecka, coś jak Isofix
-System blokowania tylnych zamków tzw child safe
-Dodatkowe uszczelki przeciwpyłowe w tylnych drzwiach
-Climatronic
-Tempomat
-4x elektryczne szyby
-Grzane, elektrycznie regulowane lusterka
-Elektryczny, dwupłaszczyznowy szyberdach
-Nagłośnienie 4/2, cztery zwykłe oraz dwa aktywne
-Pokrowiec na narty
-Tylny środkowy, zwijany pas bezpieczeństwa
-Drewniane wstawki w środku, w tym rzadki drewniany dekor na łączeniu schowka i dźwigni zmiany biegów
-Oba podświetlane słoneczniki z lusterkami do makijażu
-Trzy światełka do czytania w "strachołapkach"
-Wygłuszenie maski wraz z lampką
-Wygłuszenie klapy bagażnika
-Centralny zamek na podczerwień
-Trzecie światło stopu w tylnej szybie
-Blenda przód Japan
-Tylne lampy USA
-Blenda tył USA
-Kute wahacze
-Zaciski 2 tłokowe
-Oryginalne 10 ramienne felgi, takie na jakich wyszła z fabryki
-Spryskiwacze reflektorów (jest cała wiązka wraz ze zbiorniczkiem)
-Zderzaki na sprężynach z aluminiowymi odbojnikami
-Powiększony o 4l zbiornik paliwa

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Muszę w niej zrobić:
-Łączniki stabilizatora ✔
-Sworznie oraz tuleje na wahaczach
-Wymiana napinacza oraz paska osprzętu
-Uruchomienie klimatyzacji
-Termostat
-Świece ✔
-Kable WN ✔
-Czujnik halla
-Pompa paliwa
-Serwis skrzyni biegów
-Regulacja i przegląd instalacji LPG
-Zębatka licznika ✔
-Przegląd i serwis hamulców ✔
-Zakup zderzaków USA ✔
-Uszczelnienie wydechu ✔
-Uszczelnienie silnika
-Wymianę popękanych tylnych lamp USA

W planach:
-Lakierowanie maski oraz zderzaków pod kolor
-Polerka lakieru
-Przyciemnienie szyb
-Szeroka felga 17", myślałem nad Borbet A lub coś w stylu Borbet T
-Zakup kierownicy z coupe
-Obniżenie samochodu o 30 lub 60mm
-Zakup tylnej lotki nad szybę
-Podklejenie na nowo boczków
-Zszycie popękanych zagłówków z tyłu, puściły na szwach prawdopodobnie od słońca
-Wymiana trzeszczących głośników ✔
-Czarna podsufitka
-Skompletowanie ori licznika AC/BC
-Zakup zespolaków

-Zakup spryskiwaczy lamp
-Budowa jakiegoś przyzwoitego nagłośnienia
-Skompletowanie najpełniejszego możliwego wyposażenia np. rolety tylnej szyby, dodatkowych zegarów, EDS itd. itd.

W tym momencie udało mi się już zrobić:
-Wymiana oleju wraz z wszystkimi filtrami Valvo 10w40, przed zmianą wleciała płukanka
-Wymiana wycieraczek
-Zakup budżetowych głośników na przód oraz tył
-Regulacja wskaźnika paliwa, ponieważ kiedy było pusto pokazywał pół baku
-Zakup zderzaków USA, udało mi się dorwać zderzaki wraz z mocowaniami, potrzebuję jednak oryginalnego plastikowego zderzaka na przód z halogenami, ponieważ mój ma wsadzony zwykły, europejski dół.
-Wymiana łączników stabilizatora
-Zmiana kierownicy na ori
-Naprawa licznika
-Wymiana kabli WN oraz świec zapłonowych

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak więc udało mi się zakupić samochód z ciekawą historią, od 1995 do 2018 babcią jeździła babcia. Musiała być naprawdę kimś ważnym, jeżeli w 1995 mogła sobie pozwolić na taki samochód. Zdobyłem nawet zdjęcie sprzed kilku lat, kiedy auto stało jeszcze na czarnych blachach.

Obrazek

Trzy dni po zakupie samochodu dorwałem prawie kompletne zderzaki USA, wymagają jednak sporo pracy.
Poprzedni właściciel rok temu wymienił kompletny rozrząd. Lakier jest w świetnej kondycji, w dwóch miejscach ktoś zapylił białą farbą nadkole. Maskę trzeba pomalować pod kolor, bo niestety jest w zwykłym białym lakierze. W niedługim czasie trzeba będzie zająć się serwisem skrzyni biegów zdecydowanie nie podoba mi się jak redukuje biegi.

O dziwo prawdopodobnie posiada co najmniej jeden katalizator. Kompletność wyposażenia naprawdę robi wrażenie, w tej cenie to już trudno kupić gołe ABT ze zdrową budą. Wiązki są nawet pod brakujące elementy wyposażenia tj. spryskiwacze czy też halogeny.

Niestety już jutro kapitalne rejestracje S2S2 trzeba zdać do urzędu.

Samochód przez pewien czas ma mi służyć jako przyjemne daily. Później pójdę w kierunku stylu stance, lecz chcę to robić mało inwazyjnie. W każdej chwili będzie można przywrócić furę do fabrycznej konfiguracji. Zastanawiam się właściwie nad posiadaniem dwóch kompletów zderzaków: ori USA oraz S2/Compi. W zależności od mojego widzimisię samochód będzie mógł drastycznie zmieniać swój wygląd.
Plany się zmieniły i 90-tka zostanie przywrócona do stanu fabrycznego oraz prawdopodobnie dostanie żółte tablice.

Nawet na tą chwilę 90-tka przykuwa wzrok na ulicy, wszyscy znajomi zgodnie twierdzą iż jest to mój najlepszy zakup. Przez epizod z A4 prawie zapomniałem jak to jest codziennie jeździć z bananem na ryju.

Na razie fura będzie powolutku dopieszczana, grubiej z projektem ruszę w czerwcu.

Zdecydowanie jest to najbardziej fotogeniczny tyłeczek w całej okolicy, bardzo mi się podoba mimo nieudolnie połatanych lamp.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 21:51 przez Pulsar, łącznie zmieniany 4 razy.

konradr44
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2019, 12:20

Post autor: konradr44 » 09 mar 2020, 23:55

cześć:)
świetny zakup, gratulacje. Autko się super prezentuje.

Na czym polega ten pompowany pokrowiec na narty?

Możesz pochwalić się na które konkretnie grupy wrzuciłeś ogłoszenie z zamiarem kupna?:) też chciałbym wreszcie trafić na jakąś okazję:D

Pulsar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 25 lut 2018, 23:54
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Pulsar » 10 mar 2020, 10:23

konradr44 pisze:cześć:)
świetny zakup, gratulacje. Autko się super prezentuje.

Na czym polega ten pompowany pokrowiec na narty?

Możesz pochwalić się na które konkretnie grupy wrzuciłeś ogłoszenie z zamiarem kupna?:) też chciałbym wreszcie trafić na jakąś okazję:D
Dziękuję bardzo.
Jeszcze nie sprawdziłem jak działa ten pokrowiec. W worku jest taki zawór jak w dmuchanym materacu.

Konkretnie na najdroższe Facebookowe grupy z babciami 🤣 Audi 80 itd. Na początku zostałem wyśmiany, że w tych pieniądzach to nawet elektrycznych szyb nie będzie.

konradr44
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2019, 12:20

Post autor: konradr44 » 10 mar 2020, 11:09

Pulsar pisze: Na początku zostałem wyśmiany
Typowe zachowanie buraczanych "znafców" internetowych rotfl
A jednak dałeś radę, super:) wrzucaj więcej fotek w miarę postępu prac. piona

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1041
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Post autor: h/k » 10 mar 2020, 14:27

Ciekawe auto w ciekawej cenie. Niech służy jak najdłużej.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

krzysaudi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 263
Rejestracja: 13 lis 2008, 13:21
Lokalizacja: Działdowo

Post autor: krzysaudi » 10 mar 2020, 19:15

Wykup tablice :) Ja u siebie mysle nad indywidualnymi muza_
Elektronika . Coupe . Robienie na drutach .


Coupe czerwony bocian Krisa

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1041
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Post autor: h/k » 11 mar 2020, 23:19

Można nawet i pójść w żółte. Wszak 90 B4 jest tutaj bardzo mało, a i ładna 80 już nawet moim zdaniem zasługuje na status zabytkowego.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

konradr44
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2019, 12:20

Post autor: konradr44 » 12 mar 2020, 13:09

Za ładnym autem obejrzy się każdy fan motoryzacji, niezależnie od koloru tablic. A żółte blachy to niemal same wady, nie wiem po co doradzasz takie rozwiązanie:)

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 12 mar 2020, 22:33

Kozak samochód, wyposażenie naprawdę robi wrażenie, pozazdrościć. No i kolor najlepszy okok
Co do zespolaków jeśli szukasz to mam na swoim aucie (rozsprzedaję różne graty z niego bo musze się z autem pożegnać) założone zespolaki, odezwij się jak coś na PW jeśli jestes zainteresowany.

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1041
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Post autor: h/k » 13 mar 2020, 07:01

konradr44, oficjalny status zabytku i według mojej dostępnej wiedzy - zupełnie inne wyceny nawet w przypadku niewielkich incydentów drogowych.

Wady - koszt startowy, konieczność większej dbałości o auto i jeżdżenie zimą raczej odpada.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Pulsar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 25 lut 2018, 23:54
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Pulsar » 16 mar 2020, 11:15

Tydzień temu audiczka zrobiła nocną trasę ponad 150 km, w końcu jazda samochodem sprawia mi przyjemność. Fotele są strasznie wygodne, regulowane prawie w każdej możliwej płaszczyźnie. Światełka świecą jak należy, a oryginalna szyba nie jest zrysowana i nie rozprasza światła.
Spalanie to około 14l LPG przy takiej mieszanej jeździe, po mieście jeżdżę rzadko i mało.
Będzie to pierwsze auto które zostanie ze mną na dłużej.
Moja kobieta zawsze była przeciwna moim wyborom w kwestii samochodów. Teraz jednak jest tak samo zakochana w 90-tce jak ja. Stwierdziła, że nawet mogłaby zamienić się corsą za audiczke.

Obrazek

Blachy po ciężkiej batalii w urzędzie zostały zmienione, niestety są takie nijakie.

Obrazek

Wie ktoś może jak z kwestią dołożenia quattro do tego samochodu? Oczywiście chciałbym pozostać przy seryjnych rozwiązaniach, wychodziły 90 Quattro automat?


h/k pisze:Można nawet i pójść w żółte. Wszak 90 B4 jest tutaj bardzo mało, a i ładna 80 już nawet moim zdaniem zasługuje na status zabytkowego.
Właśnie myślałem nad rejestracją jej na zabytek, jednak do takiego stanu rzeczy jeszcze długa droga przede mną.
Roman_S pisze:Kozak samochód, wyposażenie naprawdę robi wrażenie, pozazdrościć. No i kolor najlepszy okokCo do zespolaków jeśli szukasz to mam na swoim aucie (rozsprzedaję różne graty z niego bo musze się z autem pożegnać) założone zespolaki, odezwij się jak coś na PW jeśli jestes zainteresowany.
Dziękuję, jak na razie trzeba jej poświęcić bardzo dużo pracy aby była kozacka. Co do koloru mam mieszane uczucia, jest bardzo ładny i niespotykany, ale większe wrażenie robi na mnie zwykły biały. Po polerce kolor powinien pokazać pazur. Dzięki wielkie za ofertę, w tej chwili mam ważniejsze wydatki.

lascik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 124
Rejestracja: 26 lip 2011, 09:41

Post autor: lascik » 17 mar 2020, 13:42

Pulsar pisze:Wie ktoś może jak z kwestią dołożenia quattro do tego samochodu? Oczywiście chciałbym pozostać przy seryjnych rozwiązaniach, wychodziły 90 Quattro automat?
B4 Quattro w automacie było jedynie prototypem, ale jedna nieświadomie nawet trafiła tutaj na forum. Dołożenie napędu nie jest zbyt skomplikowaną sprawą, gdzieniegdzie użyć spawarki i zamontować nowy napęd. Z automatem można by pokombinować ze skrzynią z C4.
https://audi80.pl/topics9/allswap-n ... t73979.htm

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 17 mar 2020, 17:24

Pulsar, mysli_ ;-) okok

Obrazek

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1041
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Post autor: h/k » 18 mar 2020, 06:58

lascik pisze:
Pulsar pisze:Wie ktoś może jak z kwestią dołożenia quattro do tego samochodu? Oczywiście chciałbym pozostać przy seryjnych rozwiązaniach, wychodziły 90 Quattro automat?
B4 Quattro w automacie było jedynie prototypem, ale jedna nieświadomie nawet trafiła tutaj na forum. Dołożenie napędu nie jest zbyt skomplikowaną sprawą, gdzieniegdzie użyć spawarki i zamontować nowy napęd. Z automatem można by pokombinować ze skrzynią z C4.
https://audi80.pl/topics9/allswap-n ... t73979.htm
Prototypem? A nie było przypadkiem coś koło 2500 sztuk Avant AAH Quattro w automacie?
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

lascik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 124
Rejestracja: 26 lip 2011, 09:41

Post autor: lascik » 18 mar 2020, 09:28

Quattro i automat seryjnie w B4 nie występował

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B4.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga