Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3]. Centralny zamyka i po chwili otwiera.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 24 maja 2013, 21:51

W przyszłym tygodniu będę się brał za rozbieranie drzwi to i ta centralke sprawdze. Cały czas działało dobrze i w przeciągu kilku dni się zepsuło. Nic z tym nie robiłem bo mi się poprostu nie chciało, ale w tym roku trzeba to zrobić.

[ Dodano: 2013-06-01, 19:37 ]
Dzisiaj po 5h zmaganiu z centralnym przy czym wymieniłem dwa siłowniki i dalej nic nie pomagało. Prawa strona auta działa idealnie a lewa w ogóle. Działo się tak, że przy zamykaniu drzwi kluczykiem od kierowcy wszystkie drzwi się zamykały oprócz lewych tylnich. Gdy wcisnąłem dzyndzel od lewego tyłu to mi wywalało do góry dzyndzel od kierowcy a gdy wcisnąłem od kierowcy to zaś wywalało z lewego tyłu. Normalnie cuda i dziwy. Zacząłem kluczyć z Ojcem co się może dziać i rysowaliśmy sobie układ rozmieszczenia przewodów z powietrzem. W końcu doszliśmy do wniosku że trójnik rozdziela na prawą i lewą stronę samochodu i potem jeszcze jest trójnik w słupkach a że prawa strona działała a lewa nie, to problem musi być gdzieś pomiędzy wyjściem wężyka z bagażnika a słupkiem. Tym oto sposobem wyjęliśmy tylną kanapę i się okazało że na środeczku kanapy przewód z powietrzem jest dostrzętnie zmiażdżony i żadnym prawem nie ma jak tam powietrze przechodzić. Wycięliśmy ten kawałek ok. 4cm i od starego siłownika ucięliśmy ten gumiany przewód i nim połączyliśmy oba końce. Zamek centralny działa pięknie z kluczyka jak i z pilota i nie ma już problemu z otwieraniem po 2sek. Bardzo dziękuję wszystkim za chęć pomocy i naprowadzania mnie na przyczynę.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2013, 23:12 przez Kofper, łącznie zmieniany 1 raz.

mariuszki17
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2011, 12:43

Post autor: mariuszki17 » 16 sie 2013, 22:11

Mam problem jak zamykam centralny pilotem to nie dziala zawsze chyba ze dluzej przytrzymam przycisk w pilocie, zas przy otwieraniu podnosci rygle po nacisnieciu i zaraz je zamyka a czasami jest ok.?Z kluczyka zamykanie i otwieranie dziala normalnie.

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 16 sie 2013, 23:11

1. wymień baterie w pilocie :D
2. Przeczytaj mój poprzedni post i wywnioskuj z niego co było przyczyną u mnie :d
3. Poszukaj zimnych lutów w pompce. :mrgreen:

mariuszki17
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2011, 12:43

Post autor: mariuszki17 » 17 sie 2013, 15:53

Wymienilem baterie i jest ok otwiera narazie i zamyka zamyka i otwiera z pilota.Zobaczymy czy dlugo tak pozostanie dzieki

benek9202
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 119
Rejestracja: 21 maja 2012, 23:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: benek9202 » 19 sie 2013, 09:07

U mnie również coś centralka miesza.. Centralny zamek założyłem do siebie rok temu i wszystko działało idealnie. Ostatnio jednak mam problem, gdyż zamykając auto pilotem od razu odbija.. chowają się wszystkie dżingle tylko nie kierowcy.. Z kolei jak zamykam kluczykiem wszystko jest okej. Nie jest to wina pilota, gdyż na zapasowym jest to samo. Pytanie co sprawdzić?

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 19 sie 2013, 12:15

benek9202 pisze:Pytanie co sprawdzić?
przeczytac ten temat na poczatek, jest tu gdzies opisane ze wina lezy w zamku lub dzwigienkach drzwi kierowcy, czytaj tam sa szczegoly

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 19 sie 2013, 12:19

benek9202, Zobacz czy zasuwanie drzwi kierowcy lekko chodzi (porównaj opór rygielka z innymi drzwiami). Może to być spowodowane np. źle zamontowaną linką wewnętrznej klamki - pancerze włożony w złym miejscu że linka jest naciągnięta.
Sprawdź jak działa zasuwanie z centralnego zamka z drzwi pasażera bo może siłownik w drzwiach kierowcy wysiadł i gdy sterownik pilota symuluje zasunięcie drzwi kierowcy to wszystko oprócz drzwi kierowcy się zasuwa a jak przełączy na prawdziwy sygnał z siłownika drzwi kierowcy, które są nie zasunięte to wtedy pompka odsuwa bo myśli że ktoś "odsunął" samochód.
EDIT
Szara80tkaTdi, a ja z międzyczasie się tak rozpisałem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga