Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 All] montaz sterownika centralnego z pilota

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
papaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 368
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:49
Lokalizacja: Lędziny/Sląsk

Post autor: papaj » 22 gru 2009, 19:09

tak jak pisalem, przy slupku go nie ma, jest pod kanapa ale po jego rozcieciu centralny normalnie funkcjonuje, odchyle jutro te gume co idzie do dzwi i sprawdze jakie tam przewody ida, do pompki nie mam dojscia ze wzgledu na butle lpg, a i przy słupku po zdjeciu oslony mam chyba z 15 kabli:/
i nie mam mozliwosci zmierzenia igla niestety:/

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 22 gru 2009, 19:28

Jeśli po rozcięciu normalnie funkcjonuje (zasuwa i odsuwa) to znaczy że to nie ten. A na których drzwiach sprawdzałeś jego działanie? Na kierowcy czy pasażera?
papaj pisze:i nie mam mozliwosci zmierzenia igla niestety:/
Naprawdę tak trudno znaleźć igłę, dwa kawałki kabla i żaróweczkę albo miernik? Jeśli nie masz igły to możesz okaleczać nożem izolację aby dostać się do przewodu.
Albo druga opcja przecinać kable po kolei aż centralny przestanie zasuwać i odsuwać auto. Sprawdź jeszcze raz kable idące z drzwi, ten od centralnego masz w jednej z wiązek w której idzie związane 3 kable.
Nie masz może fabrycznego alarmu?

Awatar użytkownika
papaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 368
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:49
Lokalizacja: Lędziny/Sląsk

Post autor: papaj » 22 gru 2009, 20:37

nie alarmu nie mam, ale po twoim fotostory wydaje mi sie ze ja nie w tej wiazce szukalem, bo ja szukalem powiedzmy na wysokosci dołu podstopnicy i tam była gruba wiazka chyba z 15 kabli, jutro poszperam troche wyzej, tylko czemu jak niebiesko zielony pod kanapa rozciolem to zamek dzialał? i to samo z czerwono nielonym? sprawdzałem tylko zamkiem kierowcy

Awatar użytkownika
monkahead
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 562
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: monkahead » 17 lut 2010, 11:09

Ja mam u siebie juz zainstalowany fabryczny centralny zamek oraz kluczyk na pilota. Chcialbym teraz zmodyfikowac troche jego funkcje, bez wymiany na nowy. Chodzi mi o automatyczne AUTORYGLOWANIE drzwi po wlaczeniu silnika i odryglowanie po jego wylaczeniu. Pewnie da sie to zrobic na przekaznikach. Czy ktos moglby narysowac mi taki schemacik i napisac skad pociagnac sygnal o wlaczeniu/wylaczeniu silnika? Oczywiscie chcialbym zeby dalej pozostala mozliwosc recznego, niezaleznego sterowania zamkiem przy wlaczonym/wylaczonym silniku. Moj sterownik to WAECO MagicTouch MT150 taki jak ten:

http://www.waeco.com/en/4372_696.php?hi ... rigID=3987

Przy okazji moze ktos z Was bedzie wiedzial, ktory przewod wyprowadza dodatkowy sygnal na 'szary przycisk'. Chcialbym go uzyc do zdalnego otwierania klapy bagaznika.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 17 lut 2010, 13:57

Artur przejedz sie na ul. Czeladzką do firmy Hero Equipment, tam jest koleś co handluje i zakłada alarmy, powinien wiedzieć co i jak. Ja mam u siebie taką funkcje w alarmie tylko sygnał z pedału hamulca trzeba podciągnąć. Fukcję autoryglowania ustawia się wchodząc w program alarmu.

Awatar użytkownika
monkahead
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 562
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: monkahead » 18 lut 2010, 08:25

Dzieki, poszedl msg na prv. Tylko mnie chodzi raczej o modyfikacje mojego sterownika, a nie wymiane centralki ale zadzwonie tam dzisiaj i porozmawiam z nim.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 18 lut 2010, 09:40

monkahead pisze:modyfikacje mojego sterownika, a nie wymiane centralki
Chyba taniej będzie kupić centralkę z funkcjami które potrzebujesz.
Myślałem jakby zrobić takie zamykanie na samych przekaźnikach ale potrzebny by był jakiś układ elektroniczny, który by odcinał sygnał dla centralnego zamka po kilku sekundach od włączania wyłączenia zapłonu. Bo na samych przekaźnikach działałoby ale mógłbyś sterować c. zamkiem tylko włączając/wyłączając zapłon.

Nie myślałeś nad dorobieniem sobie przycisku do zasuwania samochodu? W dziale rezanie był opis jak zrobić sobie z użyciem przycisku od otwierania szyb.

Awatar użytkownika
monkahead
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 562
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: monkahead » 18 lut 2010, 14:22

Tak, wlasnie Kubik podeslal mi to na prv. Mam centralny na pilota, wiec aktualnie uzywam go wewnatrz auta, wlasnie jak taki przycisk. Zalezalo mi bardziej na automatyzacji tej czynnosci.

Poza tym pojawilo sie pewne zagrozenie. Odpalam auto przy otwartych drzwiach, drzwi sie automatycznie rygluja, wychodze z auta, ktos przez przypadek zamyka drzwi ... mam zamkniete na kluczyk auto z wlaczonym silnikiem :/

siera26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 03 wrz 2009, 18:07
Lokalizacja: Mława

Post autor: siera26 » 18 lut 2010, 21:13

Witam :) Nie dodając nowego tematu przedstawię mój problem, mianowicie posiadam w mojej Niuni alarm z pilotem i centralny (tylko na przednie drzwi) dodam ze doszedłem do tego nie dawno po rozkręceniu boczków ;/ Problem polega na tym ze drzwi pasażera nie otwierają się i nie zamykają z kluczyka. Z pilota bo rozbrojeniu alarmu nie otwierają się żadne to samo po uzbrojeniu nie zamykają się ;/ Posiadam miernik sprawdziłem wszystkie kable jest przejście, po przekręceniu kluczyka (drzwi kierowcy) w kablach od strony pasażera wytwarza się napięcie około 1V czy to wystarczy dla siłownika?? I czy możliwe jest ze to siłownik master szwankuje i nie daje prawidłowego sygnału??

Kilka fotek!!

Kostka od sterownika

STEROWNIK

KOSTKA ALARMU

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 19 lut 2010, 22:52

Z tego co piszesz wnioskuję że masz centralny elektryczny. Napięcia na siłownikach nie zmierzysz bo impuls jest za krótki. Myślę że należałoby sprawdzić wszystkie połączenia przy siłownikach. Może być tak że siłownik nie wysyła sygnału do drzwi pasażera.
Sprawdź jeszcze czy centralny jest połączony z alarmem.

siera26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 03 wrz 2009, 18:07
Lokalizacja: Mława

Post autor: siera26 » 20 lut 2010, 09:18

Na kostce która wchodzi do sterownika centralki jest 8 kabli tylko z tego co się orientuje to w jakimś nietypowym ustawieniu, mam po 2 brązowe i po 2 białe kable. Jeden ''zestaw'' idzie do siłownika master, drugi do alarmu ale u mnie te kable są obcięte. Czerwony i czarny to prąd sprawdzałem na ''krótko'' z siłownikami podłączając na przemian do zielonego i niebieskiego, siłowniki normalnie się zamykają i otwierają.

Wnioskuje ze:
1. padł sterownik od centralki
2. padł sterownik master
3. na kostce od sterownika nie są podpięte te kable (biały, brązowy) co potrzeba

Która opcja najbardziej prawdopodobna ??

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 20 lut 2010, 10:42

Miałeś dwa mastery czy jeden? Możesz zasymulować działanie siłownika master podając masę najlepiej przez żarówkę po wszystkich (zacznij od białych) kablach które idą od siłownika do centralki. Zobaczysz wtedy czy centralny będzie zasuwał i odsuwał drzwi.

siera26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 03 wrz 2009, 18:07
Lokalizacja: Mława

Post autor: siera26 » 20 lut 2010, 11:10

Master mam tylko jeden w drzwiach od kierowcy :) mógł byś troszkę bardziej wyjaśnić na czym polega ten zabieg z żarówkami ? I pytanko czy do takiego sterownika można podłączyć jeszcze 2 siłowniki żeby było na wszystkie 4 drzwi ?? Chodzi mi o wpięcie się w kabel zielony - niebieski ??

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 20 lut 2010, 11:23

siera26 pisze:I pytanko czy do takiego sterownika można podłączyć jeszcze 2 siłowniki żeby było na wszystkie 4 drzwi ?? Chodzi mi o wpięcie się w kabel zielony - niebieski ??
Można się wpiąć bez problemu.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 20 lut 2010, 11:29

siera26 pisze:mógł byś troszkę bardziej wyjaśnić na czym polega ten zabieg z żarówkami ?
Można bez żarówki ale to takie zabezpieczenie jakbyś trafił na plus wtedy tylko żarówka się zaświeci zamiast zrobienia się zwarcia.
Centralny elektryczny jest zazwyczaj sterowany dwoma masami. Z siłownika master masz jeszcze 2 albo 3 dodatkowe przewody, którymi siłownik przekazuje sygnał do centralki że samochód jest zamknięty lub otwarty. Tym sygnałem jest (zazwyczaj) masa podawana na jeden z dwóch przewodów (jeden na zasuwanie drugi na odsuwanie).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga