Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1,9TDI 1Z] Jak usunąć alarm.

grecko87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2011, 23:13
Lokalizacja: Włocławek

[80 B4 1,9TDI 1Z] Jak usunąć alarm.

Post autor: grecko87 » 05 sie 2011, 19:58

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem ze samochodem, gaśnie on w niespodziewanych momentach.
Męczył mnie ten temat dość długo i okazało się, że winę ponosi alarm. Który gasi mi silnik a potem nie mogę go odpalić... Prościej mówiąc gdzieś mam spięcie i chciałbym odciąć cały alarm. I tutaj chciałbym poprosić o pomoc, bo kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 05 sie 2011, 20:07

Znajdź pudełko z alarmem (najprawdopodobniej jest gdzieś pod osłoną z półką nad nogami kierowcy) a później po kablach szukaj gdzie jest wpięte odcięcie. Jeśli się ktoś nie postarał to szybko pójdzie a jak się monter postarał to możesz nawet wybebeszyć całe auto aby się go pozbyć.

grecko87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2011, 23:13
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: grecko87 » 05 sie 2011, 20:41

To jest alarm fabryczny więc we wszystkich kombiakach powinien być w tym samym miejscu...
Półkę pod kierownicą mam zdemontowaną i jakoś nic tam nie widzę...
Nie chodzi mi o całkowite wymontowanie alarmu tylko o to aby nie był aktywny. Tylko najpierw trzeba go zlokalizować a z tym jest mega problem.
Czytałem już trochę o tym i ile ludzi tyle opinii.

Blakuś
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 121
Rejestracja: 05 maja 2011, 15:55
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Blakuś » 05 sie 2011, 21:00

grecko87 miąłem podobnie u siebie wkurzał mnie alarm, bo wyładowywał mi aku. Z prawej strony koło silnika u siebie mam taką czarną puszkę z otworkiem pod osłonką na kluczyk, przekręciłem go w pozycji "off" i mam kur... spokój. Nie wiem jak u ciebie jest. Może coś pomogłem. Alarm oryginalny Audi.

grecko87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2011, 23:13
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: grecko87 » 05 sie 2011, 22:06

Blakuś w avancie takiej rzeczy chyba nie przewidzieli pobiegłem szukać tego i nie ma... u mnie jedyną czarną puszką pod maską jest filtr powietrza.

Jak włączę alarm to pod kierownicą tak tyka mi przekaźnik 364 jednak po kablach nie ma szans dojść gdzie on idzie bo tam całe wiąchy są...

W bagażniku po stronie pasażera mam centralny zamek... podpięte są tam 3 kostki... po wyciągnięciu jednej takiej blado żółtej samochód ma takie same objawy jak mi zgaśnie... przekręcam kluczyk i nie chce kręcić... włożyłem kostkę na swoje miejsce i chodzi.

hmm i mam pytanie tutaj. Jak myślicie... czy na kablach z tej blado żółtej kostki może tkwić przyczyna mojej usterki ?

KamilJ.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:53
Lokalizacja: podlasie

Post autor: KamilJ. » 17 sie 2011, 16:49

Podepnę się pod temat. W swoim ABT-ku też szukałem centralki fabrycznego alarmu ale nie mogłem jej znaleźć. Nie chce rozbierać bez sensu auta, a może ktoś akurat wie gdzie co i jak??

grecko87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2011, 23:13
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: grecko87 » 18 sie 2011, 01:47

W Avancie centralka jest z tyłu w bagażniku po prawej stronie.... Czytałem trochę o tym, bo tutaj pomoc za bardzo nie ma kto..... Kamil z tego co pamiętam to chyba w sedanie jest tak samo. Z resztą sprawdzić w tamtym miejscu to chyba żaden problem 3 minuty wystarczą :)

KamilJ.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:53
Lokalizacja: podlasie

Post autor: KamilJ. » 21 sie 2011, 19:47

grecko87, wynika zatem, że pompka centralnego to również centralka alarmowa. Szczerze nie podejrzewałbym, że mogła to być centralka ale przyjrzę się temu lepiej. Dzięki i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
joandaw
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 840
Rejestracja: 27 sty 2010, 18:06

Post autor: joandaw » 21 sie 2011, 20:31

Pompka jest w bagażniku prawa strona i ona steruje centralnym zamkiem jak i uzbraja alarm ;-) U mnie jest na 3 kostki ;-)

Awatar użytkownika
gazela93
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 224
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:17
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gazela93 » 25 sie 2013, 17:05

Panowie odświerzam temat. Czyli jak odłączyć ori alarm bo dalej nie umiem na to wpaść...

Xpac

Post autor: Xpac » 26 sie 2013, 10:33

I ja się podepnę pod temat. Alarm co jakiś czas rozładowuje mi akumulator ( a kupiłem nowy ), skąd ten wniosek?? Jak zamknę centralny ręcznie, bez użycia pilota i włączenia alarmu, to jest wszystko ok ( wcześniej musiałem poprawić luty na pompce, bo raz zamykała, a raz nie ), natomiast jeśli włączę alarm z pilota, centralny sie zamknie i uzbroi się alarm, to po paru godzinach już nie odpalę auta. Mam czarna puszkę pod kierownicą ( za schowkiem), ale nie wiem co odłączyć, natomiast pompkę centralnego mam taką

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/audi-80-a6-pompka-centralnego-a4-c4-4a0862257c-a-e-i3478392732.html
( na dwie kostki), chciałbym tylko odłączyć alarm, a nie cały centralny zamek. Mam alarm podajże "delphi", może pomoże wymiana modułu??

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 26 sie 2013, 10:43

Xpac, jak masz zewnętrzny alarm to jeśli nie masz z nim jakiegoś odcięcia zapłonu ani syreny z własnym zasilaniem to wystarczy, że go odłączysz a później w kostce albo przy słupku połączysz kable od sterownia centralnym zamkiem z drzwi kierowcy.

Xpac

Post autor: Xpac » 26 sie 2013, 10:49

aldi pisze:Xpac, jak masz zewnętrzny alarm to jeśli nie masz z nim jakiegoś odcięcia zapłonu ani syreny z własnym zasilaniem to wystarczy, że go odłączysz a później w kostce albo przy słupku połączysz kable od sterownia centralnym zamkiem z drzwi kierowcy.
Właśnie mam odcięcie zapłonu, bo jak alarm jest uzbrojony to nie odpalę auta, odłączenie pompki też odcina zapłon. Druga sprawa, chciałbym odłączyć alarm, ale dalej używać pilota do otwierania i zamykania, nie wiem czy to jest wykonalne?? Może odkręcę moduł od alarmu i zobaczę czy wszystko z lutami jest ok?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 26 sie 2013, 11:46

Jak to jest dokładany alarm z funkcją sterowania c. zamkiem to raczej tego nie rozdzielisz. Możesz próbować korzystać z funkcji zasuwania bez uzbrajania alarmu jeśli taką posiada. Może jakiś moduł dodatkowych czujników zżera prąd.

Xpac

Post autor: Xpac » 26 sie 2013, 12:39

aldi pisze:Jak to jest dokładany alarm z funkcją sterowania c. zamkiem to raczej tego nie rozdzielisz. Możesz próbować korzystać z funkcji zasuwania bez uzbrajania alarmu jeśli taką posiada. Może jakiś moduł dodatkowych czujników zżera prąd.
Znalazłem dokładny model tego alarmu (seo dolphin) ze schematem i instrukcją, może to coś pomoże w rozwiązaniu mojego problemu, pozdrawiam


http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=a ... 6542,d.Yms

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga