Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi Cabriolet by dyras

Prezentacja w/w od 1980 do 1996 lub od 1991 do 2000.
Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Audi Cabriolet by dyras

Post autor: dyras » 31 sty 2014, 13:42

Witam. W listopadzie 2013 stałem się posiadaczem audi 80:) Plan posiadania takiego auta miałem już 5 lat temu, jednak brak czasu na poszukiwania z jednoczesnym ciśnieniem sytuacji na posiadanie auta sprawił, że zagościł Pasek b5. Marzenie po latach wróciło i po wielu przejechanych kilometrach w poszukiwaniu audi zostało w końcu zrealizowane. Interesowały mnie tylko TDI, więc wybór był bardzo ograniczony. Daleko w niemcowni pod Holenderską granicą trafiła się maszyna, którą zwiozłem do kraju.

Obrazek

2014.02 Po lekkim pucowaniu i wrzuceniu letnich kapci:
Obrazek Obrazek Obrazek

W aucie jest dużo do zrobienia, ale ideału wśród wiekowych już sprzętów nie znajdziemy. Jeśli nawet są to cena też jest 'idealna' :)

:arrow: 1.9 TDI 99r
:arrow: hydrauliczny dach
:arrow: tempomat
:arrow: temperatura zewnetrzna
:arrow: klima
:arrow: webasto
:arrow: reszta to standard audi cabrio



2013

Parę fot z rezania szyb i dachu:
ObrazekObrazek



2014


:arrow: Święta minęły, zostało trochę łańcuchów więc trzeba było podrasować niewidoczne nocą nawiewy.
Obrazek


:arrow: Kto ma/miał 80'tke ten wie, że przednie maskownice to pełne dekle, które nie przepuszczają nawet światła, a co dopiero dźwięku. Do auta wpadły siateczkowe maskownice. Różnica kooolosalna. Dodatkowo zamontowałem sobie wysokotonówki z vw, holder to już moja radosna twórczość:):
ObrazekObrazekObrazek


:arrow: Stop w tylnej klapie nie wyglądał za dobrze:
ObrazekObrazek

Udało mi się zdobyć w drobnych pieniążkach sztukę na podmiankę, niestety sprzedawca-gamoń nie spakował go dobrze i ma pęknięcie pośrodku. Mimo to wygląda lepiej niż poprzednik:
Obrazek


:arrow: Tylne lampy, a w wszczególności białe światła wstecznego były matowe.
Obrazek
Polerka .. i wszystko wróciło do normy:
Obrazek


:arrow: W końcu znalałem czas na zaimpregnowanie dachu. Wieki nie był impregnowany, bądź nigdy. Nasiąkał od razu wodą. Na początku dobra kąpiel:
Obrazek
Dach odleżał dobę, by dobrze wyschnąć. Sonax w rękę i wcieranie:
Obrazek
Efekty zabiegu:
ObrazekObrazek


:arrow: Polowałem na radio audi delta cc, ale rozmiar 21 jest ciężki do dostania. Skoro już podjąłem wyzwanie cięcia 22 cm'owego panelu, wziąłem na warsztat audi concert. Nieco świeższy design niż delta :) Panel trzeba było przyciąć po 4mm z każdej strony. Elektronikę i blachę radia około 2mm na stronę:
ObrazekObrazekObrazek
Finalnie radio jest szerokości panelu klimatyzacji. Całość pasuje do siebie. W końcu nie straszy słabo wkomponowany jedno-dinowy soniacz :)
ObrazekObrazek


:arrow: Na auto wleciał mój upatrzony wzór mam7 nuvo ze środkiem czarnym a frontami w polerce. Felga 17x8. Ma być komfortowo, więc opona dość duża barum bravuris 2 225/45. Delikatna ziemia się prosi, myślę o -40/30.
Obrazek


:arrow: Pierwsze konkretne mycie auta + glinkowanie + mycie + wosk. Efekty :)
Obrazek


:arrow: Z cyklu mała rzecz, a cieszy :)
Poprzednia była złamana, radio słabo grało..
ObrazekObrazek

Pomarańczowe kierunki nie podobały mi się i do niczego nie pasowały, dlatego wpadły białe..
Obrazek Obrazek


:arrow: Podłoga w bagażniku była zczochrana na maxa, powyginana, porozklejana i sypiąca się. Ciężko dostać coś sensowego z rynku wtórnego, więc znów rzeźba:)
ObrazekObrazekObrazekObrazek


:arrow: Wziągłem się za odświeżenie skór. Stosowałem polecane środki Glipton'a. Nie mam porównania z innymi 'czyścicielami' ale zrobiły dobrą robotę.
Obrazek


:arrow: Ogruzowane z sadzy i rudej kominy starego klekota
Obrazek


:arrow: Przyszedł czas położyć audi bliżej ziemi.

Obrazek

Zamontowałem sprężyny weitec'a -40/40. Przód siadł około -25/30, tył siał -55. Wyszła motorówka :D Prowadzi się o wiele lepiej niż na serii, za to odzywają się uszczelki dachu i kokpitu :D

Tak wygląda sytuacja po przekładce przodu:
ObrazekObrazek

A tak po zamianie 4 sprężyn:
ObrazekObrazek


:arrow: Weitec'i z tyłu wyleciały, lekko obniżony tymczasowy półśrodek:
ObrazekObrazek


:arrow: Mały porządek i poprawa estetyki z hamplami:
ObrazekObrazekObrazek


:arrow: Żarówki Osram CoolBlue 5000K soczewki i 4200K przeciwmgielne, plus ledy w postoju:
Obrazek


:arrow: Przy okazji rozkminy nad reanimacją klimy zajrzałem do filtra:) :
ObrazekObrazek


:arrow: Nowy zawias: tuleje febi, końcówki drążka lemforder, sworzeń trw. Na koniec geometria:
ObrazekObrazekObrazek


:arrow: Przywrócony ABS do życia. Poprzednik zamiast wymienić czujnik to wypiął żarówkę. Ludzie to mają polot i fantazję:)


:arrow: Z cyklu przywracania do porządku: nowa krańcówka maski.
Obrazek


:arrow: Oryginalny gadgecik audi, światełko pod maską:
ObrazekObrazek


:arrow: Nowe zabawki na tył. Sprężyny weitec -40 i amory mts:
ObrazekObrazekObrazek


:arrow: Nowa pompa wody ruvile:
Obrazek


:arrow: Zimowy setup:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

2015

:arrow: Do audi wpadł zregenerowany stop:
Obrazek


:arrow: Wymieniłem poduszki amortyzatorów.
Obrazek


:arrow: Porezałem trochę przy audio. Seryjny sub dawał radę tylko przy zamkniętym dachu i lekkim graniu, przy otwartym w ogóle go nie było czuć. Założenie było takie, by upchnąć audio w zakamarki, by wzmacniacze i suby nie zajmowały miejsca w bagażniku.
Zdecydowałem się na zabudowania tunelu na narty. Wszedł tam 8'' dwucewkowy Stx, który lubi małe litraże zamknięte. Na przód wstawiłem udimension elcoax4, grają z wyciętym dołem. Wzmak udało się wcisnąć na styk między koło a podłogę. Wiązki poleciały w seryjnych tunelach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


:arrow: Oryginalne dywaniki wyprane poszły w odstawkę na specjalne wyjazdy, na co dzień audi dostała nowe na wymiar.
Obrazek


:arrow: Przygotowany drążek panharda z regulacją. Pozostaje tylko wcisnąć tuleje i zamontować w kebabie.
Obrazek


:arrow: Nowa blenda czeka na założenie:
Obrazek


:arrow: Poszedłem za ciosem, nie mogłem się powstrzymać i kupiłem drugie audi :)
Obrazek

:arrow: Sierpień 2015.
Obrazek


2016


:arrow: Znalezienie fajnych 18'' calowych felg w rozstawie 4x108 graniczy z cudem, dlatego też postanowiłem pożegnać się z tym rozstawem.
Obrazek

I przejść na coś bardziej uniwersalnego czyli na 5x112 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Tymczasowe kółko do turlania po garażu:
Obrazek

Pracujemy nad lusterkiem: <ok>
Obrazek

Nowe rolki już na aucie :mrgreen: Kerscher RS 18''x8,5'' i 9'' z oponami 215/40 i 225/40. Fotki na szybko przed garażem, bo nie było czasu, ani aury na plener :-?
Obrazek

Obrazek :mrgreen:

W przymierzalni: :)

Obrazek

Obrazek

Ostatecznie wygrał beż, nieco jaśniejszy niż jest obecnie.
Auto po powrocie od tapicera:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dodatkowe zegary, niestety z tdi ich nie montowali. Zaległości nadrobione:

Obrazek



2017

- W tym sezonie zająłem się lusterkami. Zamontowane zostały lustra z Porsche 911

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


- modyfikacja zrobiona w poprzednim sezonie, ale nie zdążyłem jej wcześniej tutaj wstawić. Mianowicie składanie i rozkładanie dachu podczas jazdy. Denerwowało mnie to strasznie np. w korkach, przy bramkach autostrady, przy dojeżdżaniu do garażu, w nagłym deszczu trzeba było szukać miejsca do zatrzymania. Teraz nie muszę blokować ruchu. Blokadę zdejmuję na czas zamknięcia lub otwarcia dachu, po operacji blokada znów działa, żeby zapobiec przypadkowemu podniesieniu pokrywy podczas jazdy. Gdy blokada jest zdjęta mam ikonkę ręcznego na blacie, żeby o tym pamiętać i mogę śmiało operować dachem. Wszystko oczywiście z głową i nie przy 120km/h :)

Otwieranie dachu podczas jazdy - You Tube
Ostatnio zmieniony 01 maja 2017, 13:02 przez dyras, łącznie zmieniany 35 razy.

elbula
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 12 lis 2012, 23:22
Lokalizacja: prochowice

Post autor: elbula » 31 sty 2014, 14:12

fajny bezdasznik i webasto ,po paru modach bedzie też czym jechać
a klima jest często w tdi widziałem ,hardtopa i wielosezon sie robi

Awatar użytkownika
audki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 563
Rejestracja: 24 gru 2010, 10:03
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: audki » 31 sty 2014, 14:24

Kolego w kółeczko masz zaznaczone nad zbiorniczkiem znajduje się sześciokątna śruba taka wysoka odkręcasz i dolewasz:)

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 31 sty 2014, 14:53

Dzięki. Co proponowałbyś zalać? Czytałem, że to samo co jest we wspomaganiu, ale wolałbym potwierdzenia, żeby mi się nic nie pościnało :D

Awatar użytkownika
audki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 563
Rejestracja: 24 gru 2010, 10:03
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: audki » 31 sty 2014, 15:07

dyras pisze:Dzięki. Co proponowałbyś zalać? Czytałem, że to samo co jest we wspomaganiu, ale wolałbym potwierdzenia, żeby mi się nic nie pościnało :D
http://allegro.pl/plyn-do-wspomagania-z ... 55138.html
Ja kupiłem coś takiego tylko teraz widzę ze jest inna butelka ale to to samo:)

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 26 lut 2014, 18:27

Zastanawiam się nad wyborem felg. Szukam jakiś fajnych 17'' ale z 4x108 szału nie ma.
Zrobiłem drobną nieudolną wizualizację:)

Podobają mi się:

oklepane sline'y mam8:
Obrazek

mam7 nuvo z czarym środkiem i polerowanymi frontami:
Obrazek

coś w stylu borbet z rantem:
Obrazek

Sliny, ładne, choć oklepane i ponoć ciężkie.
Mam7 słyszałem, że miękka felga. Nic potwierdzonego faktami.
Ala bortet.. coś z rantem. Sam już nie wiem:)
Chętnie posłucham Waszych opinii i ewentualnych pomysłów.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, 20:26 przez dyras, łącznie zmieniany 1 raz.

UFOtm
Moderator
Moderator
Posty: 1240
Rejestracja: 23 lis 2006, 00:23
Imię: Michał
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: UFOtm » 26 lut 2014, 18:35

:arrow: jest duzo lepszych i ciekawszych felg w/g mnie kwestia budzetu... bo jak szukasz czegos do 800pln z oponami to nie bylo tematu... :roll:
2.8 AAH >>> 4.2 AHC

Awatar użytkownika
wysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 13 cze 2009, 08:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wysio » 26 lut 2014, 19:21

Przewody odkręcasz z całą płytką tam masz po prawej stronie jak i po lewej takie imbusy na dole to samo schodzi Ci cała płytka z przewodami , żeby zdjąć przewód musisz zdjąć z przewodu takie zabezpieczenie jakby segerek i przewód już jest wolny .. Pytanie po co chcesz zdejmować przewody ?
:!: CZĘŚCI DO AUDI B4 CABRIOLET COUPE - POTRZEBUJESZ CZEGOŚ PISZ :!:
POSZUKUJESZ CZĘŚCI DO AUDI 80 CABRIO/COUPE - NAPISZ PW

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 26 lut 2014, 19:30

wysio pisze:Przewody odkręcasz z całą płytką tam masz po prawej stronie jak i po lewej takie imbusy na dole to samo schodzi Ci cała płytka z przewodami , żeby zdjąć przewód musisz zdjąć z przewodu takie zabezpieczenie jakby segerek i przewód już jest wolny .. Pytanie po co chcesz zdejmować przewody ?
Dzięki za odpowiedź. Rozjaśniłeś temat. Na pierwszy rzut oka wyglądało mi to, że trzeba odkręcić płytkę i przeciągnąć cały przewód by wyjąć:) Prawdopodobnie któryś cieknie, bo miałem trochę płynu pod kanapą. Muszę to sprawdzić, pytam pod kątem ewentualnej wymianki.
UFOtm pisze::arrow: jest duzo lepszych i ciekawszych felg w/g mnie kwestia budzetu... bo jak szukasz czegos do 800pln z oponami to nie bylo tematu... :roll:
Na felgi chciałbym przeznaczyć max 2kpln.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 27 lut 2014, 06:23

dyras, no to jezeli Cie interesuje, jest na forum na handel brock b1, kolega Delik sprzedaje, tu masz jego temat i na ostatniej stronie sa zdjecia sprzedawanych felg
https://audi80.pl/audi-80-b4swap-by- ... htm#919718
a jak chcesz zobaczyc jak to wygalda na cabrio, wpadnij do mojego tematu do ktorego link jest w podpisie, kiedys mialem to kolo i robilo niezla robote, z tym ze ja mialem troche szerszy tyl niz ma Delik na sprzedaz, ale to moze i lepiej bo mi kola wystawaly poza obrys i mialem z tego powodu problemy z policja
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
Harry71
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 672
Rejestracja: 25 gru 2009, 10:38
Lokalizacja: DW

Post autor: Harry71 » 27 lut 2014, 09:47

Jak bys chcial sa rh zw1 8.5 i 9 cali 17" do kupienia wiecej na pw
Nie ma ryzyka nie ma zabawy
Cabrio 20VT

Awatar użytkownika
Boberro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 246
Rejestracja: 10 lut 2014, 22:44
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Boberro » 12 mar 2014, 22:16

fajny tedeik, fajnie, że znalazłem twoje fotki z rezania tyłu , mam też ten pseudo subwoofer ori nokia audi i jakiś niemiec wywalił oryginalne głośniki przy okazji przerabiając kable więc już wiem że kable od niego idą w stronę głośników tylnych...z kołami też tak kombinowałem ale nie mam pomysłu, nie chciałem robić takiej gleby do jakiej by pasowały bbs rs które bardzo mi się podobają więc zakupiłem porsche cup i zobaczymy. <ok>

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 13 mar 2014, 21:45

Cieszę się, że się focie przydały <ok>
Z kolami zdecydowałem się na jakieś 'dostojne' koła 17' w stylu sline'a plus w przyszłości -40mm. Rant i opona naciągnięta jak barani wór to jednak nie dla mnie :) Chyba się starzeję :D Boberro Twoja audi była na mojej liście do obejrzenia w Niemcowni :) Pojechałem o parę dni za poźno, bo już stał na allegro:D
U mnie kabli nie pocieli, za to Niemiec naprawił abs i dach wyciągając żarówki z zegarów :D

Awatar użytkownika
wysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 13 cze 2009, 08:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wysio » 13 mar 2014, 21:57

a te maskownice na przednie głośniki to jak wykminiłeś ??

Mam na sprzedaż 17 nastki bez rantu jakbyś chciał ( zdjęcia nie atrakcyjne ) ale tak to mniej więcej wygląda
Obrazek
:!: CZĘŚCI DO AUDI B4 CABRIOLET COUPE - POTRZEBUJESZ CZEGOŚ PISZ :!:
POSZUKUJESZ CZĘŚCI DO AUDI 80 CABRIO/COUPE - NAPISZ PW

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 08 kwie 2014, 20:25

Maskownice wyczaił Dedhi, wziąłem z tego samego sklepu. W Jego wątku są fotki z porównaniem 'przejrzystości maskownic.
Dzięki za propozycje, szukam jednak pełniejszej felgi.

Czy do cabrio z tdi podejdą takie sprężyny?

http://tablica.pl/oferta/sprezyny-weite ... 85ddb2017c

http://tablica.pl/oferta/sprezyny-super ... 5zxal.html

Ile może na nich siąść?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi Coupe / Cabrio.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga