Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1.9TDI 1Z] Centralny zamek

ODPOWIEDZ
bdg312
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2007, 15:48

[80 B4 1.9TDI 1Z] Centralny zamek

Post autor: bdg312 » 19 cze 2007, 21:00

Witam
Niedawno kuiłem audiczke i niedziała centalny zamek.Totalnie nic nie działa-zero reakcji na kluczyk.
Wydaje mi sie ze to pompka centralnego ponieważ jak ja rozebrałem to troszke śmierdzi jakby się spaliła. W zwiazku z tym mam takie pytanko czy do tej pompki aby działała wystarczy że są podłączone te 2 kostki zasilające??czy tez musi byc podlaczony do niej wezyk do powietrza, bo przy mojej pompce nie jest on zamontowany i nawet nie mam zadnego przewodu do powietrza.Aha jescze jedno pytanko czy centalny działa na kluczyk czy tez na przycisk w kluczyku(mam takowy w oryginalnym kluczyku audi)??
Dzieki i pozdrawiam

[ Dodano: 2007-06-19, 21:15 ]
sory mala pomyłka. wezyk do powietrza jest :-) ale po podlaczeniu do pompki, centralny nadal nie dziala :cry:
jaka jest tego przyczyna - pompka ??? czy moze cos innego
czekam na odpowiedz

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 19 cze 2007, 21:39

do pompki o ile dobrze pamiętam dochodzi + i - jako zasilanie. Do tego dochodzi dodatkowy +/- na otwieranie/zamykanie i inne przewody od lampki m.in. Dokładnie nie pamiętam, który to który.

Samo podłączenie głównego + i - nic nie da. Nie musisz podłączać na razie węzyka - najpierw sprawdź czy będzie działała pompka. W downloadzie gdzieś chyba są schematy, wiec tam poszukaj

ten guziczek w kluczyku, to zapewne taka mini latarenka

przejrzyj te tematy:
viewtopic.php?t=2720&highlight=centralny+zamek
i inne z centraly + zamek w szukajce

Grzesiek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2006, 17:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Grzesiek » 06 sie 2007, 12:56

Witam
postanowiłem podłaczyc sie do tematu otóż u mnie od strony kierowcy po przekreceniu kluczyka nie dzieje sie nic tzn nie da sie zamknac ani otworzyc .Musze zamykac i otwierac od strony pasazera
Dzieki za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 06 sie 2007, 13:09

Grzesiek, na początek sprawdź w drzwiach kierowcy kontakt krańcowy otwarcia/zamknięcia przy siłowniku (może zwyczajnie wtyczka jest wypięta). Żeby to sprawdzić musisz zdjąć tapicerkę drzwi.
Bdg312, niestety prawdopodobnie pompka ma już dosyć :( . W którymś wątku Doc pisał, że udało mu się naprawić tą elektronikę, mi niestety nie udała się ta sztuka :( i musiałem wymienić cały zespół pompki. Wewnątrz jest gromada elektroniki sterującej.

jean_pierre
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 65
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: jean_pierre » 06 sie 2007, 19:12

Ja też pozwolę się dołączyć do tematu bo mam nieraz tak ze jak zamknę drzwi centralny zamek zamknie wszystkie drzwi bagażnik itp ale zdarzyło mi się już kilka razy że zamykam, niby wszystko sie zamyka ale przychodzę po np godzinie do auta a drzwi są otwarte tak jak by po jakims czasie centralny zamek odbił i otworzył drzwi sam bez żadnej ingerencji :-( czy ktoś z was tak miał a jeśli tak to co trzeba sprawdzić ?? Może to problem z instalacją elektryczną ??

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 06 sie 2007, 19:19

Jean_Pierre jak wyżej na początek krańcówki do sprawdzenia. Potem sprawdź czy gdzieś nie masz poprzecieranych przewodów od krańcówek. Nie wiem na pewno jak jest w w naszych niuniach (nie miałem potrzeby tego rozgryzać póki co - tfu,tfu,tfu), ale jeśli centralny jest sterowany "masą" to zwarcie przewodu krańcówki do blachy może spowodować otwarcie. Z kolei w przypadku sterowania "plusem" przerwa w przewodzie sygnałowym krańcówki może skutkować otwarciem.

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 02 paź 2007, 15:02

witam Klubowiczów

mój centralny tez jakos swirował (jak wyrzucałem bieg wsteczny lub puszczałem pedał hamulca to sie zamykał), postawnowiłem sprawdzic kable w bagażniku i widac było ze juz ktos tam cos robił wczesniej bo było duzo izolacji. zlokalizowałem jeden urawany przewód koloru żółto-zielonego i mam pytanie: za co on odpowiada? dodam ze problem dotyczy B4 2.0 ABK, i jeszcze jedno: co mam pod siedziskiem tylnym za kierowca? wyglada na jakis komputer lub układ sterujący centralnym pozdrawiam

pecet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:57
Lokalizacja: Mińsk Maz
Kontakt:

Post autor: pecet » 02 paź 2007, 17:22

ja wywaliłem cały seryjny centaralny (jak ktoś chce to mam jeszcze częsci) i wstawiłem elektryczny za 150zł, wymiana to dzień roboty. Teraz wiem wszystko co i jak bo sam zakładałem więc jak się coś popsuje to naprawa będzie łatwa. Narazie jest już rok i nie sprawia problemów. Oryginalny jest chyba połączony z elektryką samochodu więc tam trudniej się połapać.

edit.to pod siedzeniem też mnie zastanawia

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 02 paź 2007, 19:24

To pod siedzeniem to może być komputerek ABS-u. Sterowanie centralnym siedzi sobie grzecznie w bagażniku, "w dołku" po prawej stronie, za wykładziną, otulone gąbką.

szantis
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 214
Rejestracja: 02 paź 2007, 09:14

Post autor: szantis » 02 paź 2007, 20:39

dokladnie pod tylna kanapą znajduje sie komputer abs....

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 04 paź 2007, 00:01

a czy ktos wie za co odpowiada zółto-biały przewód w wiązce kabli z lwej strony w klapie bagaznika??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga