Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 All] montaz sterownika centralnego z pilota

ODPOWIEDZ
annubis17

Post autor: annubis17 » 15 kwie 2008, 19:13

Zacząłem montować ten alarm, i go częściowo zamontowałem tzn. mam podłączone tylko syrene kierunki i czujnik otwarcia drzwi kierowcy. Problem jest teraz taki-gdzie mogę znaleźć kabel od czujników otwarcia wszystkich drzwi, bo tego opisywanego w instrukcji nie mogę znaleźć a kabli które idą do oświetlenia też nie mogę znaleźć. Oraz okazało się że w tym samochodzie jest zamontowany sterownik centralnego zamka i kabli do niego podłączonych jest z 10 i nie mam pojęcia jak podłączyć się teraz z centralnym bo ten kabel co wychodzi z drzwi kierowcy nie działa. Czy można się podłączyć do drzwi pasażera?

guliusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2008, 15:55
Lokalizacja: Jelenia Gora

Post autor: guliusz » 15 kwie 2008, 20:47

A po czym wnioskujesz,że ten przewód co wychodzi od drzwi kierowcy nie działa?Jeśli działał Ci centralny zamek przed montażem jak otwierałeś drzwi kierowcy to podpiąć powinienes sie do tego przewodu
Proponuje również odłączyć stary sterownik centralnego zamka.
Ja juz po całej zabawie z tym alarmem TESOR Nie obyło sie bez cyrków.Kolega KUBIK bardzo mi pomógł.Przekaźniki montowałem według tego schematu w tym temacie Tylko przewody wyjściowe z centralki na przekaźniki dałem odwrotnie bo inaczej u mnie nie dzialało
Przewody od oświetlenia idą w słupku od strony kierowcy(przy szybie przedniej) Są to trzy złączone czarne przewody(jeden jest chyba czarno biały)

annubis17

Post autor: annubis17 » 15 kwie 2008, 21:56

Bo próbowałem dać na ten przewód mase i plus i na zadnym sygnale nie chciał się zamknąć ani otworzyć a centralny działa mi tylko jak użyje klucza od strony pasarzera. Stary sterownik usunąłem, ale kable te co były podłączone do tego sterownika zostawie tak jak były bo boje sie ich ruszać(ostatnio coś rozłączyłem i silnik nie chciał odpalić). Co do przekaźników to jakieś są tam założone od tego starego sterownika ale nie wiem który kabel jest który więc tylko sobie zrobie tak żeby zamykało a dam sobie spokój z zamykaniem

guliusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2008, 15:55
Lokalizacja: Jelenia Gora

Post autor: guliusz » 16 kwie 2008, 10:18

Możesz podłączyc do strony pasażera Ale proponowałbym znalezienie przyczyn nie działajacego otwierania z kluczyka od strony kierowcy Pewnie ktoś podpinał ten przewód pod stary sterownik.Idź po przewodzie od drzwi kierowcy i sprawdż gdzie dochodzi Jak do kabli ze starego sterownika to szukaj czy nie jest podłaczony drugi koniec do pozostałych kabli od starego sterownika

annubis17

Post autor: annubis17 » 16 kwie 2008, 10:51

Sprawdziłem, i jest podpięty do kabli od sterownika. Zaraz idę dalej montować to rozłącze wszystkie kable od tego sterownika i zobacze jak chodzi. A mam jeszcze jedno pytanie, jaki jest najlepsze miejsce na zamontowanie alarmu tak żeby poprawnie działał ten system wstrząsowy?

guliusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2008, 15:55
Lokalizacja: Jelenia Gora

Post autor: guliusz » 16 kwie 2008, 10:55

Umiejscowienie centralki to już raczej idywidualna sprawa.Najlepiej zamontować na sztywno żeby luzem nie walała się i dostęp do niej był raczej ograniczony dla złodzieja Dobrze jest zamontować ja tak żeby łatwo było nastawić czujnik wstrząsu i podpiąć kostki. A antenke najlepiej przykleić i unieruchomić do jakiegoś elementu plastykowego

annubis17

Post autor: annubis17 » 16 kwie 2008, 11:22

Dobra miejsce już mam, teraz tylko centralny i czujniki drzwi

szopja
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2008, 18:50

podobny montaż w Audi A6 C4

Post autor: szopja » 16 kwie 2008, 18:56

witam,
poczytałem o sterowniku SPY i zakupiłem do A6. Sterownik mam podłączony, zamki zamykają i otwierają się, tylko sterowanie u mnie było dwoma minusami, a nie plusem i minusem jak piszecie,a mam również pompę pneumatyczną.

Zastanawiam się nad podłączeniem funkcji domykania szyb. Czy ktoś wie jak to podłączyc. Jaki przewód za to odpowiada w samochodzi i jak jest sterowany.
Również zastanawia mnie to co to jest za urządzenie w drzwiach kierowcy niedaleko zamka. Wchodzą do niego trzy przewody i dodatkowo jest przycisk po prawej stronie. Co to jest i do czego służy?

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 17 kwie 2008, 08:42

Domykanie szyb możesz zrobić jak masz moduł domykania a jak nie to musisz go kupić.
Można to też zrobić za pomocą zwykłego przekaźnika ale trzeba w drzwiach założyć krańcówkę która odcina prąd na silniczek po dojechaniu szyby do końca.

szopja
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2008, 18:50

Post autor: szopja » 17 kwie 2008, 13:55

Moduł powinien byc, bo kluczyk jak przekręcam na chwilę dłużej to zaczynają mi się zamykac szyby i dach. Tylko jak to podłączyc, żeby robic to z pilota, bo centralka ma wyjście na 30 sekundowy impuls, czyli w sam raz na domknięcie którejś z szyby jak będzie uchylona.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 17 kwie 2008, 15:54

Musisz znaleźć przewód który idzie z wkładki do modułu i wpiąć w to samo miejsce przewód z centralki alarmu. Samo sterowanie domykanie jest rozwiązanie na dwa sposoby:
- impuls masy na przewodzie sterowania pojawia po wybraniu odpowiedniej kombinacji przycisków w pilocie i trzyma tak długo jak długo trzymasz przycisk.
- impuls masy na przewodzie sterowania pojawia się przy uzbrajaniu alarmu przez 20 - 30 sekund.
(nie wszystkie alarmy !!!)

Viper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 71
Rejestracja: 10 cze 2007, 12:10
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Viper » 17 kwie 2008, 18:02

guliusz, ile dodatkowych przekaźników jest potrzebnych przy montażu tego alarmu TESOR i jak ci się tak ogólnie sprawuje ten alarm?

annubis17

Post autor: annubis17 » 17 kwie 2008, 19:58

Przekaźniki są potrzebne dwa, a tak ogólnie o alarmie to na razie nie mam z nim problemów

dragho
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2007, 09:18
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: dragho » 17 kwie 2008, 20:00

Witam
Dostałem do mojej B3 1.6 TD uniwersalny sterownik firmy GORKE RSU 2K

http://www.gorke.com.pl/instrukcje/RSU_K2.pdf
schemat jak na rys. ponizej .. wie ktoś jak to podłączyć ??? i gdzie moge znależć wiązke tych kabli bo jak dzis zdjalem pulke to sie zalamalem jak zobaczylem ten gaszcz kabli .. gdzie znajde ten brazaowy i bialy (plus i minus ) kabel bo tam mnostwo brazowych ... prosze pomocy bo sie dzis troche z tym zdolowalem ....
Obrazek

Oraz jak i gdzie te przekaźniki połączyć i gdzie wciąć ???

Viper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 71
Rejestracja: 10 cze 2007, 12:10
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Viper » 17 kwie 2008, 20:09

annubis 17, dzięki za informację. Mam zamiar sobie taki kupić i chciałem wcześniej zasięgnąć o nim opinię.
Od którego sprzedawcy z allegro kupowaliście ten alarm?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga