Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Avant Centralny zamek

ODPOWIEDZ
Luki_DG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:14
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[B4] Avant Centralny zamek

Post autor: Luki_DG » 02 lis 2010, 16:52

Panowie niestety mam problem. Centralny zamek znowu przestał działać. Wymieniłem wyłącznik krańcowy, pozbawiłem auto alarmu, przelutowałem styki na płytce pompki, polutowałem mniej wiecej kable w klapie obizolowałem je, i auto nadal się otwiera. Wieczorem je zamykam rano przychodzę a auto otwarte. Dodam że nie zawsze po otwarciu drzwi na włączonych światłach słychać ten piszczyk. Czy możecie mnie sprawdzic jakie macie numery na pompkach? Może mam zła załóżona ja mam na 2 kostki jedna biała druga czarna z 2 kablami. Moja pompka ma nr 4a0 862 257a. dodam jeszcze że podczas demontarzu pokrywy pompki usłyszalem jak ucieka z neij ciśnienie to normalne ??

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 03 lis 2010, 10:55

sprobuj od innego kombi zalozyc pompke, wtedy juz cos bedziesz wiedzial gdzie szukac przyczyny, a i jednoczenie swoja zaloz na sprawdzenie u kolegi, wg etki od sedan jest taka sama, roznia sie tym czy na pokladzie jest orginalny alarm lub sterowanie podczerwienia, no i sa standardowe, czyli powinny byc tylko trzy typy

jeszcze mozesz sprawdzic w przednich dzwiach jak nisko opadaja rygielki, byc moze nie opadaja do konca i, pompka dostaje sygnal ze dzwi sa otwarte i otwera wszystkie zamki ponownie, taki przypadek sie dzieje jak chcesz zamknac centralnym a masz otwarte drzwi kierowcy, wtedy nie da sie zamknac auta

Luki_DG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:14
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luki_DG » 03 lis 2010, 15:24

Rygielki opadają bez problemu jak zamykam kluczykiem,jak był alarm to nie zawsze się zamykały. Tak jak pisałem wcześniej drzwi kierowcy juz rozbierałem i wszytko chodzi. Wysokość opadania rygielka można regulować po przez obracanie siłownikiem. Nie mam już sił do tego auta.

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 03 lis 2010, 17:40

sprobuj sie z jakims kolega wymienic na pompki centralnego w celu sprawdzenia
a jak sie okaze ze masz dobra pompke to patrz co nie gra w silownikach kierowcy i pasazera

Luki_DG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:14
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luki_DG » 07 lis 2010, 11:32

Pytanie z innej beczki ma ktoś może schemat pompki centralnego, instalacji krańcówek i oświetlenia wnętrza?

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 08 lis 2010, 13:43

w dolnej czesci jest pompka centralnego, - central lock motor, a po lewej masz, krancowki przy pompkach z drzwi kierowcy i pasazera, tylne pompki nie maja podlaczenia elektrycznego, jezel potrzebujesz wiecej , jest to w http://www.centrum.audi80.pl/component/ ... Itemid,53/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga