Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi quattro coupe 2.3 NG + kuchenka lpg = ratowanie

Prezentacja w/w od 1980 do 1996 lub od 1991 do 2000.
Afi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 10 sie 2015, 22:37
Lokalizacja: wrocław

Audi quattro coupe 2.3 NG + kuchenka lpg = ratowanie

Post autor: Afi » 11 sie 2015, 01:16

Siemano wszystkim 8-)


Nigdy bym się nie spodziewał, że wpadnę na to forum. Nic się nie zanosiło na plany zakupu Audi. A jednak...

Cały ambaras w tej historii zaczął się w kwietniu tego roku, kiedy wracając ze swych rodzinnych stron do Wrocławia na samym końcu zjazdu na bielanach moje (już w sumie nie moje) MG ZR postanowiło zerwać ze mną umowę o pracę w trybie natychmiastowym, przekręcając sobie rozrząd o 4 zęby, tym samym czyniąc sobie przysłowiowe sepuku.

W planach i tak owe cudactwo miało być zamienione, jednakże skutecznie moje poszukiwania musiały zostać przyspieszone. I tak oto zaczęło się szukanie auta do około 6 - 7 tysięcy. Problem w tym, że było to szukanie auta bez auta... Czyli byłem skazany na oglądanie max w promieniu 100km najrozmaitszych sztrucli, gdzie łzy z oczu się cisnęły. Przyparty do muru postanowiłem zamiast 6 tys. wydać 3 tysiące na auto, które prędzej czy później i tak się rozleci, a będzie w miarę jezdne i na parę miesięcy pozwoli mi się swobodnie poruszać i pomoże w poszukiwaniu jakiegoś modelu.

I tak oto po paru tygodniach wertowania olx i alledrogo wpadłem nagle na ogłoszenie sprzedaży Audi 90 w quattro. Szybki telefonix, przyjeżdżam na miejsce i... Stoi. W krzakach, bez ciśnienia w kołach, zakurzone, osrane, zapomniane... Czyli kolejny sztrucel.
Problem w tym, że zamiast się obrócić na pięcie, coś mnie dźgnęło, żeby go jednak obejrzeć. Z czystej ciekawości wsiadłem do środka. I nagle czas zwolnił, zatrzymał się, zrobił kołowrotek i wysadził mnie spowrotem do 1996, gdzie jako mały szczyl z drugim szczylem bawiłem się w rajdy, siedząc w jego ojca osiemdziesiątce B2. Ten sam zapach. Ten sam klimat. Zacząłem się rozglądać w koło, jakby mnie wsadzili do jakieś cybernetycznej pralki załamującej czasoprzestrzeń. W ogóle - patrząc oczami sprzedającego (starszy sympatyczny pan swoją drogą) - musiałem wyglądać jak jakiś... Sami sobie dopowiedzcie.

Wtedy przyszedł czas na otrzeźwienie. Weź się w garść Rafał - przemówił drugi ja sam. Parę konkretnych pytań odnośnie historii auta - i równie konkretnych odpowiedzi. Auto nie jeździ od paru miesięcy - syn wyjechał do Niemiec i auto zostało rodzicom na głowie do sprzedania. Wcześniej w ciągłym użytkowaniu. Wymienione przednie zawieszenie i rozrząd. Czy to prawda okaże się to z czasem. Na tą chwilę warto by go spróbować odpalić i zobaczyć, czy można to nazwać środkiem transportu.

I kolejne dupnięcie w psychikę. 4 miesiące zastoju (lub więcej), wszędzie pełno pajęczyn, a straight five odpala za pierwszym przeganiając wszystkie pająki. "Siwy dym i czarna sadza pewnie" rzekł by użytkownik TeDIego, ale nie tu. Oooo nie. Dostojnie zszedł z wysokich obrotów i czekał cierpliwie, podnosząc swobodnie tym samym temperaturę.

I wtedy był ten moment, by zakochać się w tym aucie. Jeden z najwspanialszych dźwięków, jakie dane mi było słyszeć. Ciary z pleców porozlatywały się przez oparcie na tylną kanapę, zajrzały do bagażnika, by przekonać się, że nie mają szans ucieczki i wróciły spowrotem ze zdwojoną siłą. Wszelakie niedoskonałości zdawały się nie mieć żadnej ważności.

Musiałem kupić to auto. K''''a... Znowu kupiłem furę sercem, zapłaciłem banknotem i zostawiłem mózg gdzieś po drodze. Ludzie się znowu będą pytać "nie możesz kupić normalnego auta?"

A ja im na to "życie jest za krótkie, żeby jeździć normalnymi autami" <urodziny>

No i mam Audi ;-) Sztrucel kupiony za 3000zł sprawia mi taką frajdę, że jednak zostawię go sobie na dłużej i będę w nim dłubał, ile będę mógł. A planów jest wiele. Na wszelki wypadek nie będę ich tu jeszcze ujawniał. Narazie mechanika, później blacharka, wnętrze a później to już z górki. Zależy czy uda mi się sprzedać nerkę.


Kilka danych o aucie


Audi B3 Coupe quattro

- Silnik: 2.3 NG z gazem - chodzi na obydwu paliwach
- Napęd: Quattro z blokadą i opcją wyłączenia ABS
- Rocznik: 1991 (mój rówieśnik <lol>)
- Przebieg: 333999
- Wyposażenie:
+ ABS
+ Wspomaganie kierownicy
+ Centralny zamek (nie działający)
+ System Dolby Sorround, czyli radio z CD i dwa charczące głośniki
+ Elektryka szyb i lusterek
+ Regulacja wysokości świateł
+ Przednie halogeny
+ Niesamowity klimat
+ Jajcarska dziura w oparciu kierowcy

Niesamowicie przy tym zestawie boli brak klimatyzacji albo chociaż szyberdachu. Po godzinie jazdy jaja sadzone.


Jeśli ktokolwiek miał chęć przeczytać wszystko to co tam na górze, pisane pół godziny po północy w 30 stopniowym upale, to mam dla niego niespodziankę.
Zdjęcia! ;-)


1Obrazek

2Obrazek

3Obrazek

4Obrazek

5Obrazek

6Obrazek

7Obrazek

8Obrazek

9Obrazek

10Obrazek

11Obrazek

Na tą chwilę porobione:

- Olej
- Filtr oleju
- Filtr paliwa
- Filtr powietrza
- Wlany i w zasadzie wyjeżdżony środek czyszczący układ paliwowy Pro-tec. Działa - polecam

Do wymiany na teraz:
- Tylne opony
- Klocki i tarcze tył
- Wachacze tył
- Amory tył
- Łożyska tył
- Wieszaki tłumika
- Podpora wału
- Świece x5
- Płyn hamulcowy
- Pasek alternatora
- Regeneracja dmuchawy
- Centralny zamek
- Filtr kabinowy
- Lustro prawego lusterka
- Wykładzina wewnętrzna
- I jeszcze dużo innych...


Życzcie mi wytrwałości i pomóżcie świeżakowi, bo pewnie będe dupę zawracał na każdym kroku <quattro>
Ostatnio zmieniony 14 sie 2015, 09:03 przez Afi, łącznie zmieniany 2 razy.

Jakki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2014, 21:50

Post autor: Jakki » 11 sie 2015, 05:27

Lubię takie hmm projekty? :D Dźwięk tego silnika jest niesamowity :) Powodzenia w doprowadzaniu auta do normalnego stanu ;)

Tigeros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2842
Rejestracja: 22 lip 2009, 03:00
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Radom

Post autor: Tigeros » 11 sie 2015, 09:34

opis jakbym czytał książkę... bomba <ok> 3k za coupe quattro to myślę, że nie duża cena, oby się sprawowała, życzę góry hajsu i cierpliwości :-)

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 11 sie 2015, 09:35

Kurde, wyrwałeś fajne auto :-) 3000zł za coupe quattro to jest coś :-) Powodzenia, pytaj szukaj zawsze pomożemy <ok>

strugar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 03 lis 2014, 12:03

Post autor: strugar » 12 sie 2015, 21:50

Gratuluje zakupu i współczuje zarazem ja swoją też kupiłem sercem i walczę od kilku miesięcy a końca nie widać.
Mogę tylko powiedzieć z własnego doświadczenia ze im dalej w las tym gorzej.
Ale powodzenia i trzymam kciuki może się gdzieś we Wro spotkamy.
Once Audi always Audi
było :
80 B3 1986r 1,8
A4 B5 1996r 1,8T quattro
A6 Avant C5 2000r 2,6

Jest
A4 Avant B5 2001r 1,9 TDI
Coupe Quattro 1990r 2,3

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 13 sie 2015, 15:41

Zacznę od tego abyś poprawił temat :arrow: Audi Coupe Quattro 2,3 NG

Nie było...nie ma i raczej nie będzie takeigo modelu jak Audi 90 Coupe Quattro czy Audi 80 Coupe Quattro. Jest tylko Audi Coupe i ewentualny dopisek Quattro.

To tak na marginesie. Trzeba "nowych" dokształcać :mrgreen:


Widzę, ze znalazła się dusza by uratować chrupka ;-) Dużo pracy przed Tobą ale zrewanżuje się takimi wrażeniami... Raczej już nie będziesz chciał FWD ;-)

Masz ostatni wypust 8B B3...zobacz po VINie czy czasem nie jest to jeden z ostatnich :-)

Z blacharką będzie trochę zabawy ale widzę, ze do odratowania - zacznij od tego i potem składaj klocki do kupy. A zimą oraj i wlezie - te auta są dość wymagające. To taki samochodowy amstaff - przyjaciel ale jak trzeba to upie.... :mrgreen:
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

Mesje
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2015, 18:46

Post autor: Mesje » 13 sie 2015, 19:06

To widze,że nie jestem jedyny :)

Ja musiałem porzegnać się z SAABem, kumpel powiedział,zeby rozejrzeć się za audi c4, ale no jakoś ten wielki tyłek nie przekonywał mojej kobiety, pokazałem jej coupe, i powiedziała "o ten wygląda fajnie". Pomyślałem sobie czemu nie. Tak samo jak ty pojechałem i zobaczyłem auto,które stoi opuszczone bo właściciel w Anglii i rodzice sprzedają. Wszędzie igły z drzew, ślimaki, i kurz. Odpalony, spowodował,ze nie mogłem bez niego wrócić. I tak mam audi coupe 2.3 (niestety bez quattro). Też kupiony po to by go uratować.
Trochę mnie pocieszyłeś,że nie tylko ja kupuje auta sercem :D

Awatar użytkownika
k3llys
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 903
Rejestracja: 08 sty 2011, 16:19
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: k3llys » 13 sie 2015, 19:18

gratulacje zakupu, i powodzenia przy reanimacji ;-)

Afi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 10 sie 2015, 22:37
Lokalizacja: wrocław

Post autor: Afi » 23 sie 2015, 17:38

1. Pytanie do ludzi z Wrocławia - gdzie najlepiej zaopatrzyć się we wszelakie części do quattro?

Pytałem ostatnio znajomego z serwisu, gdzie zaopatrują się w InterCars'ie i były problemy z częściami - jak nie było wcale, to ceny zaporowe. Tylne amory Bilsteina za 470zł/szt. :shock:
W sklepie obok na Nadodrzu chłopaki nie mają czasu, dużo zleceń, a na częściach i tak zarobią góra 50zł (takie dostałem wytłumaczenie). To sobie odpuściłem. Na allegro kłopot z odbiorem - pracuję w godzinach, w których pracuję poczta i nie ma mi kto tego odebrać.

Znalazłem naprędzce dwa sklepy we Wro:
- Henryk Srebrowski
API
Dekarska 9B
- Remicar.pl
gliniana 87

Czy ktoś mógłby coś polecić dodatkowo?

2. Druga sprawa - od jakiegoś czasu brzęczy w tylnej części auta. Na gazie mniej, na paliwie bardziej. Pompa paliwa dogorywa?

3. Trzecia sprawa - małe prezenty i literatura czekają na użycie:

Obrazek

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 23 sie 2015, 19:44

Afi pisze:Tylne amory Bilsteina za 470zł/szt.
Ciężko Ci będzie znaleźć dedykowane w niższej cenie. Możesz spróbować w dwóch sklepach internetowych:

http://www.sklep.carstuff.pl/ - są sprawdzeni przeze mnie i nie ma problemu z wysyłką. Napisz do nich czego potrzeba a Ci znajdą prawei każdy element do Quattro B2/B3/B4 jeśli jest gdzies produkowana.

http://20vturbo.pl/pl/ - obecny na forum DES. Z pewnością też jest w stanie ogarnąć części do ww auta.
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 24 sie 2015, 01:01

Widziałem jak stała w krzakach... Dobrze, że w końcu ktoś się zaopiekował ;-) Niedaleko tego miejsca mieszka znajomy od 90 quattro z 1.8T pod maską ;-)
Afi pisze:1. Pytanie do ludzi z Wrocławia - gdzie najlepiej zaopatrzyć się we wszelakie części do quattro?
Nie jestem z Wrocka ale często tam bywam. Uderz do Szymka na ul. Obornickiej koło Shella. Konkretny człowiek ;-)
Moje Audi Typ89 - Temat...

Tatowe Audi A6 4B 2.7BiT Avant quattro
- Temat...

Graty na sprzedaż:
ALLEGRO

Afi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 10 sie 2015, 22:37
Lokalizacja: wrocław

Post autor: Afi » 25 sie 2015, 07:53

Szybkie pytanie na czasie (sprawdzałem po innych tematach, ale sprawa była poruszana dawno temu) - nie idzie znaleźć tylnych wahaczy do mojego strupa w żadnym sklepie we Wrocławiu. Na necie też ciemno. Ma ktoś jakieś pomysły gdzie by to znaleźć?

krótki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 289
Rejestracja: 08 sie 2013, 18:08

Post autor: krótki » 25 sie 2015, 08:46

A czym się różnią od przednich?

siwy_83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2015, 19:49

Post autor: siwy_83 » 25 sie 2015, 08:48

Do uratowania :) spraw by odzyskał dawny blask ;)

Awatar użytkownika
k3llys
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 903
Rejestracja: 08 sty 2011, 16:19
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: k3llys » 25 sie 2015, 12:05

siwy_83, nie zawsze da się uratować, mój tata w B5 miał tak zgniły wahacz że się rozpadł i koło zmieniło kąt :-/

Afi, jeszcze pozostają szroty, i internet ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi Coupe / Cabrio.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga