Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9TDI] alarm wariuje po myciu silnika

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
depe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 102
Rejestracja: 26 wrz 2011, 11:10
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

[B4 1.9TDI] alarm wariuje po myciu silnika

Post autor: depe » 24 lis 2011, 11:21

Wczoraj umyłem silnik, wcześniej ciekła pompa paliwa i wczoraj została zrobiona przez jednego z naszych forumowiczów.
Po drodze do domu podjechałem na myjnię i chciałem obmyć lekko silnik z ropy.
Dosłownie dwa razy psiknąłem, łącznie mogło to trwać raptem 4 sekundy :-)
No i niestety teraz alarm wariuje.

Zamykam auto i po około minucie włącza się alarm. Chwile potem się wyłącza i znowu się włącza.
Myślę że to ma związek z wczorajszym myciem silnika - gdzieś musi być jakieś zwarcie.

Z innych szczegółów które mogą być istotne, nadmienię również że gdy zamykam auto słyszę zazwyczaj dwa razy "tiiiiii-tiiiii" natomiast teraz słychać to 4 razy "tiiiii-tiiiii-tiiiii-tiiiii".

Otwieranie auta to 1 sygnał "tiiiii" i nie zmieniło się.

Gdzie może leżeć problem?

Mam izopropanol, mogę gdzieś poczyścić styki gdzies pod maską... tylko powstaje pytanie które z tych styków mogą to powodować?

Awatar użytkownika
Dreamer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2011, 17:44

Post autor: Dreamer » 24 lis 2011, 16:32

Ojj błąd zrobiłeś. Nie powinno się myć silników myjką ciśnieniową. Jak chcesz coś doczyścić do szmatka i jedziesz :-) Za dużo elektroniki.

Awatar użytkownika
depe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 102
Rejestracja: 26 wrz 2011, 11:10
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: depe » 24 lis 2011, 22:58

To, że nie powinno się myć całego silnika to raczej dla mnie oczywiste ;-)
Chciałem umyć blok silnika z prawej strony, od strony pompy, wraz z elementami które są pod pompą, bo były już obrzydliwie brudne.
Oczywiście można szmatką...ale myślę że nie w tym przypadku. Nie wyobrażam sobie czyszczenia tego szmatką, już nie chodzi o stopień zabrudzenia, ale po prostu niedostępność miejsc które są brudne. Ciężko byłoby włożyć dłoń pomiędzy blok silnika a pompę i dalej między blok a węże.
Zdecydowałem się więc na dwukrotne psiknięcie w to miejsce gdzie ropa kapała z pompy.
Oczywiście woda odbiła się refleksem, co było nieuniknione i poleciała też na inne elementy silnika ;-)
No cóż, na razie zamykam auto bez alarmu. Zobaczymy, może problem rozwiąże się sam.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11729
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 25 lis 2011, 07:09

Może masz pod maską jakiś czujnik zamknięcia klapy i tam dostała się woda.
Gdy woda odparuje to problem teoretycznie powinien sam zniknąć co prawda to nie lato ale w końcu odparuje - mówię to gdybyś nie znalazł tego miejsca gdzie nalałeś wody.

Awatar użytkownika
VW_parts
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 302
Rejestracja: 19 mar 2011, 17:31
Lokalizacja: żychlin

Post autor: VW_parts » 25 lis 2011, 08:45

kolega tak miał , fakt ze w innym silniku bo mk2 1.8 gaz, jak umyl silnik przez 2 dni nie chciał odpalić aż wysechł.okazało sie ze jakis przekaznik mial zwarcie od gazu,wymienił na nowy i wsadził go w jakas puscze szczelna i git.

ja to nie myje silników i jak widze przy kupnie ze umyty to nawet dalej nie oglądam.

Awatar użytkownika
depe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 102
Rejestracja: 26 wrz 2011, 11:10
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: depe » 26 lis 2011, 21:21

Wczoraj delikatnie przeczyściłem kilka elementów elektrycznych izopropanolem (losowych, które były "gdzieś na wierzchu").
Mimo wszystko alarm dalej wariował. Dzisiaj wieczorem około godzinę temu zamykałem auto i wygląda na to że sytuacja powróciła do normy.

Dzięki za odpowiedzi!

Awatar użytkownika
VW_parts
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 302
Rejestracja: 19 mar 2011, 17:31
Lokalizacja: żychlin

Post autor: VW_parts » 29 lis 2011, 16:04

pszem pisze:Wczoraj delikatnie przeczyściłem kilka elementów elektrycznych izopropanolem (losowych, które były "gdzieś na wierzchu").
Mimo wszystko alarm dalej wariował. Dzisiaj wieczorem około godzinę temu zamykałem auto i wygląda na to że sytuacja powróciła do normy.

Dzięki za odpowiedzi!
no i o to chodzi,

u mnie IPA jest stale w z narzedziami bo zawsze sie przydaje do styków :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga