Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi coupe wersja "uratuj mnie"

Prezentacja w/w od 1980 do 1996 lub od 1991 do 2000.
Mesje
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2015, 18:46

Audi coupe wersja "uratuj mnie"

Post autor: Mesje » 18 sie 2015, 11:23

No i w sumie trochę przez przypadek przesiadłem się ze szwedzkiego klasyka na niemieckiego klasyka :) Zamieniłem saaba na audi.

Autko kupiłem trochę w stanie "uratuj mnie, proszę!" Nigdy bym nie pomyślał,że kupie tak stary i opuszczony samochód, ale pomimo to odpalił od pierwszego i zaczarował mnie dźwiękiem silnika, drzwiami bez ramek, i drewnem w środku. Stwierdziłem,ze nie mogę bez niego wrócić do domu.

Rocznik 89. Silnik 2.3 PB z LPG w wyposażeniu są elektryczne lusterka i szyberdach ii..... chyba tyle :D

Na razie samochód ma problem z ostatnim garem, wiec chodzi na 4 i ma troche problemy z utrzymaniem obrotów, nie podświetla zegarów, oraz nie działa temperatura silnika i poziom benzyny w zbiorniku. To tak z tych ważniejszych rzeczy które nie działają.
Dla swojego komfortu chce wymienić jeszcze fotele, bo nie chcą się składać, no i są trochę poniszczone, kierownice na trochę ładniejszą. chce wymienić teleskopy w bagażniku, co by nie trzeba trenować do zawodów strongman za każdym razem jak chce coś z bagażnika :)
Ostatnio spalił się przełącznik świateł, ale już zakupiłem nowy i z tego co słyszałem to częsty problem w tych audi.
Chciałbym się nim zająć. Wiem,ze wymaga trochę serca, pieniędzy i czasu, ale wierze,że jeszcze odzyska drugą młodość.

Na razie fotki,które posiadam są zdjęciami z ogłoszenia. Ale kto wie jak dalej współpraca z audim będzie wyglądała :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MJ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 19 lip 2009, 18:19
Lokalizacja: EZG

Post autor: MJ » 18 sie 2015, 16:09

co raz mniej jest coupe t89 więc trzymam za Ciebie kciuki :-D
będziesz szedł w stronę serii czy raczej jakiś lekki tuning będzie :-)

Awatar użytkownika
krzys_33
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 147
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:00
Lokalizacja: Newcastle
Kontakt:

Post autor: krzys_33 » 18 sie 2015, 18:37

Gratulacje zakupu i wyboru b3-ki :) Sam przechodziłem to co ty - ten sam model i silnik i podobne problemy :-P Teraz jest już dużo lepiej choć przedemną jeszcze sporo... Co do piątego gara tez tak miałem i po zrobieniu głowicy i wymianie pierścieni na tłokach(tak na wszelki wypadek) teraz juz jest ok. Nie wiem jak twój lakier bo moj wymagał malowania i w końcu sie doczekałem - odebrałem pomalowane autko w zeszłym tygodniu B-)
Powodzenia i wytrwałości ;-)

robbe82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 03 sie 2014, 19:18

Post autor: robbe82 » 18 sie 2015, 20:05

cupety zawsze mi się podobały,życzę powodzenia w walce z bolączkami,ostatnio też miałem problem ze wskaźnikami,wymieniłem stabilizatore napięcia i jak ręką odjął
kupie lampy USA !!!

Mesje
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2015, 18:46

Post autor: Mesje » 19 sie 2015, 14:32

raczej wolałbym go utrzymać w wersji seryjnej. Ale nie wiem czy wymiana felg to już tuning czy jeszcze nie :P

Narazie jestem na etapie znalezienia dobrego mechanika. Lakier mam dopiero co odnowiony, więc przynajmniej na 2/3 lata sie wstrzymam :)

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 19 sie 2015, 19:30

MJ pisze:co raz mniej jest coupe t89 więc trzymam za Ciebie kciuki
Raczej 8B. Wszystkie Coupe "B3 i B4" to modele 8B.
01.11.1988 :arrow: 8B-K-000001 aż po 31.05.1995 :arrow: 8B-S-005000


Mesje, baza dobra. Jak piec padnie to kupuj drugi a nie baw się w reanimacje. Chyba, ze chcesz wydać worek siana i auto ma zostać na lata.

Zrób jakąś sesje (wnętrze, komora silnika, etc)
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

Mesje
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2015, 18:46

Post autor: Mesje » 26 sie 2015, 14:39

Od dzisiaj audii jeździ na wszystkie 5 cylindrów. wystarczyła zmiana przewodów zapłonowych, kopułki i palucha. Wymieniłem też przełącznik świateł, więc i po drogach już jeździć można.
Obiecane fotki, załącze jutro. Dzisiaj chciałem się pochwalić,że audik oddycha pełną piersią :)

Afi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 10 sie 2015, 22:37
Lokalizacja: wrocław

Post autor: Afi » 08 wrz 2015, 18:49

Cierpliwości i wytrwałości życzę. Zwłaszcza w łażeniu i szukaniu części do B3. Jeśli masz ogarniętego mechanika, to jemu zlecaj od razu zamawianie części. Nie rób tego samemu, bo może się okazać, że połowa nie pasuje. Znam to z autopsji. Chyba, że sam modzisz, to co innego ;]

Mesje
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2015, 18:46

Post autor: Mesje » 28 lis 2015, 12:27

Po kilku przygodach z moim Niemcem, wracamy do żywych.

Zaczęło się od pęknięcia plastiku na chłodnicy:
Obrazek


Potem padł akumulator, i posklejany plastik również powiedział,że nie pozwoli się zakleić więc pękł znowu:
Obrazek

Auto unieruchomione czekało przez tydzień na nową chłodnice i chwilę czasu, bym mógł się tym razem zająć, i wraz z teściem udało nam się ją przymocować. Lekko nie było, ale daliśmy radę.
Obrazek

Teraz audik czeka na nowy pasek klinowy i pasek rozrządu( więc jak tylko znajdę jakie paski potrzebuje, to kupuje i czekam), bo już wymagają wymiany. I trochę szkoda by było,żeby przez głupi pasek samochód szedł na złom, więc audik ponownie czeka na części i chwilę czasu.

[ Dodano: 2015-11-28, 12:27 ]
No i przestał odpalać.

Sprzedam :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi Coupe / Cabrio.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga