Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4]ALL-Problem z alarmem i centralnym

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

[B4]ALL-Problem z alarmem i centralnym

Post autor: Canibal » 09 kwie 2008, 21:39

Witam mam taki problem.Otoz od 2 dni zauwazylem taki problem ze jak zamkne auto z pilota centralny alarm sie zalacza drzwi zamki wszystkie sie zamykaja ale 2 dni temu rano wstaje auto otwarte tzn wszystkie drzwi otwarte dzis jechalem do auchan zamykam z pilota central po okolo 30 minutach wracam alarm zalaczony ale wszystkie drzwi otwarte i pytanie co to moze byc ? pompka centralnego czy moze cos ze sterownikiem ?do tej pory bylo wszystko ok i dzialalo w 100% alarm zakladalem jakies 2-3 miechy temu i tez wszystko bylo ok.A dzis jakis czas temu jechalem do znajomej i uzbrajam alarm zamek sie zamknal swiatla mrugnely dioda sie zapalila ide do niej wychodze po jakichs 15-20 minutach a tu ani alarm nie dziala ani centralny nie zamkniety :shock: :shock: i juz nie mam pojecia co to moze byc :-/ i takie pytanie jak zakladaja alarm a mialem juz centralny przed zakladaniem alarmu to oni sterownik przelaczaja na ten od alarmu czy zostaje dalej ten stary ?



sry za kolejny temat ale przejrzalem szukajke wyskoczylo 10 stron przy 4 stronie wymieklem :-/ wszedzie opisane o silownikach i o tym jak zakladac centralny :-/ jak bylo to sorki

Awatar użytkownika
zjawa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 05 lut 2007, 11:58
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: zjawa » 09 kwie 2008, 22:53

A jak zamkniesz kluczem ( bez uzbrojenia alarmu) to też po jakimś czasie sam się otwiera?

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 10 kwie 2008, 04:43

zjawa pisze:A jak zamkniesz kluczem ( bez uzbrojenia alarmu) to też po jakimś czasie sam się otwiera?
no tego jeszcze nie probowalem dzis sprawdze jak auto postawie w pracy na parkingu =]
odpalilem auto i znowu alarm dziala bez zarzutu uzbrojony ale wsszystkie drzwi byly otwarte malo tego alarm jako tako dziala bo jak tylko otworzylem drzwi zaczela wyc syrena :-/

Awatar użytkownika
zjawa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 05 lut 2007, 11:58
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: zjawa » 10 kwie 2008, 10:15

Sprawdź bo chyba to właśnie alarm płata takie figle... Jak będzie ok to instalka alarmu do poprawki

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 10 kwie 2008, 10:36

Zależy co to miałeś za alarm, ale przy podłączeniu alarmu sterownik zamka zostaje, tylko po prostu te dwa kabelki wychodzące z alarmu, które sterują zamkiem są podpięte pod sterownik centralnego bądź po prostu wpięte w kable od zamka/siłowników. Po mojemu wina tutaj leży po stronie sterownika alarmu, tylko problem jest w tym żę jeśli dajmy na to otwierasz drzwi z pilota i po ok 15 s. ich nie otworzysz to alarm się sam uzbraja zamykając przy tym drzwi. Podjedz do tych fachmanów i niech sprawdzą o co kaman, jeśli zamkniesz kluczykiem to nie powinien Ci się otworzyć. Co do zamka masz elektryczny czy pneumatyczny?

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 10 kwie 2008, 12:06

niestety nie wiem jaki mam zamek czy elektryk czy pneumatyk nie mialem okazji sprawdzic poki co auto stoi 6,5h na samym centralnym (zamknalem klucyzkiem) i nadal auto jest zamkniete pozostaje mi jeszcze sprawdzic dzis w nocy sam central i jutro z rana w pracy z alarmem i jesli znowu na alarmie beda otwarte to bedzie centralka alarmu :-/ dobrze ze jest na gwarancji :D

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 10 kwie 2008, 12:22

SPrawdzić jest łatwo, jeśli jest elektryczny po przekręceniu kluczyka rygle drzwi Ci wskakują szybciutko bez zbędnych słyszalnych dźwięków ;-) jeśli pneumatyczny to usłyszysz pompkę i rygle dużo wolniej będą się chować, generalnie słychać pompkę w pneumatycznym :-) życzę powodzenia w rozwiązaniu problemu, Szerokości <ok>

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 11 kwie 2008, 08:11

hmm nadal niebardzo wiem jaki mam centralny jak zamykam drzwi od srodka i np wcisne od strony kierowcy to najpierw sie zamyka po stronie kierowcy dopiero po chwili pozostale jesli zamkne z pilota zamykaja sie nierownomiernie ale ida wszystkie 4 na dol poza tym zastanawia mnie to czy jest mozliwe to aby central padl ? bo juz wymiekam na noc zostawil;em auto na samym centralu i rano auto bylo otwarte dzis w pracy auto stalo 1,5h na aalrmie i auto bylo otwarte a alarm wlaczony

Awatar użytkownika
zjawa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 05 lut 2007, 11:58
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: zjawa » 11 kwie 2008, 12:43

Z objawów wynika, że prawdopodobnie masz centralny pneumatyczny i chyba pompka nie trzyma ciśnienia, albo jakiś przewód uszkodzony?

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 11 kwie 2008, 16:07

Wygląda jednak na uszkodzenie centralki alarmu,można odpiąć całą kostkę od alarmu,tak żeby nie miał zasilania i sprawdzić co będzie.Raz miałem przypadek z B4-w klapie tylnej były uszkodzone przewody między innymi od centralnego zamka i czasem zwierały do masy przez żarówki itd.-skutek podobny jak u ciebie.

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 11 kwie 2008, 16:13

dzis odpialem cala kostke od alarmu no ale wtedy centralny wogole nie dzialal tzn zrobilem to tylko w ten sposob odpialem centralke i chcialem przy otwartych drzwiach wcisnac zamkniecie drzwi i "przycisk" ani drgnal wogole nie chcial sie ruszyc poki co mnie to zdenerwowalo bo co 1,5 godz drzwi byly otwarte brakowalo tylko kartki "okradnijcie mnie jestem otwarty" :-/ wiec odlaczylem alarm w cholere i zamykam na klucz jesli jutro z rana auto znowu bedzie otwarte tzn ze mogla pasc tez pompka od centralnego ale nie widzialem aby gdzies byly kable uszkodzone :-/ .

Poza tym takie pytanie pompka jest zamontowana w bagazniku po prawej stronie we wnece na glebie i jest oslonieta gabka (pompka przy zamykaniu i otwieraniu drzwi chodzi dosc glosno tak ze bez problemu ja slychac:D) a obok z kolei jest rowniez gabka i cos w niej jest ale nie wiem co to i nie bardzo da sie to wyciagnac czy ktos ma pojecie co to moze byc ?

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 11 kwie 2008, 17:43

Canibal, nie masz co się denerwować bo to normalny objaw że cyngiel nie drgnął. Jak otworzysz drzwi i chcesz wcisnąć cyngiel to musisz przestawić zapadkę w zamku drzwi. A co do głośności pracy pompki to u mnie jej nie słychać.



Sory panowie ale miałem chyba chwilowe zaćmienie. Faktycznie musi działać central bo przekaźniki w alarmie są normalnie zamknięte i działanie ma takie jak sam centralny.
A o rwaniu kabli ta ja nic nie pisałem :roll:
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2008, 06:50 przez Kubik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 11 kwie 2008, 19:57

u mnie pompke slychac moze dlatego ze moja jest od dawna ;] nie wiem czy dobrze widzialem ale chyba jest z 91 roku poza tym odlaczylem alarm sposobem wylaczylem syrene oraz wyciagnalem bezpiecznik od alarmu w ten sposob alarm nie dziala i mam znowu tylko sam central teraz czekam do jutra i auto stoi do rana i sprawdze czy beda otwarte drzwi przy alarmie juz pisalem co bylo :)


a moja druga sprawa ta ktora juz opisalem ktos wie moze co sie znajduje po prawej stronie w bagazniku za lampami ? mam tam pompke centralnego oraz jakas gabke i w niej cos jest niestety nie wiem jak to sprawdzic co tam jest ma moze ktos cos podobnego ?

[ Dodano: 2008-04-11, 19:58 ]
co do rwania kabli poki co odpada alarm jest na gwarancji a jak zobacza ze grzebalem sam i kable rwalem uznaja iz gwarancja minela bo sam ingerowalem w alarm

Awatar użytkownika
koko666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 275
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:21
Lokalizacja: Szczawnica

Post autor: koko666 » 11 kwie 2008, 21:41

skoro odlaczyles alarm to napisz nam jutro jaki efekt. dobrze ze nie rwales kabli, wtedy lipa z gwarancji... a tak z ciekawosci: ile zaplaciles za alarm?

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 11 kwie 2008, 21:42

kubik pisze:centralny nie zadziałał to też normalka bo przewód sterujący z centralnego "przechodzi" przez centralkę alarmu.
Niestety nie powinno tak być,montaż alarmu nie powinien naruszać działania instalacji samochodu,a ponieważ w audi wymaga trochę więcej zabawy i inwencji,ktoś sobie znacznie uprościł robotę.Ja zawsze zachowuję oryginalne działanie zamka,bo w różnych sytuacjach np. jak u kolegi układ funkcjonuje niazależnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga