Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.6] Alarm

ODPOWIEDZ
Vajra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 21 mar 2009, 19:27

[B3 1.6] Alarm

Post autor: Vajra » 03 maja 2009, 13:34

Witam. Mam pytanie odnosnie alarmu. Mianowicie chodzi mi o to ze chcialbym go w jakis sposob odlaczyc bo sa z nim lekkie problemu a szczerze powiedziawszy nie jest mi zbytnio potrzebny i tu moje pytanie w jaki sposob to zrobic ? Czy trzeba poprostu gdzies jakis kabelek odpiac czy cos innego? Wspomne iz posiadam centralke a to chyba jest w jakis sposob powiazane... Z gory wielkie dzieki

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 03 maja 2009, 16:34

jeśli jest centralka i syrena to najprostrzym "sposobem" jest odcięcie od niego zasilania, ale jak to sie mówi nie tędy droga.

Lepiej dostać się do centralki i kabli i demontować wszystko jak leci. sprawdzasz kable, odcinasz od ORI instalacji i ewentualnie izolujesz, niekstóre przewody będzie trzeba pewnie mostkować tzn łączyć na nowo bo pewnie są jakieś przecięte.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 03 maja 2009, 17:36

znajomy miał podobny problem.miał oryginalny alarm + centralny i po odłączenia zasilania od centralki alarm przestawał działać a centralny działał nadal.u niego nie było powiązania alarmu z centralnym w taki sposób że jedno bez drugiego nie działało...

Awatar użytkownika
pasiak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 26 paź 2008, 18:28
Lokalizacja: Ziemia Święta
Kontakt:

Post autor: pasiak » 03 maja 2009, 18:07

wystarczy ,że wypniesz kostkę z centralki i alarm przestanie działać

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 03 maja 2009, 19:38

pasiak pisze:wystarczy ,że wypniesz kostkę z centralki i alarm przestanie działać
czasami przez alarm (dokładany) jest realizowane odciecie zapłonu wiec wypięcie kostki od centralki moze spowodować ze autko nie zapali, wszystko zalezy od alarmu i jego podłączenia.

Awatar użytkownika
pasiak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 26 paź 2008, 18:28
Lokalizacja: Ziemia Święta
Kontakt:

Post autor: pasiak » 03 maja 2009, 20:08

widmo pisze:czasami przez alarm (dokładany) jest realizowane odciecie zapłonu wiec wypięcie kostki od centralki moze spowodować ze autko nie zapali, wszystko zalezy od alarmu i jego podłączenia.
odcięciem zapłonu steruje centralka, z chwilą odpięcia jej auto odpali na 122%

w.a.n.t.e.d
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 364
Rejestracja: 11 kwie 2009, 11:05
Lokalizacja: Chełm

Post autor: w.a.n.t.e.d » 03 maja 2009, 20:15

Wyjmij bezpiecznik. Proste i bez cięcia kabli:)

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 03 maja 2009, 20:42

z tym bezpiecznikiem jest różnie bo nie wiadomo co jest pod niego podłączone oprócz alarmu...

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 03 maja 2009, 21:01

pasiak pisze:z chwilą odpięcia jej auto odpali na 122%
ja z tym stwierdzieniem bym sie wtrzymał. nigdy nie wiadomo co to za alarm i jak jest podłączony.

Juz kilka razy wycinałem alarm który po wyjęciu wtyczek czy bezpieczników (albo odcięciu zasilania) nie pozwalał na uruchomienie auta. jedynie wycięcie wszystkich kabli pozwalało na "normalne uruchomienie"

Awatar użytkownika
pasiak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 26 paź 2008, 18:28
Lokalizacja: Ziemia Święta
Kontakt:

Post autor: pasiak » 03 maja 2009, 21:14

widmo pisze:ja z tym stwierdzieniem bym sie wtrzymał. nigdy nie wiadomo co to za alarm i jak jest podłączony.

Juz kilka razy wycinałem alarm który po wyjęciu wtyczek czy bezpieczników (albo odcięciu zasilania) nie pozwalał na uruchomienie auta. jedynie wycięcie wszystkich kabli pozwalało na "normalne uruchomienie"
odcięcie zapłonu w centralce alarmu działa tylko wtedy jeśli alarm jest uzbrojony a następuje próba odpalenia samochodu, natomiast jesli alarm jest rozbrojony i odłączymy wtyczkę z centralki , nie ma mozliwośći aby nastąpiło odcięcie

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 03 maja 2009, 21:26

pasiak pisze:natomiast jesli alarm jest rozbrojony i odłączymy wtyczkę z centralki , nie ma mozliwośći aby nastąpiło odcięcie
spotkałem sie z alarmem który za każdym razem gdy został wyciągniety kluczyk ze stacyjki i włożony ponownie trzeba było deaktywować go pilotem.
Odpięcie wtyczki nic nie dawało, bo po przekręceniu stacyjki auto nie odpalało.
Powodem był sposób podłączenia alarmu a dokładniej rozcięty przewód z kostki stacyjki Centralka działała jako przekaźnik który złaczał przewód ze stacyjki.
odpięcie kostki od centralki powodowało to ze ten przewód dalej fizycznie był rozcięty.

Awatar użytkownika
pasiak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 26 paź 2008, 18:28
Lokalizacja: Ziemia Święta
Kontakt:

Post autor: pasiak » 03 maja 2009, 21:31

widmo pisze:
pasiak pisze:natomiast jesli alarm jest rozbrojony i odłączymy wtyczkę z centralki , nie ma mozliwośći aby nastąpiło odcięcie
spotkałem sie z alarmem który za każdym razem gdy został wyciągniety kluczyk ze stacyjki i włożony ponownie trzeba było deaktywować go pilotem.
Odpięcie wtyczki nic nie dawało, bo po przekręceniu stacyjki auto nie odpalało.
Powodem był sposób podłączenia alarmu a dokładniej rozcięty przewód z kostki stacyjki Centralka działała jako przekaźnik który złaczał przewód ze stacyjki.
odpięcie kostki od centralki powodowało to ze ten przewód dalej fizycznie był rozcięty.
:shock: no to mnie zaskoczyłeś bo z takim podłączeniem jeszcze sie nie spotkałem

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 03 maja 2009, 21:38

pasiak pisze:bo z takim podłączeniem jeszcze sie nie spotkałem
ja tez na początku sądziłem ze będzie łatwo. było to we fordzie mondeo mk2 z włoch
urządzenie typu No Name, a musiałem to zdemontować bo padł jedyny pilot naprawić sie go nie dało a samochodu bez tego pilota sie nie dało odpalić.

Gdzieś mi leży ten fenomenalny gadzet jak go znajde to wrzuce foty

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 03 maja 2009, 22:04

ale koledzy rozpisujecie się o alarmach których tak naprawdę jest tysiąc rodzajów a kolega nie powiedział czy to oryginalny alarm czy dokładany.jeśli oryginalny to nie powinno być z nim problemu a jeśli dokładany to teraz zależy jaki rodzaj i co i jak jest podłączone...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga