Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi Coupe B4 Quattro AAH] by szymsik

Prezentacja w/w od 1980 do 1996 lub od 1991 do 2000.
Awatar użytkownika
szymsik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 110
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:55
Lokalizacja: Wrocław/Blachownia

[Audi Coupe B4 Quattro AAH] by szymsik

Post autor: szymsik » 29 maja 2014, 17:12

Witam serdecznie :D

W końcu znalazłem troszkę czasu i mobilizacji do założenia tematu ;)

Tak więc moje wymarzone Coupe Quattro zakupiłem 21 Marca od szanownego pana Bloka , trochę na wariackich papierach trochę nocą ;) Autko przez poprzedniego właściciela , wiadomo dopieszczone , wyniuchane , wycyckane , więc trzeba to kontynuować :D Poprzednie B3 miałem 7 lat , zobaczymy ile z Coupetą wytrzymam. Auto ma służyć do użytku codziennego , jakichś mega planów na mody jak na razie nie mam , zobaczymy co życie pokaże , jak na razie cały czas je poznaje i podchodzę do niego z respektem , oczywiście nie mogę doczekać się zimy :mrgreen:


A więc :

Audi Coupe 8B Quattro 2.8 AAH
Rocznik 1991 modelowo 1992
Kolor: LZ5U indigo perleffekt

Wyposażenie od fabryki :

-Elektryczne szyby
-Elektryczne lusterka (podgrzewane)
-ABS
-Wspomaganie kierownicy
-Centralny zamek
-Podgrzewane przednie fotele
-Quattro

Wyposażenie od poprzednich właścicieli :

-Klimatyzacja manualna
-Reflektory soczewkowe
-Zderzak S2
-Instalacja LPG STAG 300
-Nowe fotele kubełkowe (nie grzane)
-Wydech ze stali nierdzewnej
-Odnowiona tapicerka w tym podsufitka


Kilka fotek :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co zbroiłem do tej pory ;-) :

- Walka z wodą(potopem)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To co widać na powyższych zdjęciach na szczęście jest już przeszłością , woda dostawała się 3 drogami :
Pierwsza - Uszczelnienie linki otwierania maski

Obrazek

Druga - Mała dziurka w narożniku uszczelki gdzie przylega szyba

Obrazek

Trzecia - brak gumki w górnym rogu drzwi

Obrazek

Linka została uszczelniona co widać na zdjęciu , uszczelka została naciągnięta i podklejona klejem do szyb , niestety po tym zabiegu przy myciu szlaufem lub karcherem dostaje się woda w samym górnym rogu gdzie szyba przylega do uszczelki , chociaż tyle że przy deszczu nie leci , a gumka w drzwiach zakupiona używana i zdaje egzamin , wczoraj doszła paczka od Des-a z nowymi gumami do prawych i lewych drzwi i przednia gumka lewych z Audi Tradition :mrgreen:
Po tym wszystkim okazuje się że woda dostaje się jeszcze gdzieś w okolicach lusterka od strony kierowcy ... na szczęście nie dużo , ale się dostaje :evil: , mam nadzieje że sprawę załatwi gumka przednia...

Korzystając z okazji rozpatroszenia wnętrza auta przy lekkiej telefonicznej pomocy Bloka usunąłem małego rudego z pod fotela kierowcy i zabezpieczyłem podkładem , kabelki dostały nową izolację bo stara się rozpadała , oczywiście wszystko zostało dokłądnie wysuszone :-)
Obrazek

- Zakupione i założone sprężynki od S2 , bo poprzednie nie nadawało się do jazdy po Wrocławiu ;-) ale średnio mi się to podoba myślałem że -20mm będzie siedział troszkę niżej ... na razie jeżdżę , może mi się opatrzy

- Częściowa reanimacja klimy , regeneracja aluminiowego przewodu między osuszaczem a kompresorem ponieważ był pognity i dziurawy plus wymiana filtra kabinowego ,ponieważ wyskoczył inny problem finansowo nie dałem rady w tym miesiącu zrobić wszystkiego a dodatkowo jest to stara klima więc potrzeba czynnika R12 = Drożeeej

- Wymiana osłony przegubu przedniego prawego zewnętrznego

- Wymiana uszczelki pokrywy zaworów po stronie pasażera

- Uszczelnienie zaślepki(?) nad obok , wlewu oleju do skrzyni

- Wymiana czujnika położenia wału

Po za tym zakupiłem relingi na dach dedykowane do Audi Coupe , stały ostatnio na czerwonej Coupecie B3 na allegro , może ktoś widział , stan idealny :mrgreen:
A do sprzedania mam relingi dedykowane do sedana na pewno B3 nie wiem czy do B4 podejdą , niestety w ogłoszeniu było że do Coupe okazało się innaczej , chętni na piv :-)

Plany :
- Dokończyć klimę
- Wygrać walkę z wodą
- Wymienić zawias drzwi od strony pasażera (paczka od Duo leci gdzieś ;-) )
- Usunąć pojedyncze stukanie przy ruszaniu lub skręcaniu gdzieś z przodu , denerwujące (może ktoś ma miał coś podobnego? )
- Jak finanse pozwolą przełożyć zbiornik LPG w koło
- Dopieszczać szczegóły
- Dbać bieżąco o autko :-)

:arrow: 11.11.2014 Tak więc w połowie Października zaliczyłem dużą lekcję pokory , tak to jest jak laik bierze się za upalanie Quattro ... Na szczęście nie stało się nic strasznego , opony do kosza(już slicki) i felgi do prostowania :evil: . Swoją drogą to szacun dla auta że naprawdę nic poważnego się nie stało ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po przygodzie z krawężnikiem :
:arrow: Wymiana końcówek drążków kierowniczych(Delphi) + dwie nowe śruby rzymskie
:arrow: Sprawdzenie kątów i geometrii zawieszenia + zbieżność

A tak po za tym :

:arrow: Wymiana oleju na Liqui Moly 10w40 MoS2 Leichtlauf z dodatkiem dwusiarczku molibdenu
:arrow: Wizyta u gazownika - wymiana filtrów i przegląd instalacji
:arrow: Naprawa rozrusznika - wymiana elekromagnesu
:arrow: Przy okazji ściągania rozrusznika wyciągnięty został alternator gdzie wymieniono bieżnie , łożysko oraz wymieniona została rolka napinacza paska
:arrow: Wymiana świec zapłonowych na NGK - Przy wyciąganiu świecy z pierwszego cylindra po lewej str. wyszła z tulejką.
:arrow: Wymiana przewodów zapłonowych na BERU
:arrow: Ponowna wizyta u gazownika na regulację
:arrow: Zeszlifowanie z progów starej konserwacji i nałożenie nowej bo już była szara i obrzydliwa :mrgreen:
Przed
Obrazek
Po
Obrazek

:arrow: W między czasie wydłużony został dolot z kwasówki który zrobił mi mój niezwykle uzdolniony tata :-D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wygląda dość efektownie 8-)

Na zimę trzeba zrobić aluski... , na Grudzień jest plan na nowe lepsze wtryski gazu.

I foto z dzisiaj :
Obrazek

To po lewej autko weekendowe a to po prawej w oddali to do użytku codziennego ;-)

Luty 2015
:arrow: Wymiana przedniego prawego łożyska w kole SKF
:arrow: Wymiana Lewej poduszki silnika
:arrow: Wymiana reflektorów na prawie nowe po stłuczce
:arrow: Na pokład wleciała nowa półka tylna bez dziur po głośnikach :mrgreen:

Marzec 2015
:arrow: Uszczelnienie tylnych lamp

Kwiecień 2015
:arrow: Nowy akumulator 72 Ah
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2015, 22:32 przez szymsik, łącznie zmieniany 5 razy.
Jest ---> Coupe B4 Q
Było ---> B3 1.8E
Kody lakierów Audi 80

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 29 maja 2014, 18:45

Widzę że wróciła moja ulubiona coupeta klubowa bardzo dobrze,pomału wsio ogarniesz <ok>powodzenia <piwo>

Awatar użytkownika
Rychu82
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 969
Rejestracja: 25 sty 2011, 09:18
Lokalizacja: J.G.

Post autor: Rychu82 » 29 maja 2014, 22:48

kolejne AAH quattrona dolnośląskim...moze sięj akieś zimowisko w końcu zrobi.
tez mi cos strzelało przy ruszaniumyslalem ze poduchy pod silnikiem ale wygladaly dobre, a przy wymianie silnika okazalo sie ze jednak dwie byly walniete.

co z klimą rzeźbisz? jak cos to mam swap do kabiny na climatronik..zreszta butla w koło i inne czesci do V6 tez sie znajdą ;-)

Tigeros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2842
Rejestracja: 22 lip 2009, 03:00
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Radom

Post autor: Tigeros » 29 maja 2014, 22:58

fajnie, że została na forum :-)

Awatar użytkownika
DEDHI
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 827
Rejestracja: 19 gru 2008, 19:49
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: DEDHI » 30 maja 2014, 09:13

Siemanko :mrgreen: dobrze że została w rodzinie <ok> Moduj dalej, będę kibicował <ok>
jest - Audi Cabriolet 2.0 ABK
https://audi80.pl/audi-cabrio-20-abk ... t76260.htm
jest - Audi A4 B5 1.9TDI Avant AFN po virusie :-)

było: Audi 80 B4 2.3 NG
https://audi80.pl/audi-80-b4-23e-10v ... htm#337788
było - Audi A6 C4 2.5TDI AEL Avant

UFOtm
Moderator
Moderator
Posty: 1240
Rejestracja: 23 lis 2006, 00:23
Imię: Michał
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: UFOtm » 30 maja 2014, 10:52

:arrow: gratki, aby do przodu i trzymaj ja w dobrej formie... sprezynki standartowe miales na setupie zimowym... czy nie dostales w dodatku do auta ?
2.8 AAH >>> 4.2 AHC

Awatar użytkownika
szymsik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 110
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:55
Lokalizacja: Wrocław/Blachownia

Post autor: szymsik » 30 maja 2014, 18:11

Rychu82 pisze:kolejne AAH quattrona dolnośląskim...moze sięj akieś zimowisko w końcu zrobi.
tez mi cos strzelało przy ruszaniumyslalem ze poduchy pod silnikiem ale wygladaly dobre, a przy wymianie silnika okazalo sie ze jednak dwie byly walniete.

co z klimą rzeźbisz? jak cos to mam swap do kabiny na climatronik..zreszta butla w koło i inne czesci do V6 tez sie znajdą ;-)
Z miłą chęcią na zimowisko się piszę , sprawdzimy i poduszki w takim razie :-)
Klimę reanimuję jeszcze muszę sprawdzić szczelność wyczyścić układ i nabić jak będzie szczelna , climatronik piękna sprawa ale chyba za dużo zabawy ;) Co do butli to musi być specjalna pionowa 8-)
UFOtm pisze::arrow: gratki, aby do przodu i trzymaj ja w dobrej formie... sprezynki standartowe miales na setupie zimowym... czy nie dostales w dodatku do auta ?
Dzięki , będę się starał :mrgreen: , a co do sprężyn to dostałem ale to były zwykłe nie -20 , mam pytanko do ciebie co do tych relingów , te zaślepki pod mocowanie się wyciąga czy wciska ? bo słyszałem różne wersje , pozdr
Jest ---> Coupe B4 Q
Było ---> B3 1.8E
Kody lakierów Audi 80

Awatar użytkownika
miki1133
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 467
Rejestracja: 17 sty 2010, 09:13
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: miki1133 » 30 maja 2014, 19:27

Znane mi auto bardzo dobrze ;-) dbaj bo jest o co
Fuck The New car.I'm driving oldschool

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 14 sie 2014, 16:17

Już się doczekać tematu nie mogłem. Fajnie, że coś się dzieje. Niech Ci służy tak dobrze jak mnie :-)
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

Awatar użytkownika
szymsik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 110
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:55
Lokalizacja: Wrocław/Blachownia

Post autor: szymsik » 11 lis 2014, 19:10

Mały Update w pierwszym poście.
Jest ---> Coupe B4 Q
Było ---> B3 1.8E
Kody lakierów Audi 80

Awatar użytkownika
KORU
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 910
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:32
Lokalizacja: EPWR

Re: [Audi Coupe B4 Quattro AAH] by szymsik

Post autor: KORU » 20 lis 2014, 00:03

szymsik pisze:A tak po za tym :

:arrow: Wymiana oleju na Liqui Moly 10w40 MoS2 Leichtlauf z dodatkiem dwusiarczku molibdenu...
Czyżby ubytki oleju były ? W hurtowni pytałem się o ten wynalazek i powiedzieli ze dwusiarczek molibdenu uszczelnia silnik. Polecany szczególnie do starszych samochodów. Instalacja LPG na pokładzie niestety generuje większą temperaturę spalania. Dobry olej to podstawa eksploatacji. Z takim dolotem dzwięk silnika pewnie uległ zmianie. Widać że dbasz o auto. Pokaz fotki wnętrza.

Awatar użytkownika
szymsik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 110
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:55
Lokalizacja: Wrocław/Blachownia

Post autor: szymsik » 22 lis 2014, 20:51

Troszkę ubytki były , ale raczej w normie. Dźwięk silnika , hmmm raczej nie , słychać jak zasysa powietrze .
Obrazek
Obrazek
Jest ---> Coupe B4 Q
Było ---> B3 1.8E
Kody lakierów Audi 80

Awatar użytkownika
śmigacz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 266
Rejestracja: 11 sty 2010, 20:43
Lokalizacja: zamość

Post autor: śmigacz » 22 lis 2014, 20:59

Fajne kubły , z czego to to ? ;-)

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 22 lis 2014, 21:02

śmigacz pisze:Fajne kubły , z czego to to ? ;-)
Unisexy tzw DRAGO. Kupowałem w CarStuffie.

Szymon naprawiłeś już felge?
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

Awatar użytkownika
szymsik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 110
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:55
Lokalizacja: Wrocław/Blachownia

Post autor: szymsik » 23 lis 2014, 10:22

Jeszcze nie robiłem , zamierzam zabrać je na mikołaja do siebie i tam działać , niestety każda felga coś dostała :/ ale na pozostałych tylko lekko ranty mają wygięcie bez pęknięć...
W Grudniu zamierzam wtryski gazu wymienić , tak więc też nie mały wydatek a po za tym chyba będę musiał poduszkę silnika w ASO kupić ;) Zamiennika nie to że nie ma w Polsce , ale nie ma w Niemczech, Belgii, Holandii, mają jeszcze w Dani sprawdzać bo tam mają ponoć jakieś duże magazyny. Nie mogę tego pojąć ... wszędzie jest w katalogach itp. a fizycznie tego nie ma , prawa jest, lewej nie ma ... nie pojmuję :)
Jest ---> Coupe B4 Q
Było ---> B3 1.8E
Kody lakierów Audi 80

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi Coupe / Cabrio.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga