Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2,3, b4, cabrio, 92r]alive again

Prezentacja w/w od 1980 do 1996 lub od 1991 do 2000.
Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

[2,3, b4, cabrio, 92r]alive again

Post autor: subratri » 09 sie 2010, 20:53

EDIT

Więc tak, coby nie odbiegać znacząco od ogółu

co zastałem:
:arrow: wygniecione i zniszczone fotele przednie i brudne tylne (zrobione częściowo)
:arrow: silnik latający na boki, grzechoczący i wogóle koszmar ;-) (po wielkiej rzeźbie podejrzana jest głowica, albo cały układ, jak coś to będzie zmiana motoru)
:arrow: właściwie brak audio (wciąż trwa walka ale już tylko zostało wysterowanie - fotki w treści)
:arrow: popalone żarówki (done)
:arrow: oberwany prawy przedni klosz (nie dziaduj zwiąż drutem :-D )
:arrow: właściwie brak tłumika środkowego (zrobione)
:arrow: koła 15 alu i stare zimowe gumy na tyle (jest 17" i zajebiste gumy Pilot sport 225/45)
:arrow: jakiś przeciek na dachu (ogarnięta szczelność)
:arrow: klepocące się prawe szyby (skręcone)
:arrow: Prawy przegub zewnętrzny wywalony (wymieniony)


Plany:
Trzeci stop :arrow: zrobione
Soczewki na przód
Zawias -40 (z przodu jest -60) tył narazie standard
Sportowy wydech końcowy - (to był głupi pomysł - zarzucone)
Koła 18" a w między czasie dystanse 20 mm na tył i być może na przód (kolejny głupi pomysł :D )
Być może skóra w dwóch kolorach - biały i ciemny turkus (coś w kolorze lakieru) plus maty grzewcze - to już soon ale pomysłów narazie więcej niż trzeba a czasu całkowite ZERO
Coś z tymi koszmarnymi zegarami (jest pomysł brak energii i czasu)
Być może przekładka silnika na 100k KM :arrow: (Zrobione!! silnik 66 tysięcy)
Koniecznie - mocniejsze hamulce!! - (ogarnąłem ori i jest good enaught)
Tempomat - Wysoki priorytet! - priorytet dalej wysoki ale kiedy ja to zrobię??
Coś ze światłami pozycyjnymi z przodu bo wyglądają zajebiście tanio!! (już się opatrzyłem na tyle, że mi nie przeszkadza ;) )
Wypełnienie światłem stopu wolnych przestrzeni w lampach tylnych (głupi pomysł - zarzucone)




Więc tak -

ogarnę ten wątek jakoś.

Poza tym co wyżej Autko dostało LPG
całkowicie samodzielny projekt instalacji. Pierwszy raz w ręku miałem LPG, nigdy wcześniej nic o tym nie wiedziałem ani nie jeździłem na tym. Wiedza zdobyta samodzielnie od zera.
Działa tak jak chcę, choć wciąż poprawiam ;) żeby było jeszcze lepiej.
Ostatnio wpadła butla 90l, jednak mogę ją napęłnić jedynie 68l. te dwa to jest to co zostaje na dnie więc tu jest spoko, natomiast te 20 to przez wielozawór który pochodzi z innej (mniejszej) butli. Muszę podgiąć jeszcze pływak, niestety to dość skomplikowany zabieg no i butla musi być pusta.

Obrazek

podczas "projektu" lpg najważniejsze było dla mnie nie zepsuć PB bo wciąż dużo jeżdżę na benzynie, więc mikser mam zupełnie standardowy nie przewidziany do tego auta, z klapami przeciwwybuchowymi.

Obrazek

nie ma narazie lepszej foty.
Jak widać brakło miejsca w bagażniku nawet na dojazdówkę więc samochód dostał też pełny assistance od PZU na całą europę. Przynajmniej teraz w razie czego nie będę się brudził ;) kompresorek i pianka są pod ręką więc tylko utrzaśnięta opona będzie stanowić problem dla pana z PZU.
Poza tym auto dostało nowe fotele o czym pisałem w technicznym
Fotele pochodzą z golfa IV ale i tak kusi mnie cos lepszego, choć te są super wygodne

Obrazek

ponadto podświetlenie na LEDach jest no i prędkościomierz w milach bo stary umarł a ten jest całkiem cool ;)

Obrazek
Obrazek

no i dostały się też guziki od A4 jednak jeszcze nie wszystkie, tego od ABS pewnie nie znajdę a z przeciwmgielnym przód też jest problem, nie wiem czy on wogóle był w A4

Obrazek

jak widać pojawiły się też pokrętła od B$ no i ramka wokół też jest tylko brakło czasu na założenie

Auto też dostało wreszcie porządne raqdio bo na tym śmiesznym LG to grałem jedynie na nerwie. Teraz jest już cywilizowane JVC i teraz gra muzyka jak to mówią starsze nieco pokolenia ;)

Temat głośników jest rozwinięty gdzieś dalej w tym temacie, ale może zaraz wrzuce foty do pierwszego postu

Ponieważ do wymiany były amory auto dostało glebę. Niewielka strata na komforcie olbrzymi zysk na prowadzeniu - wreszcie nie myszkuje przy dużych prędkościach
tylko takie zdjęcie mogę dać :D

Obrazek
nie mam pojęcia co to za firma tych sprężyn ani jaki minus jest ale podejrzewam, że jest to -60, jak coś to możecie weryfikować ;)

Obrazek Obrazek

fotki robione w nocy i telefonem ale nie jest najgorzej, aparat został away, więc telefon musi starczyć ;)


W między czasie była b poważna awaria silnika, skończyło się na pełnej regeneracji układu wtryskowego - całego od pompy po ostatni oring na wtrysku.
Była wymiana rozrządu.
Była wymiana łożysk z tyłu.
Nowy przegub.
Wydech z odzysku ale dobry.
Nowe szklanki.
Nowa kopułka, kable i swiece.
Auto dostało scyzoryk z pilotem, więc już nie muszę teraz po ciemku trafiać w dziurę co włosów nie ma :D
Obrazek

zestaw wzięty od Stiga razem z centralką centralnego i siłownikami, więc może kiedyś pokuszę się o wyjście z pneumatyka, choć nie sprawia mi on żadnego problemu i pozwala na włam do auta jedynie z kluczykiem od bagażnika ;) zobaczymy więc jeszcze.
Sama instalacja pilota i odbiornika to jakieś 2 godziny na gotowo. Gdzieś powinienem mieć jakieś fotki z tego. Gdzie leca kable i takie tam)

A cha. Wymienione tez zostały uszczelki pod pokrywą dachu. Te uszczelki idą od "słupków" drzwi na około, więc trochę uszczelek mam nowych teraz. Znaczy nie nowych bo wyjętych z dawcy z 96r ale jak nowych. Problem jednak był w tym, że w moim uszczelka była cała od drzwi do drzwi, łącznie z tym na słupku. Musiałem więc trochę rzeźbić, docinać i takie tam, ale wysiłek się opłacał bo wreszcie nie przecieka.

a no i najważniesze wydażenie chyba auto dostało też polskie nr rejestracyjne w pięknych chromowanych ramkach :d


Obrazek

i takie tam
https://audi80.pl/files/thumbs/t_dsc_0005_190.jpg
https://audi80.pl/files/thumbs/t_dsc ... _1_277.jpg
https://audi80.pl/files/thumbs/t_dsc ... _1_179.jpg
https://audi80.pl/files/thumbs/t_dsc ... _1_118.jpg

No chyba i tak dużo jak na dwa dwutygodniowe urlopu ;)

Windshott - jak nowy, bo nowy :D
Obrazek

dopasowany -

Obrazek Obrazek Obrazek


kolejna zmiana ;)

Obrazek Obrazek Obrazek



zabiłem kolejny silnik :/
Ostatnio zmieniony 21 sty 2013, 20:00 przez subratri, łącznie zmieniany 17 razy.
Robię to co lubię by robić to co kocham :D
Megane CC
Ducato 14
GalaxyGhia 2,8 (magazyn rzeczy niepotrzebnych) Pakiet ProjectZwo - sprzedam
Fiesta XR2i 1,6 90r
pełna seria w budowie
Audi 80 cabrio - w "lepszych rencach"

Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: quick » 10 sie 2010, 10:10

subratri, inaczej jak w klapie światła stop nie zrobisz. Oczywiście możesz kupić jakieś uniwersalne światło i zamontować na pokrywie dachu ale będzie to wyglądać po prostu.. wieśniacko. Bo jaką inną wizję tego masz?

Wg. mnie musisz kupić klapę z miejscem na światło bo wycinanie nie wychodzi w grę.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 10 sie 2010, 10:19

subratri pisze:bo już jestem nakręcony na wypad na narty z otwartym dachem
to przygotuj sobie 500pln na nowa plekse do dachu ;p w zime sie nie sklada dachu bo pleksa robi sie twardsza i po przez jej zgiecie peka... ogolnie to czekam na foty, bo nawet nie wiem czy to skora czy welur?
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 10 sie 2010, 18:18

była szmata, teraz z przodu welur. Mogłem też wybrać szarą skórę ale jakoś nie kręci mnie siadanie na nagrzanej od słońca skórze... zostałem więc przy materiale.
pleksi... u mnie to wygląda zazwyczaj tak, że na dole mam jakieś 12 - 14 stopni (czasem jest też mróz oczywiście ;) ) więc przy tej temperaturze spokojnie powinno się dach złożyć. A jak nie... to zakryję pierzyną :D

Inna wizja? takie przejściowe bo nie było czasu myśleć, szukać kombinować...
wokół numerów jest ramka odblaskowa, nad nimi ten pasek jest pusty w środku i wygląda na to, że w sam raz, żeby tam upchać diody z uniwersalnego 3go stopu.
Ale tak jak mówię to pierwsze podrygi, może jeszcze coś lepszego wpadnie do głowy.
Robię to co lubię by robić to co kocham :D
Megane CC
Ducato 14
GalaxyGhia 2,8 (magazyn rzeczy niepotrzebnych) Pakiet ProjectZwo - sprzedam
Fiesta XR2i 1,6 90r
pełna seria w budowie
Audi 80 cabrio - w "lepszych rencach"

Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: quick » 10 sie 2010, 20:42

Gdzie, jakie diody chcesz wpakować.. ? Twoje auto ale nie rób z tego Calibry.

Awatar użytkownika
Miloslupsk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 79
Rejestracja: 12 cze 2010, 22:28
Lokalizacja: GS

Post autor: Miloslupsk » 10 sie 2010, 20:58

Chodzi o diody w blendzie :roll: ?

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 10 sie 2010, 22:36

jeśli nazywa się to blęda to tak.
calibra czy nie, nie wszystko przekłada się na wygląd
najpierw bezpieczne, potem wygodne a ładne na końcu.
Robię to co lubię by robić to co kocham :D
Megane CC
Ducato 14
GalaxyGhia 2,8 (magazyn rzeczy niepotrzebnych) Pakiet ProjectZwo - sprzedam
Fiesta XR2i 1,6 90r
pełna seria w budowie
Audi 80 cabrio - w "lepszych rencach"

funnyboy88

Post autor: funnyboy88 » 10 sie 2010, 22:42

Moim zdaniem 3ci stop w blendzie to faktycznie jedyny sensowny "niekosztowny" sposób.. Wbrew wyobraźni, jak dobrze zostanie wykonane, może wyglądać całkiem przyzwoicie. Co do auta, podobają mi się Cabrio, choć w moim wypadku byłoby ono zupełnie nie praktyczne ^^ Pomijając... Dodaj więcej zdjęć, przód, środek, pooceniamy :-)

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 10 sie 2010, 23:51

nie zebym byl wscibski bo widze ze nie masz jednego auta, ale jezdziles cabrio w jasnej skorze? bo ja tam nie czuje nagrzewania sie tak bardzo jak widzialem w zamknietej budzie na czarnej skorze...
didy w blendzie? calkiem niezly pomysl, popieram, a podrzucam pomysl rejestracja do zderzaka blenda rs2 do cabrio i w blendzie podswietlany stop z napisu cabrio... pozatym nie bierz sobie ocen ludzi z forum do serca, oni tylko wyrazaja swoje opinie, rob auto wg siebie ;]
pozdro, mam nadzieje ze na wyrazow jedziesz? patrz zloty -> slask
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 11 sie 2010, 00:16

oj nie wiem kiedy o polskę zahaczę a wyrazów koło mnie, (w polsce) więc jak będę to pewnie bo pod nosem.
Skóra to zły pomysł, jasna czy ciemna. Jedyna zaleta - to że nie nasiąka ale mi jest lepiej na szmacie.
Robię to co lubię by robić to co kocham :D
Megane CC
Ducato 14
GalaxyGhia 2,8 (magazyn rzeczy niepotrzebnych) Pakiet ProjectZwo - sprzedam
Fiesta XR2i 1,6 90r
pełna seria w budowie
Audi 80 cabrio - w "lepszych rencach"

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 11 sie 2010, 00:26

nie nasiaka i lepiej wyglada, ale kazdy ma swoje priorytety ;]
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
Adaś Lee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 297
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:59
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: Adaś Lee » 16 sie 2010, 16:09

Kolczat pisze:bo ja tam nie czuje nagrzewania sie tak bardzo jak widzialem w zamknietej budzie na czarnej skorze...
potwierdzam. zamknieta buda i czarna skóra robi robote :-D

dawaj z tym kabrio, dawai. ja czekam na jakies relacje.
Pozdrawiam,
Adaś


Sedan AAH Quattro

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 16 sie 2010, 22:08

nie ma relacji ;) nie ma pogody na zdjęcia, dach zamkniety ostatnio, szukam jakiś ładnych kółek 17 teraz w bardzo atrakcyjnej cenie, ale naprawdę się nie spuszczam nad tym autem - tyle co by dopasować do siebie. jest pomysł na bas ale jeszcze nawet podejścia nie robiłem więc nie wiem czy dobry. W każdym razie jak coś namodzę to napewno się pochwalę. Narazie jednak nie zapowiada się na to, żeby świat wychamował na tyle, żebym znalazł czas na zabawy przy aucie.
Robię to co lubię by robić to co kocham :D
Megane CC
Ducato 14
GalaxyGhia 2,8 (magazyn rzeczy niepotrzebnych) Pakiet ProjectZwo - sprzedam
Fiesta XR2i 1,6 90r
pełna seria w budowie
Audi 80 cabrio - w "lepszych rencach"

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 07 wrz 2010, 22:53

no to po bełkocie w innym wątku fotki tutaj.
Tak, żeby wyjaśnić - leło jak byk, zrobiło się ciemno a ja pod ręką miałem tylko 50mm i nie było miejsca żeby odejść więc nie zmieścił się cały w kadrze. No ale o kółka chodzi. Buty by Michelin z podeszwą pilot sport w rozmiarze 225/45/17. Felga 17" J 7,5 ET 35. Zbyt piękna nie jest ale za to leciutka :-P. Może będzie coś ładniejszego albo jak księgowy da to 18" na przyszły sezon ale kto to wie...
Foteli zielonych wciąż na zdjęciach nie ma bo tak jakoś się paskudnie składa...

gdyby były wątpliwości to auto wciąż zielone tylko nie udało mi się doświetlić. Nawet PSem nie mogłem zbalansować. Trzeba więc mi wierzyć na słowo :mrgreen:


http://a.imageshack.us/img833/5248/dsc2170zrob.jpg

http://a.imageshack.us/img203/2669/dsc2171zrob.jpg

http://a.imageshack.us/img163/296/dsc2172zrob.jpg

http://a.imageshack.us/img821/5572/dsc2173zrob.jpg

nie wiem czemu miniaturki mi nie weszły :evil:

a jak już taką chwalącą mam dzisiaj to tutaj:

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=61382

można zobaczyć moje galaxy
fiesta niestety od roku wisi na haku (silnik dosłownie) buda czeka na malowanie więc zdjęć nie ma. narazie siedzi w garażu z podkładem. Jedynie silnik gotowy.
Robię to co lubię by robić to co kocham :D
Megane CC
Ducato 14
GalaxyGhia 2,8 (magazyn rzeczy niepotrzebnych) Pakiet ProjectZwo - sprzedam
Fiesta XR2i 1,6 90r
pełna seria w budowie
Audi 80 cabrio - w "lepszych rencach"

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 09 wrz 2010, 21:08

no to dzisiaj było trochę czasu dla auta...
stop którego się zrobić nie da. Wyszedł trochę lipnie na zdjęciach bo w dzień robiony, no i diody niestety czerwone wsadziłem a one słabiej świecą. Będzie zmiana na białe w wolnej chwili.
Robię to co lubię by robić to co kocham :D
Megane CC
Ducato 14
GalaxyGhia 2,8 (magazyn rzeczy niepotrzebnych) Pakiet ProjectZwo - sprzedam
Fiesta XR2i 1,6 90r
pełna seria w budowie
Audi 80 cabrio - w "lepszych rencach"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi Coupe / Cabrio.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga