Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi Cabrio 4.2 V8, USA - projekt

Prezentacja w/w od 1980 do 1996 lub od 1991 do 2000.
Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Audi Cabrio 4.2 V8, USA - projekt

Post autor: Przemek97 » 20 lut 2017, 16:22

:arrow: Witam!

Napiszę tu co nieco o moim egzemplarzu Audi Cabrio. Samochód nabyty we wrześniu 2016r, niecałe dwa lata wcześniej sprowadzony z Niemiec przez poprzedniego właściciela, w Polsce najeżdżone przez ten czas niecałe 3 tysiące kilometrów, samochód typowo na letnie weekendy w poprzednich rękach kwadr
Powiem szczerze, że auto kupione z czystego przypadku, nie planowane, wypatrzone przy drodze, "z grubsza" obejrzane, na drugi dzień prześwietlone już dokładniej, trzeciego dnia stało już w garażu rotfl
Od razu zyskało status pupilka w rodzinie, razem z ojcem stwierdziliśmy, że auto jest świetną bazą pod projekt i zrobienie samochodu "pod siebie", ale o tym później :-P

:!: Trochę teorii:
→Model: Audi Cabriolet
→Rok produkcji: 1998 (pierwsza rejestracja w Polsce: październik 2014r)
→Silnik: 2.6 V6 ABC, moc: 150km (nigdy nie widział podtlenku gazotu! okok )
→Skrzynia: Manualna, 5-cio biegowa
→Lakier: LZ5K Santorin Blue Pearl Effect
→Wnętrze: Całe czarne, fotele i boczki wykończone czarną skórą, kierownica z S-ki

Osobiście w tym samochodzie urzekł mnie kolor, bardzo mocna strona tego egzemplarza oklasky Poza tym oczywiście fajny dźwięk V6-stki... Stare konstrukcje Audi miały w sobie "to coś" jeśli chodzi o dźwięk oklasky

:!: Teraz trochę o seryjnym wyposażeniu:
»Hydraulicznie składany dach
»Wnętrze wykończone czarną skórą
»Mieszek, kierownica i gałka wykończone skórą
»Dodatkowe zegary na konsoli środkowej
»Klimatyzacja
»4x elektryczne szyby
»Elektrycznie sterowane lusterka z funkcją podgrzewania
»Nawiew na tylną szybę
»Nawiewy tylne na nogi pasażerów
»Siedzenia kierowcy i pasażera z regulacją góra-dół, przód-tył, oparcia, wypychany odcinek lędźwiowy
»Podgrzewane przednie siedzenia
»Podgrzewane zamki
»Elektryczna regulacja lamp przednich
»Trzecie światło stopu
»Pakiet komfort - domykanie szyb z kluczyka
»Podgrzewane dysze spryskiwaczy
»Elektrycznie wysuwana antena
»Wspomaganie kierownicy
»ABS
»2x Airbag
»4x głośniki, 1x Subwoofer w tunelu, zmieniarka w bagażniku
»Tunel na narty
»Lusterka z oświetleniem w słonecznikach
»Autoalarm
»Centralny zamek sterowany z pilota
»Zderzaki S2

Na pewno o czymś zapomniałem :D



:arrow: W dniu zakupu:
Obrazek

Obrazek



Co do planów na samochód, to cel jest jasny. W ciągu kilku lat zrobić z niej jedno z najładniejszych i najbardziej rozpoznawalnych Cabrio w Polsce i zacząć pokazywać się na zlotach dokuczacz_

:!: Od września 2016r zostało zrobione/wymienione/kupione:
↓ Kompletny rozrząd z pompą wody i termostatem - jest
↓ Świece - jest
↓ Kierownica trójramienna S-line - jest
↓ Wiatrołap ori - jest
↓ Ściągnięcie poszycia dachu, wszycie nowej szyby tylnej - jest
↓ Szycie nowego mieszka i ori gałka zmiany biegów - jest
↓ Olej, komplet filtrów - jest
↓ Spawanie i uszczelnienie miski olejowej, nowa uszczelka pod miskę - jest
↓ Komputer pokładowy z manetką - jest
↓ Wyświetlacz temperatury zewnętrznej + ori wiązka i czujnik - jest
↓ Uszczelki pod pokrywami zaworów - jest
↓ Tłumik końcowy Ulter - jest
↓ Sprężyny obniżające AP Sportfahrwerke -4/-3 - jest
↓ Wymiana anteny elektrycznej na chromowaną Beru A350 - jest
↓ Wymiana silnika krokowego, czujnika temperatury dolotu, wszystkich uszczelek dolotu - jest
↓ Lampy soczewkowe + xenon 5000k - jest
↓ Tylne lampy USA - jest
↓ Nowe oświetlenie klapy tylnej (trzeci stop, lampki tablicy) - jest
↓ Tablica rejestracyjna w wymiarze USA - jest
↓ Zderzak tylny CFL - jest
↓ Radio Audi Delta S 21cm - jest
↓ Odświeżony zderzak przedni i kratki - jest
↓ Blenda tylna USA - jest
↓ Ręczny w skórze - jest
↓ Spryskiwacze reflektorów - jest
↓ AC/BC - jest
↓ Swap na 4.2 V8 300km ze skrzynią 6 biegów DQS i całym osprzętem - czeka na montaż
↓ Tempomat - jest
↓ Climatronic - jest
↓ Zmiana rozstawu na 5x112 (piasty i zwrotnice Audi S2, tył piasty Audi A6) - czeka na montaż
↓ Oświetlenie komory silnika - czeka na montaż
↓ Zmiana hamulców przód i tył - w trakcie zbierania gratów


:!: Plany na przyszłość:
↑ Fela z parapetem
↑ Drugi zestaw felg - Audi Flat Five 18', 8,5j
↑ Zmiana poszycia dachu na kompletnie nowe
↑ Fotele Recaro z pełną elektryką
↑ Hardtop Wiesmann'a
↑ Kompletny front RS2 (o ile uda się znaleźć części)
↑ Audio
↑ Lakierowanie całej budy
↑ Obszycie na nowo całego środka
↑ Wymiana przedniej szyby
↑ W dalszej przyszłości są plany na air-ride rotfl
i wiele innych, pomniejszych rzeczy...

8-) 8-) 8-)

:arrow: Trochę fotek cwaniak_

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 lut 2019, 19:29 przez Przemek97, łącznie zmieniany 81 razy.

Radoslavsky
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 01 lis 2014, 09:54
Lokalizacja: WuWuA

Post autor: Radoslavsky » 03 mar 2017, 10:58

Gratulacje egzemplarza oklasky Moim zdaniem w bardzo ładnym stanie masz też skóry foteli i kierownicy...chyba lekka kobieta musiał nim zrobić te ponad 200 tkm ;-) Za wiele po zdjęciach nie widać, ale lakier faktycznie też wydaje się ładnie utrzymany - korozji na błotnikach jeszcze nie ma?
Powodzenia w modach i bezpiecznej, bezawaryjnej jazdy życzę :-)

PS: Na pewno jest to 1998 rok produkcji? Bo nie masz soczewkowych reflektorów, a zagłówki są jeszcze z dziurą...a klapa z trzecim stopem jest, więc troszkę ktoś chyba modził przy nim

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 03 mar 2017, 19:33

Cab dobrze się prezentuje. Plany są - najważniejsze, pozostaje życzyć powodzenia i wytrwałości:)

PS: '98 powinien już być na zderzaku cfl i oświetleniu porsche, lampy z soczewkami a zagłówki w fotelach powinny być pełne. Chyba, że to jakieś pierwsze wypusty 98. mysli_

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 08 mar 2017, 15:26

Dzięki panowie! Bankowo to jest rocznik 1998, sprawdzałem. Korozji 0 bo i auto nigdzie nie było bite, zderzak przód na 100% był zmieniany na ten z S2, a co do oświetlenia to nie mam pojęcia. Ostatnio przy zamawianiu części po vinie powiedziano mi że ten konkretny samochód to "przejściówka" między poprzednimi rocznikami a tymi powyżej '98. Nie wiem dokładnie jak to interpretować, ale kolega @dyras może mieć racje z tym wczesnym modelem.
Szczerze powiedziawszy to zagłówki "z dziurą" mi bardziej przypadają do gustu niż te "pełne", jakoś tak klasyczniej to wygląda. Ale wiadomo, kwestia gustu :-)

Aktualnie szukam jakiegoś tłumiczka końcowego do tej bestii, teraz jest seria, która lekko mówiąc zaczyna się rozpadać ;) Przegląd samochód przeszedł perfekcyjnie, właśnie oprócz tego tłumika, za rok prawdopodobnie mnie z nim już nie puszczą, dlatego szukam czegoś co nie będzie robiło wsi i budziło sąsiadów po wjeździe na osiedle w nocy. Coś podkreślającego V6'stkę. Może jakieś sugestie i propozycje? Byłbym wdzięczny cwaniak_

Pozdrawiam!

czesiek799
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 46
Rejestracja: 30 sie 2016, 23:01
Imię: Konrad
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: ok. B-B

Post autor: czesiek799 » 08 mar 2017, 19:04

Dla mnie idealnym rozwiązaniem jest REMUS. Auta z tym tłumikiem brzmią genialnie :-D
Tutaj masz przykład:
→

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 08 mar 2017, 19:13

No nie powiem, ładnie to gada, muszę podzwonić po tłumikarzach u siebie w mieście i zapytać ile taka przyjemność kosztuje okok Dzięki za podrzucenie konkretnego pomysłu piwoa80 cwaniak_

czesiek799
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 46
Rejestracja: 30 sie 2016, 23:01
Imię: Konrad
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: ok. B-B

Post autor: czesiek799 » 08 mar 2017, 19:34

Polecam przeszukać Youtube i posłuchać jak brzmi przy innych tlumikach, ale dla mnie REMUS jest najsubtelniejszy rotfl

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 08 mar 2017, 20:18

Przesłuchałem jeszcze Ultera i Proex, każdy daje radę, normalnie cisza a jak trzeba dać w gary to nie wyje jakoś zanadto. Myślę że będę wybierał z tych trzech, ewentualnie poczekam na inne opinie, może ktoś jeszcze się wypowie kwadr

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 08 mar 2017, 21:49

Ja bym Ci polecił WM Sport Dual : https://www.sportovniautodoplnky.cz/img ... _60464.jpg
Ostatnio zamontowałem u siebie i wygląda bardzo ładnie bo idzie go fajnie spasować a i dźwięk ładnie podkreślił.
Obrazek Obrazek
Tutaj masz filmik ode mnie:

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 08 kwie 2017, 19:22

Dzięki, też wezmę pod uwagę okok

Na marginesie, coś tu nie gra z fotkami. Raz są, raz ich nie ma, wczoraj jeszcze było normalnie. mysli_
/edit
Nie polecam fotosika, zrobiłem z tym porządek i powrzucałem zdjęcia na dysk google. Teraz jest git okok

[ Dodano: 2017-04-05, 16:20 ]
:!: Lato idzie, Audiolę trzeba wyprowadzić na spacerek :-P Po myciu jakoś tam się prezentuje okok


Obrazek


:arrow: Ostatnio udało mi się dorwać komputer z licznika razem z manetkami. Co prawda na razie tylko włożony na oby aby, bo nie było czasu podłączyć, ale w ten weekend, z pomocą tematów z forum powinno być już wszystko ogarnięte na pico bello.
Miał być wydech, ale jako że rzadko się trafia BC to kupiłem razem z licznikiem. Żeby zgadzały się kilometry to kompa przełożyłem do swojego licznika. Czeka mnie jeszcze rezanko wyświetlacza temperatury razem z kablami i czujnikiem, ale to też temacik do ogarnięcia w jakąś słoneczną niedziele w garażu dokuczacz_ Myślę, że w tym miesiącu ogarnie się też wydech i będą dwie pieczenie na jednym ogniu okok

:arrow: Fotki przed i po:
Obrazek Obrazek

W zanadrzu w najbliższym czasie jeszcze kilka zmian rotfl

[ Dodano: 2017-04-08, 19:22 ]
:!: No i po zaciętej bitwie z manetką, w której otwór nachodzący na kolumnę kierowniczą był innej średnicy niż powinien, udało się to wszystko podłączyć rotfl
W końcu będzie wiadomo ile ten samochód potrafi wciągnąć benzynki :shock:
Jedna rzecz z długiej wciąż listy odhaczona oklasky okok √

:arrow: Efekt końcowy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

+ bonus :-D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 paź 2017, 00:03 przez Przemek97, łącznie zmieniany 11 razy.

Hubciu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2012, 14:26

Post autor: Hubciu » 11 kwie 2017, 00:18

Super działasz! Dużo pracy jest z dołożeniem BC??

Jaki masz plan na koło do tego auta?

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 23 cze 2017, 20:22

Wielkie dzięki Hubciu!
Z BC jakoś mega dużo pracy nie ma, grunt to wyrwać komputer pod swój silnik, z R4 do R4, R5 do R5 i analogicznie V6 do V6 :-) My przy rezanku jeszcze rozbieraliśmy licznik żeby go wyczyścić bo trochę kurzu dostało się za szybkę. Ale nie ma takiej konieczności, wystarczy przełożyć kompa, znaleźć kabel sygnału spalania i najlepiej wcześniej mieć gotową wiązkę która idzie od manetek do kompa. U mnie wystąpił ten problem z manetką, że średnica otworu wchodzącego na kolumnę kierowniczą była mniejsza niż w seryjnej manetce z mojego auta, dlatego było trochę więcej roboty bo trzeba było kombinować z przekładaniem nowej manetki do obudowy ze starej, ale to też jest bez problemu do zrobienia. Na forum jest super poradnik do tego rezanka, a jak coś to chętnie służę pomocą ;-)

Co do koła, na ten sezon nic nie planuje bo najpierw mają wjechać nowe hamulce, tarcze, piasty itp. Zmieniam na 5 śrub, a sama fela w mojej koncepcji musi być klasyczna, najlepiej z parapetem. Wizja na auto jest, na tyle na ile fundusze pozwolą to będzie regularnie coś robione bo pole do popisu jest naprawdę wielkie okok piwoa80

[ Dodano: 2017-04-23, 19:22 ]
:!: Tym razem mała zmiana i sprawy mechaniczne. Auto dostało nowe uszczelki pod pokrywy zaworów bo stare zwyczajnie zaczęły już przepuszczać olej. Pokrywy zostały porządnie wyczyszczone, odma też. okok Po małych perturbacjach z uszczelką, która się podwinęła, ostatecznie wycieki zostały wyeliminowane dokuczacz_

W środku mała zmiana, udało mi się wyhaczyć wyświetlacz temperatury zewnętrznej razem z całą wiązką i czujnikiem temperatury, wszystko ori, trochę zabawy z lutowaniem i kablami było, ale ostatecznie wyszło super cwaniak_ Niby mała rzecz, a cieszy oko. W przyszłym tygodniu samochód jest umówiony do tlumikarza na wymianę tłumika końcowego, ostatecznie padło na Ultera. Standardowo podzielę się fotkami po całym zabiegu :-D Dodam jeszcze, że czekamy na dobrą pogodę żeby zmienić szybę z tyłu. Leży już w domu trzeci miesiąc i denerwuje oko zamiast zdobić Audiczkę :|

:arrow: Kilka zdjęć z wczorajszo-dzisiejszych zmian:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejna rzecz z listy odhaczona √ Powoli, ale do przodu glupek_

[ Dodano: 2017-04-27, 13:29 ]
:!: No i wleciał nowy tłumiczek. Brzmi bardzo przyjemnie, basowo, od razu słychać że to większy silnik muza_ okok rotfl Najważniejsze że nie drze się jak przeloty w Hondach bo tego chcieliśmy uniknąć nie_e_ Przy okazji nagram filmik i podzielę się efektem dźwiękowym kwadr
Następny w kolejce jest zestaw do obniżenia Audioli bo na tę chwilę wygląda to trochę średnio, zwłaszcza z przodu gdzie jest ogrom miejsca pod zderzakiem, w maju bieremy się za obniżanie Caba :-D

:arrow: Tak to wygląda (wybaczcie za brudne auto glupek_):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2017-05-21, 22:41 ]
:!: Sprężyny AP Sportfahrwerke przód -4, tył -3. Dobry stosunek ceny do jakości i niemiecka firma, nie jakieś chinole. Dodatkowo samochód nie stracił za dużo na komforcie i nie prowadzi się jak beton okok

:arrow: Sprężyny:

Obrazek


:arrow: Przód opuszczony, tył seria:

Obrazek

:arrow: Efekt końcowy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejna rzecz do odhaczenia, działamy dalej :-)

[ Dodano: 2017-06-23, 20:22 ]
:!: Siemka!

Ostatnio w aucie wymieniliśmy szybę, a przy okazji tego manewru nie obeszło się bez ściągania poszycia dachu... Szybę w Cabrio trzeba niestety wszyć bo po samym wklejeniu wystarczy kilka razy złożyć dach żeby zaczęło się rozklejać zly_
Sam manewr ściągania i zakładania szmaty dachowej to żmudna robota, ale wbrew powszechnej opinii że się NIE DA moje auto jest przykładem że jednak przy odrobinie czasu i zapału można wszystko paluszkiem_nono ;-)
Pleksę zamawiałem z Cabriotop w Żaganiu, taką z atestem (400zł).

:arrow: Tak się bawiłem przez dobre kilka godzin rotfl :

Obrazek Obrazek

Jakby komuś miało się kiedyś to przydać to podpowiadam, że stary klej ze stelaża trzeba zmyć (polecam Nitro) paluszkiem_nono Samo klejenie na klej butapren, przyda się druga osoba bo samemu to można przy okazji przykleić siebie, a dodatkowo trzeba naciągać materiał we dwójkę z obu stron i wtedy ładnie wszystko wchodzi okok

:arrow: Po całej akcji prezentuje się to w taki sposób:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


:!: Po dachu przyszedł czas na uszczelnienie kolektora dolotowego, uszczelki i dobry silikon i jechane. Wszystko wyszło perfekto, nie zbiera lewego powietrza. Stare uszczelnienia niestety w związku ze swoim wiekiem zaczęły już puszczać :/ Auto dodatkowo dostało nowy silnik krokowy i zaślepkę głowicy przy wałku rozrządu. Był jeszcze nowy czujnik temperatury w dolocie, ale jednak został stary bo okazało się że jest rabotny :-P Przy okazji Audi dostało nowe przewody podciśnieniowe i po operacji chodzi bajka okok

Obrazek Obrazek


:!: Zamontowana też jest nowa antena elektryczna, Beru A350. Zbiera fale kozacko, jak wyjeżdża wygląda efektownie i z racji że jest chromowana to wpasowała się w klimat auta cwaniak_

Obrazek
Obrazek

:!: Z takich pomniejszych rzeczy to zrobiłem półkę pod zmieniarkę w bagażniku ponieważ plastikowe wzmocnienie od dołu materiału po prostu się odkleiło i wyglądało to niezbyt ładnie. Przy okazji rozbierania tapicerki zalałem pompę hydrauliki dachu ori zielonym płynem, stan w zbiorniczku był akurat na minimum więc się wstrzeliłem okok

Obrazek Obrazek
Obrazek


Następne w planach założenie tempomatu i swap hebli na duuuuużo większe, będzie grubo :-D Pozdro!
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2017, 23:53 przez Przemek97, łącznie zmieniany 12 razy.

Awatar użytkownika
Maciek.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 11 sie 2011, 10:31
Imię: Maciej
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: SBE

Post autor: Maciek. » 24 cze 2017, 22:01

Mierzyłeś o ile siadło auto w rzeczywistości po montażu zawieszenia? Jest równe tak jak widać na zdjęciach czy po prostu złudzenie optyczne?
Fajnie, że przed grubymi modami dbasz, by auto było w pełni sprawne. ;)
| było '95 sedan ABK LZ5U | jest '09 S204 C220 CDI |

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 24 cze 2017, 22:22

Przód siadł -3.5, z tyłu to powiem szczerze nawet nie mierzyłem. Po zdjęciach może wydaje się że siedzi równo, ale przód jest niżej niż tył. Zamierzenie było takie, że auto miało minimalnie "nurkować" przodem i w sumie to się udało :-)

Staram się razem z ojcem na bieżąco ogarniać auto z mechaniki, niedługo jako że i tak będą wchodziły większe heble to przy okazji dla świętego spokoju zmienimy też łączniki, końcówki drążków i sworznie i wtedy mechanicznie nie będzie już do czego się przyczepić, o ile, TFU TFU, znowu nie wyjdzie coś w praniu. Co najważniejsze i ponoć w V6 najtrudniejsze, nie ma już żadnych wycieków okok

B4quattro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2017, 21:00

Post autor: B4quattro » 02 lip 2017, 10:24

Fajnie dzialasz przy autku okok Zmiany na plus. Zrobiles odme wiec jest duza szansa, ze nie bedzie wyciekow. Ludzie o tym zapominaja i potem pisza glupoty, ze w v6 sie nie da. rotfl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi Coupe / Cabrio.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga