Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4/ABK] Centralny nie działa i oświetlenie wnętrza też !

ODPOWIEDZ
marek1989
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 09 sty 2010, 09:40

[B4/ABK] Centralny nie działa i oświetlenie wnętrza też !

Post autor: marek1989 » 09 sty 2010, 10:19

Witam !
szukałem na forum coś o tym ale nie znalazłem więc pisze tu o moim problemie..

a więc: nie działa mi centralny zamek i nie świeca mi lampki oświetlenia wnętrza, a za kilka dni nagle nic nie robiąc przy tym zaczyna działać centralna i po otwarciu drzwi świecą lampki wewnątrz autka.... dzieje mi sie tak już kilka miesięcy czyli nie jest to zależne od pory roku(zimna)... podłączyłem nie dawno sterownik centralki z pilota pod kable z pompki centralnego zamka i gdy nie działa centralny zamek to słychać że sterownik "pyka" po naciśnięcia pilota czyli prąd dochodzi do pompki..... zamek jak nie działa to z poziomu zarówno pilota jak i kluczyka....

miał ktoś podobny problem ?!?!??!

proszę o odpowiedź, bo sam już nie wiem co robić, z góry wielkie dzięki :)

swistak3171
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2009, 20:51
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: swistak3171 » 09 sty 2010, 11:12

Witam Moim zdaniem problem leży w pompce centralnego zamka,ona steruje też oświetleniem,np po przekręceniu kluczyka otwierają się drzwi i zapala się światło.Najlepiej podmienić pompkę o tym samym numerze i sprawdzić.

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 10 sty 2010, 17:03

swistak3171 pisze:problem leży w pompce centralnego zamka
można tę płytkę dokładnie sprawdzić poprawić luty,połączenia,bo to tu pies jest pogrzebany,skoro raz działa a raz nie

miki878787
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 12 maja 2009, 22:20

Post autor: miki878787 » 06 lut 2010, 09:37

Ja mam podobny problem tylko że u mnie w ogóle nie działa centralny. Jak przekręcam kluczyk w drzwiach kierowcy i ZAMYKAM auto to zapalają mi się lampki wewnątrz, a jak OTWIERAM to zapalają mi się kontrolki na desce rozdzielczej (takie same jak po przekręceniu stacyjki). Co jest z tym zamkiem i gdzie może być zwarcie?

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 10 lut 2010, 18:41

miki878787 pisze:Co jest z tym zamkiem i gdzie może być zwarcie?
jak wyżej na tę płytę wchodzi również zasilanie ze stacyjki,wystarczy odpiąć kostkę żeby stwierdzić gdzie leży przyczyna(czy w module pompki czy dalej)

Awatar użytkownika
bendinger5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 482
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:12
Lokalizacja: Piotrków/łódzkie

Post autor: bendinger5 » 29 kwie 2010, 12:31

witam.podepnę się do tematu.ja mam taki problem z centralką że jak mam wszystkie drzwi otwarte i przekręcam kluczyk to wszystkie się zamykają, ale jeśli chcę otworzyć to otwierają się tylko te drzwi które otwieram kluczykiem.pompkę słychać tylko wtedy gdy zamykam, a jak otwieram to jej nie słychać.mam kombi i próbowałem przełożyć pompkę z sedana ale nic to nie dało.poradźcie coś na tą przypadłość mojego autka.

Awatar użytkownika
krisiun1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 999
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:28
Lokalizacja: Iłowo

Post autor: krisiun1 » 29 kwie 2010, 22:52

Zdejmij boczek i sprawdź przewody idące do siłownika, pompka załącza się (przynajmniej w moim aucie) minusem i plusem tzn. otwiera kiedy na przewodzie pojawi się minus i zamyka kiedy pojawi się plus lub na odwrót. Możliwe że któryś przewód jest przetarty lub siłownik do wymiany.

damian7402
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 30 sie 2009, 01:16

Post autor: damian7402 » 03 maja 2010, 18:20

Zaopatrz się w neonówkę 12V zdejmij boczek od strony kierowcy odepnij wtyczkę od siłownika.Zobaczysz trzy przewody. Neonówkę podłącz do skrajnych przewodów, jeżeli zaświeci zasilanie jest ok. Podłącz je spowrotem i zapamiętaj jaki kolor miał przewód środkowy, przejdź do bagażnika odepnij wielopinową kostkę od pompki znajdź ten przewód podepnij do niego neonówkę a drugi koniec do masy i poproś kogoś aby przekręcil kluczy.k w drzwiach, jeżeli zaświeci instalację masz sprawną.Proponuję zrobić to samo od strony pasażera

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga