Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi Coupe Typ89 - Diabełek by ManieK

Prezentacja w/w od 1980 do 1996 lub od 1991 do 2000.
Awatar użytkownika
ManiekSLF
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2017, 22:59
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Audi Coupe Typ89 - Diabełek by ManieK

Post autor: ManiekSLF » 18 lut 2017, 10:33

Siemano. Mój nowy zakup, jak w tytule. Auto kupiłem z myślą zrobienia z niego projektu, więc podstawą była zdrowa buda i silnik bez większych awarii. Pojechałem, obejrzałem i z początku byłem sceptycznie nastawiony bo ewidentnie właściciel coś ukrywał i chciał się go pozbyć...
Auto ma zabrany przez policję dowód, bo skończyło się w nim miejsce na wbicie przeglądu. Ubezpieczenie ma, przegląd też, wiec mam nadzieję że uda się bezproblemowo zarejestrować..
Tak czy siak, przy kupnie było spoko, przejechałem się, droga wokół wiochy była tragiczna i dziurawa, ale nic nie było słychać w aucie, więc zaryzykowałem i kupiłem.
Wracając do domu wszystko było ok, poza tym że wskaźnik temperatury nie pokazuje nic - leży poniżej minimum, czasem się odpali, wskoczy na 70 i zaraz automatycznie spada do zera (chyba regulator napięcia w liczniku, bo zepsuty czujnik temperatury by tak chyba nie wariował).
Następnego dnia zonk, dno i wkurw. Auto nie chce odpalić, a jak odpali to za chwilę gaśnie i tak przez kilka minut, aż gdy w końcu załapie, podławi się na minimalnych obrotach i wskoczy, to chodzi jak trup. Trzepie, nierówno pracuje, nie chodzi na 1 cylinder. Szybkie sprawdzenie, 1 luźny przewód zapłonowy. Wymieniona kopułka, palec, przewody i świece - auto ożyło i pali od strzała, pracuje idealnie i radość powróciła :)

Suche fakty:
Audi Coupe, Typ89
Rocznik: 1988
Silnik: 2.3 E
Przebieg: na jednym liczniku było 250, na drugim jest 196, a faktycznie może być nawet milion, mam to gdzieś :D

W planach na najbliższy czas:
- ogarnąć silnik, bo poci się spod klawiatury i ogólnie cały jest jakiś obrzygany olejem
- rozrząd, filtry itd, wiadomo, lepiej to zrobić i mieć spokój
- wali jedna szklanka jak auto jest zimne, wiec wymienię wszystkie
- ogarnąć nadwozie i wnętrze jak fabryka dała
- kupić normalne lampy tylne, bo te ktoś pomalował sprayem (fakt faktem ładnie, idealnie jest i naprawdę z głową) i później zapsikał klarem, tak że nawet nitro tego nie chce zmyć.

Porcja zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

czesiek799
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 46
Rejestracja: 30 sie 2016, 23:01
Imię: Konrad
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: ok. B-B

Post autor: czesiek799 » 18 lut 2017, 11:04

Piękną jest, ten przód szczególnie. Powodzenia! okok

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 18 lut 2017, 11:27

Mała poprawka. Typ 8B. Nie było Coupe innego niż typ85 (dla B2) i typ 8B (dla B3 i B4).

Zobacz co masz w VINie. Jak masz 89 to masz "bałagan".


Samo auto fajnie się prezentuje. Przedlifty mają coś w sobie...zwłaszcza czerwone :-)
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

Anonim.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2017, 14:40

Post autor: Anonim. » 18 lut 2017, 11:39

Najlepszy kolor ;) Powodzenia, na pewno będę zaglądał do tematu :)

Awatar użytkownika
ManiekSLF
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2017, 22:59
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Post autor: ManiekSLF » 18 lut 2017, 11:51

Prawdę mówiąc nie znam się na tych oznaczeniach. Jak dla mnie to jest po prostu B3 Coupe, no ale takie określenie jest jeszcze bardziej niepoprawne niż Typ89 :D

A co do modelu, to faktycznie, B3 ma w sobie "to coś". Szukałem przez blisko 3 miesiące odpowiedniego egzemplarza i roiło się ob B4, co w budzie Coupe absolutnie do mnie nie przemawia.

Decu1405
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 28 wrz 2015, 12:36
Lokalizacja: Solec Kuj.

Post autor: Decu1405 » 18 lut 2017, 18:38

Bardzo fajny egzemplarz okok
Co do klepania to sprawdź najpierw pompę podciśnienia przy głowicy, zazwyczaj to ona klepie a odgłos jest jakby zawory klepały, mam to samo w swojej.
Pokaz jeszcze jakieś fotki wnętrza.
Halogeny masz oklejone? Bo bardzo fajnie to wygląda takie przyciemnione.
Jak zrobi się cieplej to biorę się za swoje auto i mogę Ci odsprzedać moje tylne lampy z blendą, jak będziesz zainteresowany to daj znać ;-)

Awatar użytkownika
ManiekSLF
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2017, 22:59
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Post autor: ManiekSLF » 19 lut 2017, 10:00

Może inaczej. To jest bardziej takie cykanie, głośne i równomierne cykanie tak jak właśnie robi szklanka. Na zimnym to słychać, jak się rozgrzeje to już ustaje.
Halogeny prawdopodobnie malowane sprayem, przy okazji nie działają więc ktoś się przy nich bawił.
Póki co szukam całej coupe na graty żeby wszystko od razu pokupować

djchester
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2016, 00:13

Post autor: djchester » 21 lut 2017, 16:33

chce te lampy przód i tył :) moja wizja :)

Awatar użytkownika
ManiekSLF
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2017, 22:59
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Post autor: ManiekSLF » 21 lut 2017, 17:36

Lampy tył na sprzedaż. Dostałem propozycję 170zł, ale jeśli mam być szczery to wolałbym zamianę moje za ori z B4.

djchester
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2016, 00:13

Post autor: djchester » 21 lut 2017, 21:24

Ja mam tył ale b3 niestety. Czemu chcesz zmienić? Czerwony lubi czerń ;)

Awatar użytkownika
ManiekSLF
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2017, 22:59
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Post autor: ManiekSLF » 21 lut 2017, 22:17

Hmm, powiem Ci tak.. Miałem kiedyś auto które było czerwone i miało z tyłu i z przodu czarne lampy i zajeżdżało mi to wtedy wsią.. Później miałem czarne auto które miało z tyłu całe czerwone lampy i to już był sztynks. Teraz historia się powtarza i ogólnie jest spoko, ale po prostu są te lampy za ciemne. Chciałbym ori, które najpierw bym okleił czerwoną folią, a później jasno czarną żeby wyglądało bardziej "krystalicznie"

Awatar użytkownika
luk448
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1493
Rejestracja: 21 lip 2007, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk448 » 21 lut 2017, 22:22

Fajnie i nawet na plus.Tylko te koleczka troszke za male i blizej ziemi by sie przydalo. ;-) Aaaa i tak parkowac :-) nie mozna-tarasujesz chodnik
WSZYSTKIE CZĘŚCI DO VAGÓW I DO RESZTY SWIATA.PISAĆ PW JAK COS POTRZEBA.

Awatar użytkownika
ManiekSLF
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2017, 22:59
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Post autor: ManiekSLF » 21 lut 2017, 22:27

Osiedle które jest jedną wielką strefą, a poza tym 3 domy wokół to własność :D

Awatar użytkownika
irekkstan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 505
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:21
Lokalizacja: Augustów

Post autor: irekkstan » 24 lut 2017, 13:05

Ładne coupe w ładnym kolorze okok . W coupe też miałem w winie 89. Fajnie, masz małą kratkę w zderzak bo to rzadkość.

Awatar użytkownika
ManiekSLF
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2017, 22:59
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Post autor: ManiekSLF » 10 cze 2017, 12:22

Trochę mnie tu nie było, ale na nadmiar czasu również nie narzekam :)
Audi się trochę zmieniło :)

Z rzeczy zrobionych..

Mechanika:
- Przewody zapłonowe, kopułka, palec
- Rozrząd, pompa wody
- Szklanki zaworowe
- Uszczelka klawiatury
- Poduszki silnika wszystkie 4
- Paski klinowe oba
- Łożyska kół wszystkie 4
- Tarcze i klocki przód
- Uszczelniacz na wale
- Uszczelnienie Vacum Pompy (porażka w tym silniku, wszystko nowe a i tak się poci)

Estetyka:
- Nowe dywaniki (niby beka, a jednak cieszy oko)
- Lampy tylne zmienione na ori z B4, + blenda na tablicę ori USA + blacha z TBTCars
- Zawieszenie gwintowane wykonane przez Bzyku Customs (zdjęte wprost z auta, jeśli ktoś obserwuje fanpage - Audi Coupe Bzyku Customs) + nowe poduszki amortyzatora
- Nowy halogen lewy, bo był pęknięty, prawy został bo był kupowany z rok temu też jako nowy
- Listwy przyprogowe.. wszystkie 6 kupione jako używki, były na aucie niecałe 2 lata więc prawie nówki, zero defektów)
- Emblematy na grill i klapę tył, nówki sztuki
- Antena, trochę random kupiony na allegro ale podoba mi się znacznie bardziej niż ori - nawet nie podłączałem, radia w tym aucie grzech słuchać
- Koła.. Calibre Vintage 18" 4x 8J + dystans 4x 25mm + Nankang NS20 205/35/18

Z rzeczy kupionych, ale jeszcze nie zrobionych:
- Wtrysk elektroniczny.. niestety ale mus w tym silniku, nie chce mi się ratować mechanicznego bo to trochę walka z wiatrakami. Padła decyzja na zakup EFI i niebawem montaż. Wtrysk oczywiście od K-Jet Killers
- Przy okazji wtrysku, zamówiłem też kompletny dolot z FMIC.eu
- Końcówki drążków kierowniczych i łączniki stabilizatora - póki co leżą, w wolnej chwili założę.
- Pedał gazu.. nie wiem czy to jakiś słaby punkt, ale i w aucie kumpla pękł i u mnie różnież.
- Wydech końcowy RM Motors - leży bo nie mogę znaleźć terminu u tłumikarza.
- Kupiłem też drugi komplet zespolaków żeby przełożyć odbłyśniki, ale zmiana koncepcji...
-...bo fartem i zupełnie nieplanowanie nabyłem drogą kupna reflektory Votex, rarytasik bo mam jeden z 500 wyprodukowanych kompletów :)

Do kupienia/w planach/w trakcie poszukiwań
- mechanizmy szyb - mam korbotronik i takie też bym chciał, a u mnie jakiś janusz to rezał bo linki są popękane i zamiast to naprawić, to trytytki ewryłer.
- kpl wnętrze, bo moje brzydkie, stare i zwyczajne
- zderzak S2
- cała reszta
To są póki co plany, bo i tak wydatki na auto już mają 2 z przodu.

No i zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi Coupe / Cabrio.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga