Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4]dlugi sygnal uzbrajania alarmu

ODPOWIEDZ
myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

[B4]dlugi sygnal uzbrajania alarmu

Post autor: myster » 02 lis 2007, 21:00

Witam . Zdarzył mi sie dziś taki incydent i pozostał, mianowicie podczas zamykania drzwi zawsze odzywała sie syrena około 1sekundy a dziś po zamykaniu i otwieraniu wyje 5 sekund i sie wyłącza co jest grane spotkał sie ktoś już z tym problemem . Dodam, że alarm fabryczny. pozdrawiam i dziękuję za wszelkie porady.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2007, 21:09 przez myster, łącznie zmieniany 1 raz.

kam_nata
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 29 cze 2007, 17:42
Lokalizacja: włocławek

Post autor: kam_nata » 03 lis 2007, 08:21

Sprawdź czy wszystkie wyłączniki w drzwiach są całe. Któryś z nich mógł sie uszkodzić (złamać) i w ten sposób centralka daje ci znać, ze któreś drzwi są nie zamknięte.

Awatar użytkownika
padawi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 195
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:16
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: padawi » 03 lis 2007, 12:58

U mnie jest tak że kiedy wyłączam alarm są dwa piknięcia, ale jeżeli alarm WYŁ to piknięcia są trzy jak wył więcej razy to były też cztery.

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 03 lis 2007, 14:07

padawi pisze:U mnie jest tak że kiedy wyłączam alarm są dwa piknięcia, ale jeżeli alarm WYŁ to piknięcia są trzy jak wył więcej razy to były też cztery.
no wlasnie u mnie nie pipa tylko jest ciagly sygnal sprawdzalem czujniki i wydaja ok. narazie odlonczylem syrene bo juz denerwowala mnie

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 04 lis 2007, 00:02

A alarm jest z pilota??? Jeżeli tak to wymień baterię w lotniku bo niektóre alarmy w ten sposób sygnalizują, że bateria się kończy

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 04 lis 2007, 11:10

chips pisze:A alarm jest z pilota??? Jeżeli tak to wymień baterię w lotniku bo niektóre alarmy w ten sposób sygnalizują, że bateria się kończy
niestety nie na pilota. :-(

marecki69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2008, 19:03
Lokalizacja: Słupsk

Re: [B4]dlugi sygnal uzbrajania alarmu

Post autor: marecki69 » 18 cze 2016, 19:11

Witam,
po latach przypadłość z długim sygnałem alarmu uzbrojenia / rozbrojenia przytrafiła się i mnie, czy ktoś wie gdzie szukać tej usterki? czujniki krańcowe sprawdziłem, ewentualnie mam do wymiany wiazke w bagazniku ale już ponad rok jeżdżę bez podświetlenia tablicy, bo nie mam na to czasu (i bez bezpiecznika) ale alarm był ok, az tu nagle pomrygał w nocy awaryjnymi, a na trzeci dzień zaczał dłuuuuugo bączyć przy zamykaniu i otwieraniu.
Czy ktoś potrafi wskazać konkretną przyczynę? dzieki z góry, pozdrawiam
alarm ori, na kluczyk

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4657
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 18 cze 2016, 19:50

marecki69 pisze:az tu nagle pomrygał w nocy awaryjnymi, a na trzeci dzień zaczał dłuuuuugo bączyć przy zamykaniu i otwieraniu.
Jedno z drugim nie ma wiele wspólnego. Alarm masz dokładany i pewnie on świruje a długo buczy przez nieszczelność fabrycznego centralnego zamka.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

marecki69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2008, 19:03
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: marecki69 » 10 paź 2016, 10:08

maciek889 pisze:długo buczy przez nieszczelność fabrycznego centralnego zamka
Dzięki za odpowiedz,
nie zajrzałem tu na forum bo problem sam zniknął po paru dniach tak jak się pojawił, aż do.. wczoraj, więc jesli znowu zniknie to zapewne i tak wróci. a wkurzajece to jest niesamowiecie.
Czy to chodzi o nieszczelnośc przez którą dostaje się tam woda? do samego zamka przez wkładkę? problem styków, uszczelka zamka, inna uszczelka, etc? czego tam szukac jeśli już się tam dostanę i co miec ewentualnie przygotowane (nie dobierałem sie jeszcze do zamków a pogoda nie zachęca do roboty na powietrzu).
Czy to chodzi o zupełnie innego rodzaju nieszczelnosc?
pozdrawiam

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4657
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 10 paź 2016, 10:55

marecki69 pisze:Czy to chodzi o nieszczelnośc przez którą dostaje się tam woda? do samego zamka przez wkładkę?
Nie, chodzi o nieszczelność któregoś z siłowników, który jest zamontowany przy zamku w drzwiach a także klapie bagażnika, klapce wlewu czy nawet w niektórych wersjach w oparciu tylnej kanapy.

Ale prędzej pewnie gdzieś wąż doprowadzający powietrze do tego siłownika się rozłączył albo pękł (często pada przy klapie bagażnika). Najlepiej odłączać i zaślepiać układ po kawałku w miejscy gdzie się rozdziela i sprawdzać czy pomoże i będzie wiadomo w którą stronę iść.
Długa praca pompki może też być spowodowana jej zużyciem.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 10 paź 2016, 10:57

To masz fabryczny alarm czy dokładany?
Nieszczelność rurek od centralnego zamka czyli ucieka gdzieś powietrze które pompuje bądź zasysa pompka.

marecki69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2008, 19:03
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: marecki69 » 10 paź 2016, 13:17

Piotrekdriver1 pisze:To masz fabryczny alarm czy dokładany?
Witam, dziękuję Panom za odpowiedzi,
zawsze człowiek uczy się czegoś nowego.
Nie zwróciłem zbytniej uwagi na słowo "dokładny" i przyjąłem że to taka jego zaleta, że dokładny, ale czytam i widzę że to nie tylko sam przymiotnik. Wygląda na to że tak jak zauważył kolega maciek889 posiadam alarm dokładny, ale nie mam w tej chwili czym poprzec swojej teorii, co zaobserwowałem, to przy zapalonym silniku przy ryglowaniu i otwieraniu drzwi (wciskaniu i/lub wyciąganiu kołka) silnik gasnie, pilota nie mam, i nie wiem czy był, szyby na korbke, innych funkcji nie znam. Jak to odróznic, czy to ma wpływ na diagnozę, czy alarm dokładny tez jest fabrycznym i który jest u mnie - ich weiss nicht.
(znalazłem takie zdanie: " dokładany alarm z funkcją sterowania c. zamkiem" ?)
https://audi80.pl/80-b4-19tdi-1z-jak ... t58104.htm

Pozdrawiam

[ Dodano: 2016-10-10, 13:17 ]
Sprawdzałem czujniki krańcowe w drzwiach, są ok.
do tej pory wydawał jedynie krótki dźwięk przy zamykaniu, teraz długi przy zamykaniu jak i otwieraniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga