Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.6 ADA] czy montować alarm - sens ?

Zablokowany
zygus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:55

[B4 1.6 ADA] czy montować alarm - sens ?

Post autor: zygus » 08 kwie 2007, 10:54

witam mam zamiar zalozyc sobie alarm do mojej B4 ale jak rozmawialem z kolegami to mowili ze to jest nie potzrebne bo jesli maja ja wziasc to i alarm nic nie da i ze wogole tylko sie autko pieprzy. a co wy sadzicie?
Ostatnio zmieniony 24 sie 2017, 07:27 przez zygus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mario2560
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 418
Rejestracja: 19 lut 2007, 17:53
Lokalizacja: Białystok/Suwałki

Post autor: mario2560 » 08 kwie 2007, 11:26

Też spotkałem się z podobymi opiniami co poniektórych, niewiem...może przemawiała przez nich zazdrość że ja będę miał w mojej niuni alarm a oni nie. A jak ci ktoś szybę wybije to alarm się odezwie, jeśli go nie będzie to nie, pozatym podpinasz pod alarm centralny i masz otwieranie auta z pilota. Podpinasz odcięcie jakiegoś urządzenia i masz dodatkowe zabezpieczenie. Jeśli kupisz przyzwoity alarm to nie powinieneś mieć z nim kłopotów, powiedzenie "...tanie mięso psy jedzą.." również odnosi się do alarmów.
Reasumując, jeśli masz zbędnych parę stówek to zakładaj. Wygoda przede wszystkim, podchodzisz robisz klik i auto się otwiera, wysiadasz robisz klik i auto się zamyka, przy tym lepsze lub gorsze ale jakieś zabezpieczenie zawsze jest. A jeśli będą go chcieli ukraść to nie pomogą alarmy, odcięcia i blokady bo zawsze mogą użyć lawety. Pozdrawiam.
8-)

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 08 kwie 2007, 12:18

Nie ma zabezpieczeń w 100% skutecznych, nawet i z podwórka Ci podprowadzą jeśli będą specjaliści. Co do samych alarmów to jakieś tam utrudnienie zawsze dla złodzieja jest , zależy o kim mowa, bo taki gówniarz który kroi Ci radio bądź coś z auta może z pękać, ale dla profesjonalisty to i alarm za 500zł nie jest niczym groźnym. Ja ostatnio przez swoją oszczędność bo niezałożyłęm na czas pozbyłem się radia, naszczęscie cb nie mogli wykręcić, ale gdyby był alarm podejżewam że radio cd/mp3 też by zostało, bo najpierw cb się zainteresowali. Także postanowiłem przeznaczyć 200zł na alarm, da/nie da ale zawsze zostaje w podświadomości że jednak był a tak to sobie plujesz że szkoda Ci kasy było. No i dodatkowo masz ułatwione otwieranie centralnego, także proponuję sobie założyć, sam montaż nie jest skomplikowany, ;-)

zygus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 27 sty 2007, 20:55

Post autor: zygus » 08 kwie 2007, 13:48

dziki wielki. wlasnie o to chodzi zawsze bedzie swiadomosc ze alarm jest. a elektryk ktory bedzie mi to zakladal to powiedzial ze podlancza go pod popke paliwowo i nie ma opcji zeby go wzieli bo to za duzo roboty jest zeby go odpalic o ile wogole dadza rade. no i oczywiscie jak kolega napisal wygoda z otwieraniem i zamykaniem.dzieki za odpowiedz.po swietach bede alarmowal...pozdrawiam

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PABLO » 08 kwie 2007, 13:51

A u mnie jest fabryczny alarm z centralnym zamkiem ale jaką funkcję on spełnia to nie mam pojęcia bo i tak kluczykiem się otwiera centralny. A alarm to nie wiem jak zabezpiecza autko. A poza tym jest blokada biegów więc złodziejowi ewentualnie pozostaje laweta

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 08 kwie 2007, 19:01

Właściwie to możesz sobie zamontować tylko migającą diodę i dla złodzieja będzie wyglądać jak alarm :-) Ale co do otwierania zamka na pilota to faktycznie jest to bardzo wygodne :-)

Zablokowany

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga