Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

AUDI-PORSCHE RS2 [AVANT 80 B4]

Prezentacja w/w od 1991 do 1996.
Awatar użytkownika
michael80b3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 573
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:04
Lokalizacja: Lubelskie LKR

Post autor: michael80b3 » 28 sty 2010, 18:51

Pozazdrościć tylko, pierwsze RS2 w klubie ciekawe ile jest w całej PL. Daj jeszcze jakiś dokładny opis bo wszyscy na to czekamy.

Awatar użytkownika
cinekp82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 180
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: cinekp82 » 28 sty 2010, 23:00

Uff. Tak więc na początku dziękuję wszystkim za miłe opinie i postaram się odpowiedzieć na wasze pytania ;)

Mortiis pisze:RS2 cóż więcej pisać :P jakieś mody pod maską planujesz ?
Na razie zastanawiam się pomiędzy MTM. HOHENESTER. a litewskim softem ale to dopiero w lecie -docelowo ~350KM
Jak będzie mało to wciśnie się turbo z S1, zmieni kolektory i program -powinno wypluć ~420KM

Piotr_Audi pisze:cinekp82, do Kronach sie kolega napewno wybiera, prawda ? :idea:
W planach za 2 lata.

8S3 pisze:Całkiem przyjemne kombi Ci się trafiło tylko kolor lipny ;-)

A tak poważnie, to chyba jeden z niewielu egz. w PL i raczej na pewno jeden prawdziwy na tym forum.
Użytkujesz auta na codzień ?
Co auto potrafi każdy wie ale jak wygląda eksploatacja na codzień, awaryjność, spalanie ?
Autko użytkowane raczej weekendowo (większość czasu spędzam w IVECO ;)
Awaryjność !?! Jak na razie zajechałem 1dną skrzynie :D (moja głupota i chęć wyżycia ) oraz poduszki MCphersona zmieniłem dobre oryginały na wyższe Lemfordera (powód oryginał jest chyba 15mm niższy a krawężniki wysokie ;)
Spalanie
Miasto spokojnie 13l ale tak się nie da :D więc ~16l <19l / 100km :-P
Trasa < 9l / 100km przy średniej 120km\h :-D
Upalanko ~30l średnia na BC :mrgreen:

AdiAudi pisze:Auto do pozazdroszczenia ;-) napisz coś więcej o silniku, twoje opinie, wrażenia
<ok>
Silnik gra pięknie jak to 5garnuszków :-D ehh nie da rady opisać -porsche się postarało robi robotę i napędza AVANTA ;)
Opinie i wrażenia ?!? Z pewnością kultowe autko którym jazda sprawia niesamowitą frajde.
Mądrze eksploatowane staje się bezawaryjnym kompromisem rodzinnego AVANTA służącego do wyjazdu po ciepłe bułeczki i sportowej zabawki która potrafi zaskoczyć i przyprawić o dreszcze (ja mam zawsze ciary jak przekręcam zapłon:D ) co gwarantuje że byłeczki dowieziemy do domku zawsze ciepłe ;-)
Ogólnie MasterCard - Wrażenia bezcenne 8-)

quattro pisze:no wkońcu zdecydowałeś sie pokazac swoje cacko , nie ma co sie rozpisywac auto jest piękne , gratki stary bo wiem ile pracy w niego włożyłeś
pozdro...
Oj Ty chyba nie mniej narobiłeś się przy swojej !!!
Ale miała być kolejna RS2 w PL !
Plany się ziszczą ??

kolczat pisze:
quattro pisze:gratki stary bo wiem ile pracy w niego włożyłeś
mamy rozumiec ze byly jakies problemy, czy jest to nie ori rs?
a tak to co teraz zderzak z przedlifta cabrio na przod? ;p
Jest to ori WACZZZ składany od podstaw.
Autko wypatroszyłem do zera (został tylko zawias)
Potem nowy lakier, wiązki elektryczne od samych wypasów, wyciszenia itd. itd

ziemor pisze:ho ho ho ile dałeś kasy za auto i za ile planujesz sprzedać ?
O pieniążkach nawet nie mówię bo kto normalny kupuje starą 80tke za xxxxx euro
W autko włożyłem nie mało monet, całe serce a pracy tyle że krwotoki z nosa pamiętam do dziś :D
Nie ma czegoś takiego jak plany sprzedaży i raczej nie będzie !!!

Żelu pisze:Niesamowite autko, napisz jak się tym jeździ, jak przyspiesza, jakie są miny cwaniaczków w nowszych furach jak bierze ich "osiemdziesiątka w kombi" <ok>
Jeździ się i przyśpiesza wystarczająco (ale w miarę jedzenia głód wzrasta)
Co do ścięć na drodze z innymi autkami to jeszcze się nie naciąłem (z mocniejszych to Subaru lanos STI ;) VW Phaeton V10 TDI)
Miny cwaniaka nie widziałem - zazwyczaj pokazują potylice :D

skoti pisze:Nawet, nawet :lol:
Marzenia się spełniają (szkoda ,że nie wszystkim :-? )
Jak z fabryki wygląda, czysta seryja :-P
W moim przypadku 13lat marzeń i 4lata wyrzeczeń -warto było!!!

barto-team pisze:
MIODEK pisze:Ja Was nie rozumiem... jak nie było RS2 to marudziliście, że by pasowało aby w klubie była jedna taka sztuka.. jak jest to się już nie podniecacie <ok>
a bo ten opis jakoś mało zachęcający, aż oglądać się niechce... :-?
Nie jestem poetą - prosty ludzik ze mnie
Zamiast tworzyć piękne opisy wole posiedzieć w garażu

jaro85 pisze:No cóż można powiedzieć ze zdjęć fajnie wygląda tyle co mam to nie pasuje ten ala karbon na airbaqu od strony pasażera nie wiem czy tak jest w oryginale.
:-D Jest to oryginał i jak wiadomo wszystko jest kwestią gustu ale uwierz mi że bardzo pasuje ;-)

michael80b3 pisze:Pozazdrościć tylko, pierwsze RS2 w klubie ciekawe ile jest w całej PL. Daj jeszcze jakiś dokładny opis bo wszyscy na to czekamy.
Zarejestrowanych i z wbitym w dowód rejestracyjny marka-AUDI model-RS2
jest 4 sztuki w PL :mrgreen:
Co mogę jeszcze dokładnie opisać ?!?

Sprecyzujcie dokładnie co chcieli byście się dowiedzieć na temat tego modelu a postaram się udzielić wyczerpujących odpowiedzi na podstawie własnych doświadczeń i przeżyć z moją niunią :mrgreen:

Awatar użytkownika
gornik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3208
Rejestracja: 08 lip 2008, 00:15
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: gornik » 28 sty 2010, 23:42

Marzenie wszystkich, którzy nie mają takiej kasy. Jak się tyle uzbiera to już się myśli o czymś znacznie nowszym. Podziwiam Cię, że jednak zdecydowałeś się na RS. Spalanie jak dla mnie jakieś za niskie, albo zazwyczaj jeździsz spokojnie po mieście. 16-19 L to naprawdę mało na dynamiczną jazdę po mieście.

Auto idealne, w 100% oryginalne w jedynym odpowiednim do tego modelu kolorze. Malowałeś całe auto, ale koloru chyba nie zmieniałeś?

Tylko jakoś dziwnie wysoko stoi i widział bym inne większe koła, jakieś 18".

Pozdro.

grinch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1400
Rejestracja: 16 maja 2007, 14:50

Post autor: grinch » 29 sty 2010, 11:55

... Ładny samochód w limotowanej serii typ kolekcjonerski że tak powiem :mrgreen:
Auto nie nadajace sie do jazdy na codzień :roll:

Bo nie mógł bym w pracy usiedzieć gdyby rs2 stało na parkingu a wiadomo jak niektórzy parkują <piwo>

... także dbaj o auto i jakieś mody zapodaj :-P

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 29 sty 2010, 12:19

RS2. ;-) Moje marzenie. <ok> Które nigdy się nie spełni... :roll: Tak jak gornik, napisał prawie wszyscy ludzie jeżeli mają kasę to kupują nowsze autka a nie rozglądają się za starszymi, Ty zrobiłeś inaczej i to mi się podoba. <ok> Jeszcze raz gratulacje i pełen podziw for You. <piwo>

Awatar użytkownika
gornik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3208
Rejestracja: 08 lip 2008, 00:15
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: gornik » 29 sty 2010, 17:19

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Brakuje mi takiego koła i chyba gwintu co by rzucić auto trochę w dół. Poza tym widzę, że masz ogarnięte co i jak więc nie ma co się rozpisywać dalej.

Awatar użytkownika
maniek75
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1244
Rejestracja: 28 sie 2007, 20:18
Lokalizacja: OŁAWA

Post autor: maniek75 » 29 sty 2010, 20:55

A mijałem się z toba na wysokości Siechnicy, już kilka razy, może kiedyś uda mi sie ciebie złapać, a tak to narazie pozdrowionka <ok>
A wekendo-dupowóz masz fajny, taki szybki :mrgreen:

Awatar użytkownika
GSF
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 878
Rejestracja: 29 cze 2008, 01:23
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Post autor: GSF » 29 sty 2010, 21:03

Auto kolekcjonerskie,jako drugie do lansu i sprintu z pod świateł <ok>
PS.Auto na codzień to Stralis?? śmigasz po UE??

Awatar użytkownika
ziemor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1456
Rejestracja: 12 paź 2007, 00:19
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: ziemor » 29 sty 2010, 23:30

Dzięki za odpowiedzi

- masz tam zawór upustowy ?

- Może to zboczone ale masz może możliwość nagrać dźwięk w dobrej jakości jak przyspieszasz do powiedzmy wbicia ostatniego biegu na autostradzie ?

Wszystkie filmiki na YouTube choć by nie wiem jak szukał mają kiepską jakość dźwięku
Myślę że by wystarczyła jakaś kamera cyfrowa lub dyktafon z dobrym bitrate'm i koniecznie mikrofon zewnętrzny - tylko filmu nie ładuj na YouTube bo on go skompresuje i znowu gleba - trzeba plik władować na jakiś inny serwer

Pozdro i powodzenia

Awatar użytkownika
radziobiker
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 346
Rejestracja: 09 gru 2007, 14:29
Lokalizacja: Bożepole Małe

Post autor: radziobiker » 30 sty 2010, 16:05

Może będę mało oryginalny. Ale Ci kurna zazdroszczę. :oops:

Awatar użytkownika
segment
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 17 sie 2009, 17:25
Lokalizacja: Kętrzyn/Lidzbark W.

Post autor: segment » 30 sty 2010, 22:21

Po prostu brak słów, jeżdżąc ideał i do tego rzadko spotykany, drugiego takiego ze świecą szukać. :-D

Awatar użytkownika
Freeway
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 68
Rejestracja: 16 lip 2009, 00:26

Post autor: Freeway » 30 sty 2010, 22:52

Czesto z Tatem jade do Wrocławia.Zazdrosze autka.Mam nadzieje, ze kiedys wypatrze twoja niunie na jakis swiatlach.
Pozdrawiam <ok>

Awatar użytkownika
cinekp82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 180
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: cinekp82 » 01 lut 2010, 17:30

gornik pisze:Marzenie wszystkich, którzy nie mają takiej kasy. Jak się tyle uzbiera to już się myśli o czymś znacznie nowszym. Podziwiam Cię, że jednak zdecydowałeś się na RS. Spalanie jak dla mnie jakieś za niskie, albo zazwyczaj jeździsz spokojnie po mieście. 16-19 L to naprawdę mało na dynamiczną jazdę po mieście.

Auto idealne, w 100% oryginalne w jedynym odpowiednim do tego modelu kolorze. Malowałeś całe auto, ale koloru chyba nie zmieniałeś?

Tylko jakoś dziwnie wysoko stoi i widział bym inne większe koła, jakieś 18".

Pozdro.

Bo większość tylko marzy a nie stara się zrealizować marzeń !
Co z tego że miałbym nowe fajne autko ale i tak bym marzył, zazdrościł i chciał mięć kiedyś RS2. Co do spalania nie wzięła mi jeszcze więcej niż 19l po mieście a jest to dynamiczna jazda (emerytalna 13l) ciężko jeździć nie dynamicznie :mrgreen:
Kolor zmieniałem (może źle była granatowa ) bo robiąc autko od podstaw chciałem zrobić tak jak mi się wymarzyło. Zawieszka w serii tylko przodek podniesiony na poduszkach McPhersona a dlaczego bo polskie drogi i miejsca parkingowe z zajebistymi krawężnikami potrafią dobić !!! Felga wjedzie najprawdopodobniej tak jak
gornik pisze: zapodał RH 18 skręcana z polerowanym rantem ale srebrna.
Zawias - może KW gwinty ale seryjna zawieszka jest wystarczająco komfortowa i betonowa ;-) co sprawia że mimo tego iż "wysoko" stoi to klei się drogi :lol:

maniek75 pisze:A mijałem się z toba na wysokości Siechnicy, już kilka razy, może kiedyś uda mi sie ciebie złapać, a tak to narazie pozdrowionka <ok>
A wekendo-dupowóz masz fajny, taki szybki :mrgreen:

Okolice zamieszkania - mrugaj i trąb :mrgreen: pogadamy ;-)

GSF pisze:Auto kolekcjonerskie,jako drugie do lansu i sprintu z pod świateł <ok>
PS.Auto na codzień to Stralis?? śmigasz po UE??

Auto na codzień to IVECO DAILY a śmigam po całym województwie dolnośląskim - ostatnio opolskie ;-)

ziemor pisze:Dzięki za odpowiedzi

- masz tam zawór upustowy ?

- Może to zboczone ale masz może możliwość nagrać dźwięk w dobrej jakości jak przyspieszasz do powiedzmy wbicia ostatniego biegu na autostradzie ?

Wszystkie filmiki na YouTube choć by nie wiem jak szukał mają kiepską jakość dźwięku
Myślę że by wystarczyła jakaś kamera cyfrowa lub dyktafon z dobrym bitrate'm i koniecznie mikrofon zewnętrzny - tylko filmu nie ładuj na YouTube bo on go skompresuje i znowu gleba - trzeba plik władować na jakiś inny serwer

Pozdro i powodzenia

To rodzinny avant :mrgreen: więc nie ma BOVa - jest seryjny zawór DV
Przykro mi ale nie mam tak owego sprzętu żeby nagrać dźwięk :-(

Awatar użytkownika
Ur-Arek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 18 sty 2009, 15:01

Post autor: Ur-Arek » 25 lut 2010, 15:40

No ładne to Porsche <piwo> Już na innym forum wypowiedziałem się na temat tego auta; to że je aż tak "poswapowałeś" i już niby takie super? Że zderzaki jak RS, lusterka jak w Porsche, blenda jak ... z RSa, to już jest petarda? :-P Fajnie posłuchać opowieści o realizacji marzeń.

To trochę się teraz rozpiszę. Pamiętam jak (chyba) w lutowym wydaniu pewnego starego miesięcznika (MotoMagazyn) z 1994 roku czytałem o nowościach Audi, w tym o RS2, i tak sobie myślałem czy zobaczę kiedyś takie Audi :!: I zobaczyłem... . W 1999 roku będąc służbowo na konferencji dealerów Skody w Poznaniu, jeden z dealerów (z Bielska) przyjechał właśnie RSem. Co poczułem? Nie można używać tu takich słów, by to opisać. Zostało to uczucie do dziś.

Fajnie, że po uzbieraniu kasy, 4 latach wyrzeczeń nie kupiłeś jakiegoś B5/C6 itd... . Ile tych aut jest - zobacz nawet na alledrogo. Od półtora roku mieszkam na wsi, jak zamkną przejazd kolejowy to w 5 min stoją ze trzy sztuki PIĘKNYCH tedeików. A ile RSów zobaczysz na ulicy? Już padła odpowiedź wcześniej.

Możesz być dumny ze swojej furki, jeszcze bardziej z tego, że to Twój OSIĄGNIĘTY cel. Tylko nie pakuj w to LPG, bo może zaszkodzić wizerunkowi RS2 (część Forumowiczów, uważa że gaz nie zaszkodzi :shock: nawet RS6 ).
RS2 to obok Ura moje marzenie (choć jedno z nich już kiedyś spelniłem).

Awatar użytkownika
Lucazzz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2239
Rejestracja: 11 maja 2009, 17:35
Lokalizacja: Kraków/ WSW

Post autor: Lucazzz » 25 lut 2010, 16:54

a ja Tez mam RS-a :-D jak sobie "zapale" i na chwile zamkne oczy... a jak otworze... rozczarowanie...

a Tak na serio, to naprawde podziwiam cie za ogrom pracy włożony autko... i konsekwencje w realizowaniu marzen... <ok> pozdrawiam, i mam nadzieje- do zobaczenia na trasie... :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B4.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga